Skocz do zawartości

UniModels (UMMT) - Zapowiedzi/Nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniełem na śmierć o tym modelu.

 

Jest już w sprzedaży nowy model z UM, jest nim UM 376 - Sherman T-34 "Calliope".

 

UM_376_Calliope.jpg

 

In-box wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala72 sklejałem dwa modele firmy UM i w obu były gąsienice paskowo-ogniwkowe.

 

Pierwszy raz model firmy UM nie posiada gąsienic gumowych (paskowych) tylko są to gąsienice ogniwkowe...

 

O jakim to ja modelu piszę, nie jest to T-34, nie jest to Sherman. Wszystkie Vickersopodobne miały gąsienice gumowe. Fakt, powinienem to zmienić i napisać konkretniej. THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spoko Z tekstu wynikało że ogół.

Nic się nie stało, a raczej stało, źle napisałem i tyle. Już poprawiłem.

 

--------------

EDIT: Uzupełnienie

 

Sherman M4 z wyrzutniami rakiet T34 "Calliope" - UniModels 1/72:

jest zbudowany na bazie poprzednich modeli czołgu Sherman M4 do którego dodano nowe elementy - wyrzutnia rakiet. Zestaw składa się ze 146 części, 16 elementów fototrawionych, plastikowych gąsienic z elementów, instrukcję i zestaw kalkomanii. Cena waha się od 29,00 do 35,00 zł. In-Box wkrótce.

 

UM_376_Calliope.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oto lista (na chwilę obecną) modeli jakie ukażą się z firmy UniModels w tym roku:

 

- UM 221 - Sherman with mine exploder T1E3 - 1/72

- UM 259 - Tank carrier car with Pz.Kpfw 38(t) tank - 1/72

- UM 508 - BZ-42 Refuel Truck - 1/48

 

Ponadto ukażą się trzy modele drezyn pancernych Steyer – Schienenpanzer (Sp.Zug) w skali 1/72.

 

- UM 255 - Sp.Zug-A z wieżą Pz.IV C (zap. na 2009 r.)

- UM 256 - Sp.Zug-K wer. dowódcza

- UM 257 - Sp.Zug-L wer. łącznościowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kurka wodna!!! jestem pełen podziwu dla firmy unimodels! W takim tempie wydawać coraz to nowsze modele. I nie ważne, że częśc z nich to sa wariacje danego typu. Grunt że się dzieje....

Ach, żeby tak nasi rodzimi producenci działali z taką ochotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna!!! Ach, żeby tak nasi rodzimi producenci działali z taką ochotą

Dużo jeszcze wody w Wiśle upłynie niż się doczekamy nowego modelu z prawdziwego zdarzenia, ale też nie ma się co dziwić. To nie zachodni rynek, na którym się po prostu kupuje.

Produkcja modelu w Polsce, z tego co się dowiedziałem, to koszmar. Firma chce dorobić się "majątku". Zamówienie w Chinach to znowu slalom z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację. miałem (nie)przyjemność pracowania w jednej z polskich firm produkujących modele. Kiedy przyszły próbne wypraski Pz IV i się okazało że jest jakiś błąd merytoryczny szefowa stwierdziła "a co tam błąd, ciemnota i tak kupi" czy coś w tym stylu. Smutno mi się wówczas zrobiło że ma takie podejście do sprawy całej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli firma UM zmieni jakość plasitku z którego odlewa wypraski ( nawet kosztem 3-5 PLN więcej za model) to moim zdaniem nie będzie miała większej konkurencji w skali 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Z dobrze znanej wszystkim modelarzom 72 ukazały już się nowe modele:

 

M10 ACHILLES II C (UM 205)

 

m10-achilles-ii-c.jpg

 

Zestaw zawiera dodatkowe elementy do wersji Achilles I/II (wieża wczesna i późna), kalkomanie z polskimi oznaczeniami oraz elementy fototrawione. Gąsienice plastikowe w paskach i ogniwka.

Cena: 31.50 zł

----------

 

SU-122 III (UM 387)

 

su-122-iii.jpg

 

W zestawie dodatkowo standardowa blaszka z siatką na silnik i piłą, gąsienice plastikowe paski i ogniwa, tak jak we wszystkich wcześniejszych modelach SU i T-34.

Cena: 36.50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ciężko stwierdzić, ale ... zauważ od kiedy była zapowiedź armaty, wreszcie pojawiła się, więc.. możliwe, że modele tych "pchełek" pojawią się teraz lub w pierwszym kwartale 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.