Skocz do zawartości

USS Arizona BB-39 1941 Dragon 1 :700


unkas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zachęcony Waszymi podpowiedziami i radami

pomyślałem,że przynajmniej warto spróbować bo jak mówili starzy kozacy "raz maty rodiła"więc i wyszło to

P1030954.JPG

P1030955.JPG

jest to pierwsz poważna przeróbka producenta i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w wolnej chwili dokończyłem szpachlowanie

 

P1030956.JPG

P1030957.JPG

P1030958.JPG

P1030959.JPG

docierałem papierem wodnym o gradacji 500 1000 i 1500 .Na to będzie położony podkład w sprayu Mr Surfacer 1200 .Przy okazji chciałbym podziękować poczcie polskiej dzięki której paczka z podkładem nie może dotrzeć od tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że prace posuwają się do przodu w dobrym tempie

Przy okazji chciałbym podziękować poczcie polskiej dzięki której paczka z podkładem nie może dotrzeć od tygodnia

teraz do końca roku to już raczej trzeba się liczyć z opóźnieniami (Mikołajki, święta..)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie po przerwie .Pracę na okrętem pomału aczkolwiek systematycznie się posuwają do przodu .Moja Arizona ma wymienione lufy średniego kalibru

P1040001.JPG

Następnie postanowiłem troszkę poprawić komin

P1040003.JPG

P1040006.JPG

P1040005.JPG

w rzeczywistości są bardziej kwadratowe

na koniec postanowiłem zrobić coś z kolumnami masztów i na początek wymieniłem główną kolumnę masztu przedniego

P1040007.JPG

mam pytanie doradźcie jak wykonać dzwon okrętowy

Mam nadzieję ,że w najbliższy weekend pogonie z pracami

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw te dziurki jeszcze jakimś iglakiem bo rażą strasznie...

tak to nie podlega jakiejkolwiek wątpliwości chociaż sam byłem zdziwiony gdy zobaczyłem zdjęcia w rzeczywistości jest znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś mógł wytłumaczyć o którą kratkę pytasz tą na górze ?.Bo jeśli o nią to ja wyciołem tylko plastik między żeberkami .Jeżeli tą na boku komina to będzie problem bo jest przyklejona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już wziąłeś się za poprawki to zastanowiłbym się czy nie warto tej kratki się całkowicie pozbyć i zastąpić ją wykonaną z albo plastikowych pręcików (wyciąganych nad świeczką) albo cieniutkich pasków blaszki (np. uzyskanych z fragmentów relingu albo przyciętych z blaszki po napojach)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać jedno, unkas : Jak już zaczniesz coś poprawiać to z tych poprawek możesz się nie wygrzebać przez dłuższy, bliżej nieokreślony czas Mr. Green Rozumiem, że nie jest to dla ciebie jakimś problemem

nie to nie jest problem ,gdyż pozostaną jeszcze tylko maszty do poprawy i przystąpię do przygotowań malarskich a osłony dział pominę tak jak pisaliśmy

 

to zastanowiłbym się czy nie warto tej kratki się całkowicie pozbyć i zastąpić ją wykonaną z albo plastikowych pręcików (wyciąganych nad świeczką) albo cieniutkich pasków blaszki (np. uzyskanych z fragmentów relingu albo przyciętych z blaszki po napojach) Smile

Jędrek wielkie dzięki ,aż dziw że sam o tym nie pomyślałem tym bardziej ,że było otym na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałeś wcześniej o dzwon, możesz go zaimitować w ten sposób, że bierzesz plastikowy pręcik o średnicy dzwonu jaki chcesz zrobić, na końcówce pręcika kształtujesz sobie jego wygląd w taki sposób jakby podstawą przylegał do dalszej części pręcika, potem żyletką odcinasz w miejscu gdzie ta podstawa ma być i gotowe

jeśli jesteś jeszcze w stanie (raczej bardzo małe to będzie) to możesz od spodu dzwonu wybrać trochę materiału (np. nawiercić go)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 68 rocznica ataku na Perl Harbor. 07.12 1941 flota Cesarskiej Marynarki Wojennej dokonała nalotu na bazę Marynarki Wojennej podczas którego zatopiono lub uszkodzono trzon Floty Pacyfiku .USS Arizona została trafiona ciężką bombą lotniczą ,która eksplodowała w środku doprowadzając do zagłady okrętu i śmierci 1177 oficerów i marynarzy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Domyślam się, że wierciłeś otwory jakąś wiertarką elektryczną

dobrze się domyślasz mi regulacją obrotów moczeniem wiertła w wodzie udało się uzyskać zadwalający efekt,po każdym otworze warto też oczyścić wiertło

 

A moze wystarczy naostrzyc wiertło pod inny kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ręczną wiertareczkę
I to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Wszystkie otwory wiercę najpierw małym wiertełkiem (max. 1,0mm), po czym "rozwiercam" je pilnikami iglakami. Pozwala to zrobić taki otwór, jaki chcę, bez obawy, że "przesmaruję".

Modelując nauczyłem się jednej rzeczy - w tym "fachu" pośpiech, a nawet myśl o zrobieniu czegoś "szybko" mści się straszliwie - i często nieodwracalnie

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie -uf udało się przeżyć święta. Przy modelu prace posuwają się pomalutku ,ale mimo wszystko do przodu.Kadłub zyskał pierwszą warstwę surfencera i poprawki szpachlowania.Obecnie moje działania skupiają się na relingach a oto efekt pracy

P1040217.JPG

P1040220.JPG

P1040221.JPG

P1040217.JPG

nie jest to może wiele .ale wierzcie mi dumny z tego jestem

Dodatkowo powiększam warsztat ,a najpoważniejszym nabytkiem jest areograf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym "fachu" pośpiech, a nawet myśl o zrobieniu czegoś "szybko" mści się straszliwie - i często nieodwracalnie Evil or Very Mad

niestety coś już w tej sprawię mogę powiedzieć może ktoś posiada do sprzedaży blaszki tylnych kratownic przedniej nadbudówki moich wygląd niestety pozostawia wiele do życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.