Skocz do zawartości

UniModels (UMMT) - Zapowiedzi/Nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

No i wreszcie jakieś nowe modele w skali 1/72 z UniModels. Większość z nich ukaże się w 2010 i w 2011 roku. Jedynie dwa modele mogą pojawić się pod koniec tego roku, albo na początku przyszłego.

 

- Unimodels 618 - Vickers Mk.E A (2009/10)

- Unimodels 619 - Vickers Mk.E B (2009/10)

- Unimodels 630 - T-37 (2010/11)

- Unimodels 631 - T-37A - Izhorsky plant (2010/11)

- Unimodels 632 - T-37A - Podolsk plant (2010/11)

- Unimodels 633 - T-38 (2010/11)

- Unimodels 634 - T-38 20mm ShVAK (2010/11)

 

UM_Vickers_EA_618.jpg

 

UM_Vickers_EB_619.jpg

 

UM_T37A_631.jpg

 

UM_T38_633.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile znam UM, to na pewno Vickers B będzie dobrze zrobiony, nie można się sugerować artem boxa. Osobiście bardzo się cieszę, że będą Vickersy, są one dużo lepsze od tych z MH. Będzie można pokombinować na polskimi Vickersami A i B.

 

Oprócz czołgów będą również:

 

- UM 610 Armored locomotive OV of type OB-3

 

610.jpg

----

 

- UM 615 Two axle long pilot car.

 

615.jpg

----

 

- UM 616 Armored Anti-Aircraft mount built by 'Steel bridge' factory.

 

616.jpg

----

 

- UM 621 Броневагон 4-х осный с двумя коническими башнями Т-26-1.

 

621.jpg

----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valpurgius - perspektywa, perspektywa ;)

Wg mnie polskich Vickersów się nie doczekamy - UM wie co robi, wydając osobno swoje gąsienice bez potrzeby produkowania modeli innych firm korzystających z tego samego podwozia. Zwłaszcza, że są to typowo radzieckie wersje ;) (jeśli czymkolwiek różniły się od tych wysłanych do Polski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, czołgi będą w dwóch skalach 1/72 oraz 1/48.

 

Skala 1/72

- Unimodels 618 - Vickers Mk.E A (2009/10)

- Unimodels 619 - Vickers Mk.E B (2009/10)

 

Skala 1/48

- Unimodels 630 - T-37 (2010/11)

- Unimodels 631 - T-37A - Izhorsky plant (2010/11)

- Unimodels 632 - T-37A - Podolsk plant (2010/11)

- Unimodels 633 - T-38 (2010/11)

- Unimodels 634 - T-38 20mm ShVAK (2010/11)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dobra wiadomość dla fanów skali 1/72.

 

Już ukazały się w sprzedaży zapowiadane modele Vickersów Mk. E w wer. A i B.

 

UM618_VickersA.jpg

 

UM619_VickersB.jpg

 

Nowością są gąsienice ogniwkowe, nie ma już tych z gumoplastiku.

 

Teraz czekam na info. kiedy ukażą się modele w skali 1/48:

 

- Unimodels 630 - T-37 (2010/11)

- Unimodels 631 - T-37A - Izhorsky plant (2010/11)

- Unimodels 632 - T-37A - Podolsk plant (2010/11)

- Unimodels 633 - T-38 (2010/11)

- Unimodels 634 - T-38 20mm ShVAK (2010/11)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, to są to zupełnie nowe wypraski i nie mają nic wspólnego z modelami T-26. Jeszcze nie widziałem, więc pisze, że słyszałem. Jak będę je posiadał, na pewno będzie In-Box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzięli by i zrobili jakiś róznoraki sprzęt a tak to to tłuką to samo trochę zmieniając

Typowo polskie podejście, na zachodnich forach tego typu wyciskanie wszystkiego co się da z danej konstrukcji uznawane jest za przejaw dobrego planowania biznesu, gospodarności itp. No może poza Dragonem, bo on zdecydowanie przesadza z ilością podwersji danej wersji.

Aczkolwiek nie obraziłbym się gdyby wypuścili jakąś nową serię, np. T-35 i T-28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem o nich napisać, fajnie by było gdyby ukazały się te dwa modele w tej skali. Mogli by pokusić się o wykonanie modelu Austina-Putiłowa lub innych wczesnych modeli. Może by tak do nich napisać, bo nie widzi mi się kupowanie w/w modeli w skali 1/72 za 70 czy też 120 zł z ModelKraka. Na pewno są bardzo ładnie i dokładnie wykonane.

 

Może napisać do UM w sprawie tych modeli: um.mt@hotmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzięli by i zrobili jakiś róznoraki sprzęt a tak to to tłuką to samo trochę zmieniając

Typowo polskie podejście, na zachodnich forach tego typu wyciskanie wszystkiego co się da z danej konstrukcji uznawane jest za przejaw dobrego planowania biznesu, gospodarności itp.

 

Skoro porównujesz, czego nie lubię specjalnie, bo nie uważam nas gorszych od krajów które historia potraktowała lżej, ale jak już porównujesz to ja też porównam - na zachodzie uznają że nie umiemy czytać ze zrozumieniem i interpretować tekst. Jak przeczytałem twój post to muszę się po trochu z tym zgodzić niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, chyba kolega nie złapał Twojej delikatnej aluzji ;)

 

A Vickers... przynajmniej będzie skąd wziąść zamiennik miragowych gumiśków bo tych osobnych um'owych tracków dawno już nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ciągu roku pojawi się na forum jeden Vickers w 1/72 to święto będzie...

 

Spokojnie, będą i to na pewno. Będzie można zrobić pierwsze polskie Vickersy. Zobacz co stało się z polską pancerką. Jak nie było żadnego 7TP, żadnej tankietki, to nagle pojawiło się ich multum. No może tankietek nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.