Jump to content

PiotrekM

Members
 • Content Count

  79
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PiotrekM

 1. Bardzo ładne malowanie. Czy stożek osłony radaru i szachownica nie powinny być w tym samym szarym kolorze?
 2. To nie była ironia ani tym bardziej wzburzenie. Poważnie się zastanawiałem czy mogę wziąć modele z zeszłego roku i nawet szukałem takiego punktu w regulaminie. Nie masz za co przepraszać, to sędziowie powinni ewentualnie pamiętać czy model był już wcześniej wyróżniony. Coś mi tak właśnie świtało, że to nie model juniora. Dzięki za wyjaśnienie
 3. Czy ten śmigłowiec nie był już wyróżniony w zeszłym roku? Myślałem, że wyróżnionych rok wcześniej modeli nie można wystawiać drugi raz i dlatego swoich modeli nie brałem. Czy się mylę? Jak to teraz jest na zawodach?
 4. Wg mnie wygląda bardzo fajnie. Ciekawe jaka cena.
 5. Oczywiście, że nie. A gdzieś tak napisałem? Nie wiem czy to pytanie czy żart, jeśli żart to jakoś mało śmieszny. Jeśli pytanie to odsyłam do wikipedii. Ja tylko poprosiłem o fotkę tak utytłanej na brązowo maszyny ale już to odwołuję bo widzę, że mogę liczyć jedynie na złośliwe uwagi.
 6. Może i są(były) tak utytłane płatowce ale zdjęcia które zamieścili koledzy powyżej takiego czegoś nie przedstawiają. Nie piszę tego złośliwie, sam chętnie bym zobaczył taki zabrązowiały płatowiec, a jeszcze chętniej bym zobaczył na płatowcu brązową rdzę.
 7. A co tam miało rdzewieć? Sklejka, płótno? Tam elementów stalowych było jak na lekarstwo, poszycie to duraluminium, a ono jeśli rdzewieje to na szaro. Model jest ładny, efektowny, starannie wykonany ale mało rzeczywisty zwłaszcza śmigło.
 8. Bardzo ładny bunkier, jeden z lepszych jakie widziałem. Nie bardzo podoba mi się, że ta lufa mu tak mocno opadła ale nie uznaję tego za błąd bo na zdjęciach oryginałów jest różnie.
 9. Bardzo proszę o podzielenie się zdjęciami z muzeum. Nie chodzi mi o żaden konkretny samolot. Tylko takie ogólne spojrzenie na ekspozycję.
 10. Ja to bez złośliwości napisałem i nie konkretnie do kogoś. Fajnie, że ktoś jeszcze wpadł na ten pomysł. Ciekawe czy Hobbyboss jeszcze jakąś wersję wypuści np. ratowniczą albo rolniczą.
 11. Jak parę stron wcześniej pisałem o wirniku intechu to się śmialiście, ja go sobie trochę porzeźbiłem i wygląda przyzwoicie, a na pewno lepiej niż to coś z zestawu hobbybossa. Szczerze to jakoś wątpię, że QB albo Pavla wypuści w najbliższym czasie poprawiony wirnik ale mam nadzieję, że się mylę.
 12. Z mistercraft/intech możesz sobie pobrać wirnik, ew. podwozie i kalki i przełożyć do hobbybosa.
 13. Oby rzeczywiście były lepsze bo model interesujący.
 14. Jest to przepakowany zestaw KP, nic specjalnego ale tragedii nie ma. Nie miałem ochoty go kleić ale konkurs mnie zmobilizował. Myślę, że da się z tego zestawu zrobić coś przyzwoitego nawet prosto z pudła. Malowanie prawdopodobnie będzie to pudełkowe, zdjęcie poniżej pochodzi z TBiU.
 15. HB jest atrakcyjny jako model, ma ładne detale ale po dokładniejszym przyjrzeniu się jest jakby mało poprawny. Bryłę ma lepszą KP, oszklenie też, tyle że to stary model, brak mu detali. Wg mnie żaden nie jest zadowalający.
 16. Jakoś bardzo źle te wloty nie wyglądają, ciekawe czy jeszcze jakieś błędy się znajdą. Tak to jest z hobbybossem, że model przepięknie i efektownie wygląda w pudełku ale później wychodzą babole które trzeba poprawiać albo przymknąć oko.
 17. To właśnie samoloty szkolne były malowane na pomarańczowo, dla lepszej widoczności. Niektóre prototypy pewnie też.
 18. Relingi bardzo ładne, dużo lepsze niż wczesniej. Dobre tempo, u mnie na razie zastój.
 19. Dokładnie, zwłaszcza że kolorystyka wydaje się mało poprawna.
 20. Spokojnie, sęk wypada w miejscu gdzie będzie wieża artyleryjska. Dzięki za czujność.
 21. Piękny ołówek, starannie wykonany. Bardzo ładnie pomalowany.
 22. Jak widzę kolejny rok z rzędu mi-2 z hobbybossa i miga-15 z eduarda to mnie delikatnie mówiąc krew zalewa. Kpina!
 23. Temat w żadnym wypadku nie padł. To po prostu moje tempo Może od lutego ruszę z tym modelem trochę szybciej, czasu jeszcze trochę jest. Jarekk Deskowanie przyjemnie idzie, myślałem że będzie z tym więcej bólu. Ten brzozowy fornir bardzo fajnie się tnie.
 24. Nie martw się o wash, bardziej popracuj nad przejściami kolorów. Szczególnie ten czarny rzuca się w oczy. Poza tym bardzo fajnie, idziesz w dobrym kierunku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.