Skocz do zawartości

Mil Mi-4A Hound - HobbyBoss 1/72


PiotrekM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Długo zastanawiałem się z czym wystartować, po namyśle doszedłem do wniosku, że będzie to coś polskiego i coś w królewskiej skali czyli 1/72. Wybór padł na Mil Mi-4a.

Ten wiatraczek zawsze mnie fascynował, dlatego nie mogłem sobie odmówić przyjemności zbudowania jego miniaturki. Poprzeczka jest ustawiona wysoko dlatego nie będę się oszczędzać przy tym modelu.

Tak to wygląda w pudełku:

th_2.jpg

th_4.jpg

th_6.jpg

th_7.jpg

th_9.jpg

th_10.jpg

th_12.jpg

th_13.jpg

th_15.jpg

th_P1010042.jpg

th_P1010043.jpg

th_P1010050.jpg

th_P1010054.jpg

th_P1010040.jpg

th_P1010028.jpg

th_P1010039.jpg

th_P1010035.jpg

th_P1010047.jpg

th_P1010046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił wnętrze, jakieś blachy czy cuś... może żywice ??

Dodatki będą ale wykonane we własnym zakresie. Jedyne dodatki jakie widziałem to żywice czeskiej firmy Ciro dedykowane do zestawu KP i blacha ukraińskiej firmy Ace. Nie są dostępne w Polsce więc sobie odpuszczam.

 

Porównuję model ze zdjęciem oryginału. Wygląda to całkiem pozytywnie.

th_porownanie3.jpg

th_porownanie.jpg

To czerwone to nałożone zdjęcie.

Poszukuję dokumentacji, najbardziej zależy mi na zdjęciach albo rysunkach wnętrza. Wszelka pomoc mile widziana.

Proszę o namiary na jakąś dokumentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożony na sucho:

th_P1010044.jpg

th_P1010041.jpg

th_P1010039-1.jpg

th_P1010038-1.jpg

th_P1010036.jpg

Wnętrze jest do poprawy prawie całe, producenci modelu mogli się trochę bardziej postarać

th_P1010048.jpg

th_P1010053.jpg

Na czerwono zaznaczyłem jak to powinno wyglądać:

th_wntrzedobre.jpg

Tablica przyrządów też jest nieprawidłowa, muszę ją wykonać od podstaw. Ogólnie ten model to kopia trumpetera w 1/35. Skopiowane zostały również wszystkie błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując to co przedstawia model HobbyBossa, a to ci jest w realu to Ci współczuję To wnętrze jest raczej symboliczne i będziesz musiał włożyć duuuuuużżżżżżżooooooo pracy w ten model. Chociażby taka drabinka do kokpitu... Życzę powodzenia i kibicuję dalej.

 

Pozdrawiam Maciek

 

Aaa... i tak dla sprostowania, jakie malowanie planujesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.