Skocz do zawartości

SMS Konig 1/350 ICM


franki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niestety w tym tygodniu updatów nie będzie z braku modelarza w domu... Wyjechał na tydzień Prace utknęły na etapie obklejania pokładu przed malowaniem burt a praca to żmudna gdyż pełno tam zakamarków. W międzyczasie dotarły do mnie toczone lufy z RB Modelu, już zamontowane w wieżach czekają na kolor... Zdjęcia wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich po krótkiej przerwie

 

Mimo braku aktywności na forum prace posuwaly się dalej, zakończyłem maskowanie pokładu i wkleiłem drobne elementy wyposażenia pokladu. Efekt przedstawiam poniżej:

th_DSC03917.jpg th_DSC03919.jpg th_DSC03921.jpg th_DSC03920.jpg

 

I obiecana artyleria:

th_DSC03922.jpg th_DSC03924.jpg

 

A juto zrobię wszystko na szaro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powrót szalonego maskownika...

 

Zrobione na szaro dostało odrobinę czerwieni i wyskoczył czarny pasek... Trochę się na pociłem żeby wyszło wszystko równo, w paru miejscach jeszcze muszę zrobić delikatny retusz czarnym ale jest ok.

Zapraszam do komentowania, wszelkie uwagi mile widziane!

th_DSC04173.jpg th_DSC04179.jpg th_DSC04180.jpg th_DSC04181.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! To chyba ostatnia tego roczna aktualizacja bo przez święta ze sklejania nici :( no bo że farba śmierdzi, że bałagan, że czasu z rodziną się nie spędza tylko na klejenie... Nic z tego nie rozumiem...

No ale dorzeczy: usunąłem maskowanie z pokładu, wieże artylerii głównej dostały podstawowy kolor i poskładałem do kupy obie nadbudówki, na razie na sucho muszę rozplanować dokładnie co i jak i w jakiej kolejności malować.

Po usunięciu maskowania i wykonania fotek z bliska wyszło "parę" niedociągnięć: Nie rozmieszałem wystarczająco szarej farby i powierzchnia po wyschnięciu jest trochę porowata, na szczęście na jasnym tego za bardzo nie widać. Ponad to na pokładzie jest trochę niedoróbek :( Maskowanie nie było zbyt dokładne, cóż mea culpa... Mam nadzieje że uda mi się to poprawić delikatnie pędzelkiem.

Jeżeli rodzina pozwoli to spróbuję jeszcze w tym roku pomalować detale pokładu i zrobić retusz. Całą pracę wykończeniową pokładu chcę wykonać pędzelkiem więc jest szansa że zapach będzie do zniesienia Malowanie pędzelkiem nie wydziela takiego aromatu jak aerograf

No i teraz zdjęcia... artyleria i nadbudówki ułożone na potrzeby fotoreporterów i porządków świątecznych...

th_DSC04217.jpg th_DSC04224.jpg th_DSC04223.jpg th_DSC04222.jpg

No i wspominane niedociągnięcia w makro:

th_DSC04233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pora na małe odświeżenie tematu, tylko jedna fotka i to bardzo poglądowa Niestety nie mam za wiele czasu na budowę i postępy są raczej nie wielkie. No ale do rzeczy:

Nadbudówki przednia i tylna zostały pomalowane i sklejone (tylni maszt przyklejony taśmą maskującą-czeka na kolor). Wieże artylerii głównej i średniej również pokryte kolorem bazowym. Całość wygląda jak dla mnie strasznie płasko i zabawkowo, muszę się zastanowić nad washem, nigdy go nie robiłem więc chyba któryś z moich starych modeli będzie przeżywał drugą młodosć...

No a teraz fotka:

th_DSC04338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Całość wygląda jak dla mnie strasznie płasko i zabawkowo,
Fakt - w tym kontekście to wygląda nieco niemrawo. Rozumiem, że chcesz dać trochę życia. Poradzę ci tylko, żebyś się nie bał washować a szczególnie nie bój się bawić olejami - a efekty na prawdę są świetne. Jeśli potrzebujesz czegoś na odwagę, to pomyśl sobie, że ja w przypadku mojej Mikasy też to robiłem pierwszy raz - efekt wyszedł taki jakiego oczekiwałem - oleje są bardzo wdzięcznym materiałem

 

Więc teraz po brakujące zakupy i do roboty Czekam na efekty pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło patrzeć A obawiałem się już, że zatonął jedyny przedstawiciel złotej ery pancerza na forum Co do washa, na pewno podniesie atrakcyjność modelu, nie jest to chyba zbyt trudna technika

 

pozdrówki

 

Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.