Skocz do zawartości

BYSTRY Kitech 30cm


ksiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Dość dawno nie pracowałem nad żadnym modelem mam nadzieje, że nie wyszedłem z wprawy. Wcześniej budowałem przeważnie modele samolotów jednak zawsze chciałem spróbować sił w czymś pływającym. Model odnalazłem w mojej szafie nie jest może jakiś super pod względem wykonania oraz firmy, ale jak na początek myślę, że może być nie mam kompletnie żadnego doświadczenie w sklejaniu jakichkolwiek jednostek pływających toteż konkurs traktuje jako formę mobilizacji i osiągnięcia jak najlepszego efektu końcowego.

Z góry przepraszam za nie najlepszą jakość zdjęć nie jestem sprawnym fotografem, a aparat który posiadam to już staruszek nie posiada trybu makro więc proszę o wyrozumiałość dołożę największych starań żeby prezentowane zdjęcia miały możliwie największą jakość.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

Model to rosyjski niszczyciel; oczywiście nie podano skali tylko wymiar 30cm myślę ze to skala ok. 1/650 oto in-box:

ae3a39da21ca75e3m.jpg

2618ec1a3f616611m.jpg

caf4dbe54e318bc9m.jpg

3dfb6ac19d95896dm.jpg

Nie przewiduje na razie żadnych dodatków możliwe ze wykonam jakieś własnoręcznie z posiadanych materiałów typu odpadków z innych modeli, ramek, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza kadłubem to reszta ramek wygląda dziwnie znajomo, czyżby przeskalowany Skywave/Dragon?

Jędruś dawno, dawno temu rozmawialiśmy już o tym Części prawie identyczne tylko inaczej poukładane na ramkach.

nie podano skali tylko wymiar 30cm myślę ze to skala ok. 1/650

1/520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kadłub zmusza zrobienie go do linii wodnej myślałem żeby zrobić jakąś imitacje fal- styropian lub silikon jeszcze pomyślę; dzięki za podanie źródła z dokumentacja jakimś cudem nie zauważyłem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piątkowy i sobotni wieczór pozwoliły mi troszke popracowac nad modelem oto postęp prac:

Skończony helikopter

e261ccd8ed10bc32m.jpeg

Wykonałem okna w kadłubie.Wypaliłem je rozgrzaną igłą; i skleiłem pokład:

349c9091869c522dm.jpeg

88f0b3b8fb2a3880m.jpg

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że prace w stoczni trwają

Wykonałem okna w kadłubie.Wypaliłem je rozgrzaną igłą;

nie wyszło miejscami zbyt prosto, rozumiem że z rozgrzaną igłą ciężej kontrolować cały proces,

zrobiłeś też otwory mniej więcej symetrycznie a w oryginale bulaje na obu burtach były trochę inaczej rozmieszczone (to też dość częsty błąd producentów modeli)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Prace trwają choć w wolnym tempie.

Model wymaga dużo szpachlowania, dopasowywania i dorabiania elementów.

Oto wynik prac na dzień dzisiejszy:

da1e32f82248893cm.jpg

Mam małe pytanko odnośnie koloru kadłuba mam zamiar malować farbkami MM i nie wiem który kolor byłby najbardziej odpowiedni 1728,1741,1740 , a może inny

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

W nowym roku naszła mnie motywacja na kontynuacje pracy nad Bystrzachą

Postępy w pracy dorobiłem relingi i radary teraz czeka na malowanie:

 

7e026190e5ef4cbdmed.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mgłą nad stocznią Chyba sam się skuszę na taki okręt tylko obawiam się o swoje nerwy. Cena zestaw 12 zł dyskredytuje konkurencje Jeszcze tak na marginesie mam nadzieję że zamontujesz siłownie w kadłubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Długo mnie nie było, bo trzeba było prace dyplomową skończyć.

Dokupiłem relingi bo te własnej roboty krzywe. Skala nie ta sama, ale wyglądają dość przyzwoicie.

ff80a5831f912731med.jpg

Mam nadzieję, że się wyrobie do końca terminu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

 

Prace dalej brną do przodu, pierwsze w życiu elementy światłotrawione (relingi) przyklejone nie wyszło super, ale jak na pierwszy raz jestem zadowolony.

Pomalowane pokłady, ale dużo jeszcze poprawek:

s8.jpg

s7.jpg

s6.jpg

s9.jpg

 

Zastanawiam się z czego zrobić siatkę na lądowisku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ciekawe czy jeszcze mozna gdzies kupic takie modeliki ? ja swoje kleiłem wieki temu lata 1999 - 2001..ale szczerze mowiac, kłopotow z nimi nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

 

ciekawe czy jeszcze mozna gdzies kupic takie modeliki ?

 

Jakiś czas temu wiedziałem w jakimś markecie, często też można się na nie natknąć w sklepach z zabawkami.

 

Prace nad okrętem powoli zbliżają się do finału. Z siatki raczej zrezygnuje nie znalazłem wystarczająco drobnej, zresztą widziałem pokłady bez niej

Stan prac na dzień dzisiejszy:

s10.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.