Skocz do zawartości

[In-box]Dar Pomorza - 1/350 - Imai


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Doszed juz do mnie wiec pokazuje. Starsi koledzy zainteresowani tematem znaja ten model i wiedza, ze juz od dawna jest nieosiagalny. Jak na model z 1979 roku to powalil mnie na kolana. Jakosc wyprasek jest niesamowita jak na wielkosc i wiek modelu. Wielka szkoda, ze replike mozna wykonac tylko do lini wodnej ale z drugiej strony mam juz pomysl na jego prezentacje Wszystko bylo jeszcze orginalnie zafoliowane i nawet kalki wygladaja jak nowe. Nie bede sie rozpisywal tylko zapodam fotki z malymi opisami. Powinno wystarczyc

 

Dlugosc z bukszprytem- 26 cm

Dlugosc na pokladzie-22,9 cm

Szerokosc- 3,6 cm

Wysokosc-11,8 cm

 

Opakowanie i jego zawartosc

 

634ce0ba7c8c505d.jpg

db2bafb1a47bdad0.jpg

 

Kadlub i instrukcja malowania w skali modelu

 

01d41ab18895b858.jpg

 

Wypraski

 

7d0d23630d9ef572.jpg

42a16de46aa231ef.jpg

16c316f5ce88dd74.jpg

 

Ta wystepuje podwojnie

 

543412ab94086a50.jpg

 

Zagle i nici na olinowanie

 

cef1c1a0daa149dd.jpg

 

Instrukcja, tabela zamiennikow kolorow oraz kalki i oflagowanie z okresu Operacji Zagiel 1976

 

956bdc09aa62c534.jpg

 

Trzy fotki pokazujace jakosc tego malucha

 

f60fa6af70b91b94.jpg

970fb80d48a9eaaa.jpg

96061b1438f477f9.jpg

 

Dla zainteresowanych orginalem:

 

http://www.zaglowce.ow.pl/polskie/dar_pom/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny jest ten zaglowiec...

Kiedy zamierzasz sie za niego wziac? Wiesz jak ja go widze zrobionego? Na opuszczonych zaglach z wielka gala flagowa.

dar_pomorza1.jpg

 

Bo te wydmuszki wygladaja tak sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ? No nie wiem. Maluchy jeszcze nie skonczone ale korci mnie cos bez dzial i rakiet. Planuje jednak pod zaglami jak na tym pieknym obrazie Adama Werki a wydmuszki mozna zawsze czyms zastapic. Chyba

 

77e5989d9b6f4bb3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły modelik jak na ponad ćwierćwiecze od jego powstania...

a cóż to za firma Imai? pierwszy raz się z nią spotykam

 

wydmuszki można zastąpić np. materiałem z kórego wyrabia się chusteczki (nie te papierowe ) ale wtedy warto by zmienić maszty i reje na drewniane itd

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrus to taka zwykla japonska firma modelarsko-zabawkarska . Nawet nie wiem czy jeszcze istnieje. Asortyment roznorodny. Okrety,zaglowce 1/350 i 1/100, sf, figurki, pojazdy cywilne w ciekawej skali 1/20 itd. Wpisz Imai w wyszukiwarce na:

 

 

http://www.1999.co.jp/eng/plamo/index.html

 

To tylko czesc ich produktow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że robisz kawałek Gdyni i taka ciekawostka, że na przeciwko Daru Pomorza w jednej z budek jest sklep modelarski, gdzie się zaopatruje w najlepsze Dragony (to nie jest reklama )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czesc.

Zanosze sie z zamiarem rozpoczecia relacji i budowy aby troche odpoczac od maluchow, ktore ostatnio troche daly mi w kosc ale zanim to zrobie mam pytanie do zainteresowanych. Daje tutaj aby relacja byla czysta.

 

Model jest do lini wodnej i bedzie na malej podstawce z imitacja wody. Mam zamiar zrobic ja z ramki obrazkowej, ktora juz nawet zakupilem. I teraz pytanko:

 

Ramka jest w jasnym kolorze drzewa cos jak sosna - zostawic taka czy przyciemnic bejca Nie moge sie zdecydowac bo nie jestem pewien, ktory sposob bedzie lepszy w polaczeniu z kolorem wody i biala fregata. Macie jakies pomysly

 

Dla zobrazowania znalazlem dwa przyklady w sieci.

 

http://www.steelnavy.com/images/2005April/Ama41pr.JPG

http://www.steelnavy.com/images/2004%20April/RNCA247GG.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciemne, nie odwraca uwagi od modelu.

Wreszcie jakieś żagle! Znając Twoje możliwości to będą nagle w kołkownicach i ruchome bloki.

Pozdr

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.