Skocz do zawartości

Prośba do kolegów modelarzy


mqma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłam Wasze forum poszukując danych, zdjęć i modeli nt. samolotu ATR 42. Zajmuję sie cukiernictwem artystycznym (hobbystycznie) i mój aktualny projekt to właśnie samolot. Wybrałam ATR bo to ma być coś z parku LOTu a ma on niskie posadowienie co z uwagi na rodzaj materiału jest ważne. Zebrałam trochę zdjęć ale trudno z nich wywnioskować o kształcie czy wymiarach pewnych detali (dane techniczne podają tylko najważniejsze). Mam w związku z tym prośbę. Czy któryś z kolegów mógłby mi udostępnić coś w rodzaju planów tego samolotu? Chodzi mi o kształty i wymiary poszczególnych części. Będę niezmiernie zobowiązana. Nie wiem czy to jest przyjęte w środowisku takie udostępnianie materiałów, więc gdyby były wątpliwości można zweryfikować to co piszę wchodząc na moje konto na NK (Beata Orzażewska), choć tak skomplikowanych projektów nie mam na razie na koncie (notabene strasznie się obawiam czy mi wyjdzie).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tort. Ciast 3 rodzaje przekladane masa orzechowa i moze jeszcze marcepanem. Ja nie wiem jak sie nazywaja fachowo poszczegolne czesci wiec nie chce sie zblaznic wsrod exkspertow. Ze zdjec trudno wywnioskowac dokladny ksztalt ogona i chyba statecznika poziomego (tak to sie nazywa?). Poza tym skrzydla sa mocowane w sposob specyficzny, przydalby mi sie rzut (rysunek) skrzydel, no przeciez jak robicie swoje modele to tez musicie wszystko miec w rysunkach (ja kiedys zrobilam czolg z I WW Mark IV z kartonu i styropianu i samolocik 2 platowy tez z I WW - to bylo dla syna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, tu jest wszystko:

 

http://www.atraircraft.com/public/atr/html/products/products.php?aid=508

 

Pozdrawiam serdecznie tak niezwykłego gościa Śmiem twierdzić, że kobiety na tym forum goszczą niezwykle rzadko A szkoda

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w 99% przypadków korzystamy z modeli plastikowych, które są w zasadzie ze wszystkimi potrzebnymi szczegółami. Oczywiście pozostaje kwestia wierności z oryginałem i tu jest duże pole do popisu.

Głównie korzystamy z referencji zdjęciowych i tutaj z pomocą przychodzą znane serwisy fotografii lotniczej (jeśli nie mamy takowych zdjęć na naszym forum).

Tutaj masz kilka pomocnych linków

ATR-42 na airliners.net

ATR-42 na jetphotos.net

ATR-42 na airplane-pictures.net

Walkaround ATR-42-500

Filmowy walkaround ATR-42

 

Powodzenia i proszę wrzucić zdjęcia z gotowego tortu!

P.S. Marcepan - yumi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Postaram sie zrobic kilka zdjec z etapow przygotowania, a gotowy wyrob na pewno bedzie sfotografowany. Podalam w pierwszym poscie swoje dane na NK tam zwykle zamieszczam fotki ciast. Nie jest ich wiele jeszcze bo bawie sie tym od niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam wątek pojawił się w dziale Plac Zabaw
Tak, bo uznalam ze chyba wybralam poczatkowo zle forum. Przepraszam za zamieszanie.
Nie ma sprawy, tematy zostały połączone w całość. Teraz wszystko masz w jednym miejscu, koleżanko mqma. Powodzenia!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje jak najserdeczniej wszystkim za tak szybka i skuteczna reakcje oraz mile slowa. hej, zeby tak to bylo w naszym kraju ze wszystkim. A skoro tak rzadko jak piszecie goszcza tu kobiety to oprocz zdjecia ciasta (jak mi wyjdzie) pozwole sobie wstawic tu takze te moje smieszne modeliki o ktorych pisalam, ale to dopiero za kilka dni jak wroce do Korei, bo tu nie mam zdjec. To chyba nie bedzie jakies przekroczenie standardów forum? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ustepuja to prawda, nie uwierzylbys co oni uwazaja za slodycze. A w ogole nie ma u nich tradycji pieczenia, w przecietnym koreanskim domu nawet dzis nie ma piekarnika. Ale ten tort robie tu w Polsce na urodziny kolezanki z LOTu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie wstawic tu takze te moje smieszne modeliki o ktorych pisalam, ale to dopiero za kilka dni jak wroce do Korei, bo tu nie mam zdjec. To chyba nie bedzie jakies przekroczenie standardów forum?
Każdy model jest mile widziany! ;) Tylko dlaczego "śmieszne"? Mam nadzieję, że to takie pieszczotliwe określenie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie pieszczotliwe, bo tez staralam sie zachowac jak najdalej idaca wiernosc. Moja amatorszczyzna obejmowala glownie materialy np. nity w czołgu byly ze szpilek. Nie skonczylam tez lodzi podwodnej, bo to mialy byc przyklady 3 rodzajow uzbrojenia, ale teraz jak znajde czas to ja skoncze. Nabralam ochoty. Dzis juz musze konczyc bo jeszcze pieke ciasta a jest juz dosc pozno. Odezwe sie za okolo 10 dni. Jeszcze raz dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.