Skocz do zawartości

Travel Air Mystery Ship, Testors 1/48


Marti_nez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Stan prac na dzisiaj:

P1030503.jpg

P1030502.jpg

P1030501.jpg

P1030500.jpg

Nie spieszę, bo dopiero jutro będę mógł pomalować model farbą olejną i nikt mnie nie wyrzuci z domu

Ubytki zaraz poprawię, najważniejsze są owalne kształty (i tak wyszły kanciaste). Coś czuję, że po malowaniu pędzelek w dłoń i poprawiać, poprawiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem model czerwienią Humbrola, wyszło całkiem gładko. Ale jak zerwałem maski to dostałem palpitacji serca . Paski wyszły źle, miejscami farba odłaziła wraz z taśmą. Warstwa jest zbyt gruba, gdzieniegdzie nie pokryła dobrze, wogóle do bani. Włożyłem samolocik do pudełka i żeby odreagować zrobiłem Spita od Revell'a. Ale gdy pisząc te słowa mimowolnie zajrzałem do pudełka... i Travel wygląda całkiem fajnie (z daleka ). Dlatego wstydząc się za brak postępów jutro ruszam do roboty, szlifuję, poprawiam i tak do końca konkursu. Jak zrobię mu operację platyczną, to dam zdjęcia.

Mam nadzieję że nie potępicie mnie za tak długi post i chwile zwątpienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ałaaaa.... :( Mam nadzieję, że nie wyrzuciłeś masek?

Nie poddawaj się, bo to najgorsze, co się może przytrafić

 

pzdr.

 

A co miałem z nimi zrobić ? Teraz potrzebny jest pędzelek, pewna ręka i masa cierpliwosci. Ale paski na kadłubie już nie wyglądają tragicznie.

 

Nie poddam się na tym etapie, za dużo już zrobiłem. Najwyżej efekt końcowy nie będzie zwalał z nóg, .

 

Kurczę, model mały, niby nie taki pracochłonny, a zabrał mi już dwa miesiące i to nie koniec. To już T-64 od Skifa budowałem krócej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za opis jak odnawiałeś linie Zrobiłem to samo ze swoim. Jakoś to mi wyszło, ale jest jak dla mnie lepiej niż gorzej Mówisz, że przetarłeś go papierem 2000. Ale to już na finalnie pod lakier bezbarwny, czy tylko zmatowiłeś pod nowe malowanie? Bo po przetarciu lepiej widać (na monitorze) paprochy po kurzu. I nawet pod nowe malowanie bym je dotarł, wygładził, ściął, ponieważ jak strzelisz czerwień od nowa to one i tak będą. Będziesz chciał je później dotrzeć to nie daj Boże przetrzesz lakier i dupa, albo po pryśnięciu lakierem pojawi Ci się widoczne zagłębienie. A teraz to mógłbyś to dopracować itp, a jak przetrzesz to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie koniec niespodzianek...

 

Myślałem, że sidoluxowanie będzie tylko formalnością, a tu takie coś:

DSC00796.jpg

Zdjęcie robione komórką, ale doskonale widać biały nalot. W żadnym wcześniejszym modelu nic takiego mi sie nie przydarzyło . Chyba wiem, co zawiniło, ale napizę jak sprawdzę. A teraz papier ścierny w dłoń i polerować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo no moze to problem z odlewem firmy???

 

Nie, wcześniej było w porządku. Moim zdaniem Sidolux zareagował z pastą Tamiyi (widać zostało tam parę niestartych drobinek). Na wszelki wypadek po kolejnym szlifowaniu umyłem model pod wodą, zmieniłem też sido (niby na innych modelach było spoko, ale po co ryzykować). Przedstawia się to tak:

DSC00798.jpg

DSC00799.jpg

I co chwila wychodzą kolejne niedoskonałości. Ale mam to gdzieś, model fajnie wygląda na półce i nie będę po az setny poprawiał farbki, co trochę wylazła za kontur. Kończę to i zaczynam następny samolocik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Z powierzchnią farby zdziałałeś cuda! Fantastycznie wyszedłeś z opresji. Ale te przejścia barw są okropne :/

Następnym razem delikatnie prowadź skalpel po łuku, a nie odcinkami prostej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.