Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.VI Ausf E Tiger I - Dragon 1/35 + dodatki


marcinw49

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów po dość bardzo długiej przerwie . Nie tak dawno wszedłem na stronkę forum i ku mojemu zaskoczeniu i oczywiście uciesze ruszył Zimowy konkurs . Myślałem przez dobry tydzień z jakim modelem wystartować i w końcu zdecydowałem że będzie to niemiecki kotek, czyli późny tygrysek .

Model zawiera ponad 660 części, w tym dwie gumowe gąski, dwie ramki z częściami przezroczystymi, dwie stalowe linki oraz blaszkę z częściami fototrawionymi . Od siebie jak dotychczas dokupiłem jedynie aluminiową lufę firmy RBmodel. Mam zamiar dodatkowo dokupić zimmerit Atak, gdyż niestety Dragon nie uraczył takowego odwzorować na modelu , dodatkowo planuje jeszcze dokupić do niego friulki .

 

Oto regulaminowy inbox(części jeszcze zafoliowane ):

Pudło:

DSCN2347.jpg

 

Zawartość zaraz po otwarciu:

DSCN2348.jpg

 

Wypraski + dodatki:

DSCN2349.jpg

DSCN2350.jpg

DSCN2351.jpg

DSCN2352.jpg

DSCN2353.jpg

DSCN2354.jpg

DSCN2355.jpg

DSCN2356.jpg

DSCN2357.jpg

DSCN2359.jpg

DSCN2360.jpg

DSCN2361.jpg

Instrukcja:

DSCN2362.jpg

DSCN2364.jpg

 

Z budową ruszę dopiero za jakieś 2-3 tygodnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowną Brać Modelarską !

Z projektem jednak ruszam trochę wcześniej ze względu na większą ilość wolnego czasu .

Dziś wieczorkiem zabrałem się za kociaka i jak na razie praca idzie zadziwiająco szybko (pierwszy raz mam w rączkach produkt Dragona ). Oto co dzisiaj zrobiłem: zrobiłem zawieszenie, przykleiłem tylną oraz boczne płyty pancerza i pomajstrowałem przy chłodnicach silnika.

DSCN2366.jpg

DSCN2368.jpg

DSCN2369.jpg

DSCN2370.jpg

Dopiero na tej fotce zauważyłem, że prawe kolanko odchodzące od chłodnicy jest przyklejone nie w tą stronę , ale jutro się tym zajmę

DSCN2371.jpg

DSCN2372.jpg

DSCN2373.jpg

DSCN2376.jpg

Ślady po wypychaczach są niezaszpachlowane ponieważ kratki ochronne wentylatorów będą zamknięte i owych śladów nie będzie widać. Zimmeritu jeszcze nie robię bo w przyszłym tygodniu dojdzie do mnie zimm ataka.

 

Zachęcam do komentowania oraz krytykowania

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sklejania to na razie nie będę komentował bo nie ma za dużo co krytykować Jedynie na co warto zwrócić uwagę to fabryczne babole zestawu, bez których poprawy nie da się w ogóle zbudować poprawnego modelu. Szpachlowania trochę będzie również. Przechodząc do meritum przyłóż na sucho górną część płyty pancernej do kadłuba. Zobaczysz że z przodu kadłub jest za wąski względem górnej płyty, natomiast tylna część płyty wystaje ponad tylną część płyty pancernej. Rozwiązanie błędów to wstawienie kawałka wyciętej ramki w poprzek kadłuba co pozwoli na poprawienie szerokości i dopasowanie do górnej płyty, natomiast tylną część należy pod szlifować na tyle żeby była na równo z płytą tylną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy . Jeszcze wczoraj widziałem na martoli zimmerit do modelu DRAGON 6253. I teraz zastanawiam się czy go kupować . Możecie mi doradzić czy będzie pasował do tego modelu? Jeśli okaże się, że się nie nadaje to postaram się go wykonać samemu i zobaczymy jak mi to wyjdzie .

Ps. Seb - dzięki za linka, będę się wzorował na Twoim Tygrysku .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy . Jeszcze wczoraj widziałem na martoli zimmerit do modelu DRAGON 6253. I teraz zastanawiam się czy go kupować . Możecie mi doradzić czy będzie pasował do tego modelu?

Będzie pasował, bo to praktycznie ten sam model tylko zubożony o dodatki.

Zanim coś zamówisz w Martoli upewnij się czy rzeczywiście jest na stanie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po krótkiej przerwie spowodowanej nawałem pracy, szkołą, oraz chorobą . Także jednym z powodów było kończenie hanomaga, którego... i tak jeszcze nie skończyłem . Tak więc za model zabrałem się dopiero 2 dni temu i sklepałem zimmerit, który wykonałem z... poxiliny . Materiał dość dobrze nadaje się do obróbki, zasycha w 10 minut, a miejsca w których sam się odklejał od powierzchni modelu są nawet fajną imitacją uszkodzonego zimmeritu. Także poeksperymentowałem ze szpachlówką lecz niezbyt dobrze mi z niej wyszedł. Ale ogólnie zależało mi na efekcie szybko nakładanego zimmeritu ale i to mi średnio wyszło. Ale jest to mój pierwszy zimmerit w życiu i to jeszcze z własnych materiałów .

Oto owa poxilina z którą się męczyłem

DSCN2443.jpg

Powoli nakładający się zimmerit...

DSCN2447.jpg

Zimmerit na przednim pancerzu nałozony ze szpachlówki Tamiya...:

DSCN2448.jpg

Oraz z Poxiliny:

DSCN2449.jpg

Zacząłem też powoli majstrować (po raz pierwszy z resztą) zamki na kosze i jak narazie to idzie mi z tym ciężko. Wczoraj zrobiłem jeden (a dzisiaj drugi, którego zdjęcia już nie mam):

DSCN2455.jpg

Zimmerit na wierzy...

DSCN2456.jpg

Dorobiłem także jeden styrany błotnik błotnik . Wyszedł jak wyszedł, ale o to mi chodziło. Jeszcze muszę dorobić do niego zawiasy, które łączą go z pancerzem:

DSCN2457.jpg

A tak mniej więcej będzie sie prezentować całość (jeszcze bez zimmeritu na tylnej płycie pancerza):

DSCN2458.jpg

A tutaj tylny pancerz wraz z zimmeritem:

DSCN2463.jpg

 

A teraz oceńcie moje postępy pracy nad Tygryskiem, mam nadzieję że mi jeszcze coś poradzicie co by tu dorobić .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na wstępie gratuluje ci dobrego wyboru modelu :-). Z mojej strony mogę ci doradzić żebyś nie brał metalowych gąsek i zimmeritu. Co do gąsek to te z zestawu tak super się kształtują że nie ma potrzeby kupowania metalowych, co do zimma to warto go zrobić z masy dwuskładnikowej tamiya lub milliput. Sam kończę tego kota bo w niedziele biorę go na wystawę do Katowic i na co nieco po cichu liczę. Jakbyś miał jakieś pytania to wal tu albo na GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na wstępie gratuluje ci dobrego wyboru modelu :-). Z mojej strony mogę ci doradzić żebyś nie brał metalowych gąsek i zimmeritu. Co do gąsek to te z zestawu tak super się kształtują że nie ma potrzeby kupowania metalowych, co do zimma to warto go zrobić z masy dwuskładnikowej tamiya lub milliput. Sam kończę tego kota bo w niedziele biorę go na wystawę do Katowic i na co nieco po cichu liczę. Jakbyś miał jakieś pytania to wal tu albo na GG

 

 

Kolega chyba zbytnio nie doczytał tematu skoro mówi o robieniu zimmeritu a ten już jak widać na załączonych zdjęciach został zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.