Skocz do zawartości

USS Arizona BB-39 1941 Dragon 1 :700


unkas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Po długim czasie powróciłem do dawnego hobby jakim jest modelarstwo, z tą różnicą ,że papier zamieniłem na plastik.Wiem ,że jest drugi wątek reggego z tym samym modelem,ale po pierwsze czeka mnie jeszcze daleka droga do takiego poziomu,a po drugie chciałbym w tym wątku korzystać z waszych rad i doświadczenia.Ze względu na chroniczny brak czasu postaram się stopniowo uaktualniać wątek.Proszę o wyrozumiałość każdy kiedyś zaczynał a dla mnie ma to być dobra zabawa .Więc dziś do spółki z ma 3 letnią córka udało się nam złożyć troszeczkę

P1030877.JPG

połówki kadłuba są jeszcze nie sklejone waham się czy robić do linii wodnej z ewentualna dioramą.Zapatrzony w wasze dzieła postanowiłem wywiercić otwory,i pierwszy zonk wiertło topi plastik tworząc znacznie większe dziury niż obwód narzędzia kilka prób z prędkością oraz chłodzenie wodą dało w miarę zadawalający efekt.Niestety część otworów do poprawki

P1030879.JPG

udało się nam złożyć część głównej nadbudówki

P1030881.JPG

i musieliśmy zakończyć naszą działalność budowniczą ,gdyż mały modelarz poszedł spać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Domyślam się, że wierciłeś otwory jakąś wiertarką elektryczną. Moim zdaniem w plastiku należy to robić wiertarką ręczną o mniejszych obrotach - wtedy brzegi otworów się nie rozgrzeją do tego stopnia by się topić.

 

Życzę powodzenia w walce z plastikiem.

 

Franek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że wierciłeś otwory jakąś wiertarką elektryczną

dobrze się domyślasz mi regulacją obrotów moczeniem wiertła w wodzie udało się uzyskać zadwalający efekt,po każdym otworze warto też oczyścić wiertło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , albo po prostu amatorska wkretareczka - usnac idzie tak wolno skrobie . Za to skutecznie ,ze hej .

 

romek, ty nic nie mów, bo ja z takiej korzystam, a to usypianie jest niebezpieczne, bo można wpakować się twarzą w PuttySrutty wamodu i tylko szlif twarzy pomoże. Uprzedzając pytanie, ostatnio usnąłem nad modelem... na szczęście nic sobie nie zrobiłem. Potem tylko opieprz od żony był, ale i to przeżyłem.

 

unkas jak ty skończysz Arizonę, to ja wtedy zacznę swoją, bo kilka tych samych modeli na warsztacie dziwnie by wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem klej revela contacta professional z igłą szpachlę revela platsto klej wamonda też z igłą więc prace stoczniowe powinny ruszyć. Mam nadzieje ,że dokonałem dobrego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc prace stoczniowe powinny ruszyć

super

Mam nadzieje ,że dokonałem dobrego wyboru

przyznam, że od czasu pierwszego użycia "cienkiego" kleju Tamiya inne kleje do plastiku dla mnie nie istnieją

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że od czasu pierwszego użycia "cienkiego" kleju Tamiya inne kleje do plastiku dla mnie nie istnieją

Jędrek jeśli Ci chodzi o Tamiya Extra Thin Cement to już go też zamówiłem tylko troszeczkę potrwa zanim mi go dostarczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halsey napisal :

to usypianie jest niebezpieczne, bo można wpakować się twarzą w PuttySrutty wamodu
, zapewne nie przeszedles regularnych kursow BHP . Mowia tam , ze praca w oparach szkodliwych zwiazkow chemicznych powinna odbywac sie w masce ochronnej . Np. takie :

big-speedglas9002v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz nie używam?

To prawdziwe moje zdjęcie:

akcja4.jpg

 

A to wyobrażenie, jak powinna wyglądać współczesna modelarnia:

emmm.jpg

 

Zarazem są to pozytywne przykłady dobrego obywatela, dbającego o przepisy BHP oraz propagującego bezpieczne hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jeszcze nie skleiłeś połówek kadłuba - a trochę szpachlowania tam jest - uważaj na te delikatne śruby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim tempie to jeszcze trochę i będzie gotowy

Jędrek jak na razie to idzie szybko ,bo to wstępny montaż .Część elementów nie jest przyklejonych .Schody się zaczną kiedy przyjdzie do sklejania relingów itp ,oraz malowania.Nie mając areografu łatwo nie będzie

Widzę, że jeszcze nie skleiłeś połówek kadłuba - a trochę szpachlowania tam jest - uważaj na te delikatne śruby

tak wciąż się waham czy robić dioramę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Schody się zaczną kiedy przyjdzie do sklejania relingów itp ,oraz malowania.Nie mając areografu łatwo nie będzie
Nie korzystałem ale słyszałem, że Vallejo są świetne pod pędzel i praktycznie nie da się nimi schrzanić malowanej powierzchni. Może warto się zaopatrzyć w te akrylowe farbki, co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że nie ubłaganie zbliża się etap lakierniczy mam pytanie .Marcin podpowiedział mi

Nie korzystałem ale słyszałem, że Vallejo są świetne pod pędzel i praktycznie nie da się nimi schrzanić malowanej powierzchni.

Pragnę poznać wasze opinie na temat przydatności akryli do malowania pędzlem.A jeśli nie akryle, to co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem czasu ruszyły prace .Oto efekt przybyło drobiazgów na dziobie

P1030914.JPG

P1030915.JPG

dodatkowo dokończyłem wiercenie bulaji

P1030908.JPG

P1030907.JPG

P1030906.JPG

P1030909.JPG

tak więc pierwszy etap budowy okrętu pomału dobieg końca i już nie długo przyjdzie czas na szpachle i papier ścierny oraz blaszki których boje się dotknąć oraz malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.