Skocz do zawartości

P-47D-25 RE Thunderbolt Academy 1/72


dark2

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle dzbanków w robocie - to dołożę jeszcze jednego . Początkowo nie chciałem zakładać wątku warsztatowego, ale pstryknąłem parę fotek z produkcji. Model ma być wykonany w pudełkowym malowaniu "Eileen". Miałem parę wątpliwości co do kolorów z góry (angielska czy amerykańska zieleń) jak i z dołu (jaki szary ? a może Sky ?), zdecydowałem się jednak na kolorki zgodne z instrukcją.

Model składa się przyjemnie. Zero szpachli, troszeczkę przeszlifować tu czy tam. Zresztą zobaczcie sami - fotki poniżej.

 

Pierwszy raz pobawiłem się w zaczernienie linii podziału, ciekawe czy coś to da.

P1120310.jpg

 

P1120311.jpg

 

P1120313.jpg

 

Lekko nawierciłem lufy

P1120315.jpg

 

Przed malowaniem

P1120316.jpg

 

Po malowaniu

P1120319.jpg

 

Dzbanek jak się patrzy

P1120323.jpg

 

Pomalowana góra

P1120325.jpg

 

Uśmiech proszę

P1120328.jpg

 

Lśnienie by Sidolux

P1120333.jpg

 

Mam parę wątpliwości czy wybrałem odpowiednie śmigło - niby zgodnie z instrukcją

P1120334.jpg

 

Rzut z góry

P1120337.jpg

 

Następny etap -kalki, doklejenie drobnych detali, matt - mam nadzieję że już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne wiertło, tyle że cienkie (0.5 chyba). Te lufy były dość grube. Przy cieńszych stosuje igły od strzykawek, obcięte. Można ich użyć jako wiertła, albo zastąpić nimi lufy - wtedy jeszcze lepszy efekt. Z rozgrzanym metalem i plastikiem mam średnie doświadczenia lubi się spęczyć czasami nie tak jak bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i znalazłem chwilkę i obkleiłem czym się dało. Niestety tym razem była to prawdziwa walka i mówiąc szczerze troszkę średnio jestem zadowolony z efektu. Szczególnie koszmarnie kładło się pasy inwazyjne - ale to akurat da się w miarę prosto podmalować. Szachownica na osłonie silnika, to dopiero zagwozdka, mocno mi się wydaje że zrobiłem coś źle - ale nie będę Wam podpowiadał

Proszę parę obrazków.

 

P1120351.jpg

 

P1120346.jpg

 

P1120344.jpg

 

P1120347.jpg

 

P1120353.jpg

 

P1120354.jpg

 

Następny etap - doklejenie drobnych elementów, jakieś delikatne brudzonko i galeria. Jak są jakieś uwagi - to zapraszam, da się jeszcze może coś poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Przynajmniej nie widać filmu dookoła kalek, jest to tak charakterystyczne przy kalkach Academy.

Chyba w całej serii modeli Dzbanków tej firmy podwozie jest nieco przydługie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia .

Więcej fotek w temacie i uwag viewtopic.php?t=17611&highlight=

wybierz lepszą zieleń

Co do długości podwozia - przyjmijmy ze jest bez paliwa i bez amunicji, prosto z myjni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.