Skocz do zawartości

[W] King Tiger Porsche Turrett Premium Edition 1:35 Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

Warsztat: King Tiger Porsche Turrett Premium Edition

Producent: Dragon

Skala: 1:35

 

Więc zaczynam prace warsztatowe nad King Tiger Porsche Turrett Premium Edition. Cóż mogę powiedzieć o tym modelu, chyba cud miód jeśli chodzi o dodatki które zaoferował Dragon :smilewinkgrin: mamy m.in. metalowa lufka, siatki na grille, szekle, kawałeczek łańcuszka no i sporo blaszek, przeźroczyste wizjery, heh jak i przez niektórych znienawidzone magic tracki

 

A więc do rzeczy:

Oto upload fotek co dotychczas zrobiłem w KT

...niestety prace nad tym modelem idą powolną drogą (wolniejsze tempo spowodowane pracami nad innym modelem...

Doszło parę detali, nie wszystkie babole zostały usunięte, nastąpi to zapewne dziś...

 

A to bydłe w całej okazałości, wszystko przymierzone na sucho

 

... i znów cos ruszyło tym razem, mała waloryzacja modelu:

- wymieniłem plastikowe uchwyty i zrobiłem z drutu miedzianego

- no i jak zawsze doszło kilka części

 

A żeby nie marudzić pokażę fotki:

 

Ten właz zostawiam otwary szkoda zamykać taki super detal, bardzo fajny pomysł ze strony Dragona

 

Tylko nie piszcze że widac szpachle, przez nie uwagę uszkodziłem właz górny, tak wiec zaszpachlowałem i zostawiłem na noc aby dobrze zasłcha dziś jeszcze zaszpachluje drobne dziury...

 

Dokończyłem pozostałe uchwyty do włazów

 

Jak równiez zamocowałem już górny właz od wieży

Zimm będzie jakby kto pytał...

 

Wszelakie rady mile widziane

...kolejny upload fotek już wkrótce!!!

 

Pozdro

Łukasz S.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za zbieg okoliczności, dzisiaj także kupiłem ten sam zestaw. Życzę powodzeni i się cieszę, że będę szedł tym samym szlakiem co ty, tylko może trochę później.

 

P.S.> domyślam się że to jest in-box i pytanie skąd będzie ten kociak i czy będą także załoga wykonana, oczywiście później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale in-box wyglada trochę inaczej

KT mam od jakiegoś czasu już na warsztacie...

A niby po co otworzyłem włazy? Załoga będzie na bank plus może jakieś figurki...

... kto wie może zrobi się dio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który JT Dragona?

 

Tu prócz magic tracków, alulufy, metalowych szekli, lin, masz fototrawione uchwyty na narzędzia i liny, łańcuszek do pistolportu na tylnym włazie, już uformowane druciki i kilkanaście nowych ramek - z osprzętem, nahverteidigungswaffe i innymi uprzyjemniaczami.

 

Jak weźmie się pod uwagę to, jak wygląda "podstawowy" KT Porsche Dragona to jest to spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na pancerce i mam pytanie czym się różni żę niektóre King tigery miały wieże henschla a inne porsche jest jakaś różnica między nimi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża (obie Kruppa, jedna była przeznaczona pod zwycięskie podwozie Henschela, jednak postanowiono wykorzystać 50 wyprodukowanych wież dla podwozia Porschego).

 

Poza tym wszystkie Porschaki miały zimmerit, a część z nich kominy do pokonywania przeszkód wodnych i wczesne gąski z 18 zębowym kołem napędowym i wydechy jak w Tigerze I (to te z sPzKp (Fkl) 316, poza tym jest zdjęcie takiego z sPzAbt 506 - Arnhem).

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak tu koledzy wspominali wcześniej, oba typy różniły się wieżami. Istniały dwa typy wież: Porsche i Henschla (produkcyjna). czołgów z wieżą Porsche było 50 (wieże pozostały po prototypie porsche, który nie wszedł do produkcji, bowiem wybrano projekt henschla). Wieża Porsche była mniejsza, bardziej płaska i bardziej zaokrąglona. Tu masz przykład:

http://www.aberjonapress.com/catalog/sh/images/ktongunrange.jpg

 

Tak natomiast wyglądała wieża Henschel:

http://www.lonesentry.com/new88mm/ximg5-kingtiger.jpg

http://www.historyofwar.org/Pictures/KingTiger.jpg

 

Jak sam widzisz, weże Henschel są większe i bardziej kanciate niż Porschakowe Ponadto, co ważne, wszystkie czołgi z wieżą Porsche mialy zimmerit, natomiast produkcyjne nie wszystkie go posiadały.

 

Jeśli chcialbyś poczytać więcej o tym czolgu to polecam to:

http://www.panzer.punkt.pl/strony_www/ktiger.htm pozdrawiam i przepraszam, że moj wcześniejszy post się urywał po paru słowach ale coś z kompem się działo Mam nadzieję że choć trochu pomogłem. Radek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nic nie mówiono, że nic nie robię przy modelu zapodam kolejny mały upload fotek

Przybyło ostatnio sporo metalowych d*u*p*ereli jak i również plastikowych...

 

Tak więc:

 

i jak zwykle następny upload niebawem... :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium nie będzie wznawiany.

 

Co do zdjęć i rysunków wnętrza wieży - z Porschakiem jest kiepsko (jak coś, mogę podratować schematami do Henschela)...

 

To co mam:

 

clipboard01if5.jpg

 

Wieżowe "zasobniki" amunicyjne.

 

clipboard05af7.jpg

 

Mocowanie Nahverteidigungswaffe.

 

Schemat ogólny:

 

clipboard09wp7.jpg

 

Zdjęcia pochodzą z Schiffera i jakiejś ruskiej książki

 

A reszta wnętrza: (rysunki, jak coś to powynajduję fotki)

 

clipboard03pz2.jpg

clipboard04vo5.jpg

clipboard012ux9.jpg

Z Waffen Arsenal

 

clipboard06bo9.jpg

clipboard011sa8.jpg

Z Schiffera

 

clipboard010yy5.jpg

Z jakiejś rosyjskiej książki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki Jonak

Ok, chyba wystarczy bo i tak nie wiem czy coś dorzucę do środka modelu, bardziej przydałby sie zestaw Verlindena aby uzupełnić braki lecz niestety nie dysponuje odpowiednimi funduszami :(

Chodziło mi głównie tylko o tą część

 

aby ja jakoś troszkę zwaloryzować

Chociaż może wykonam podwieszenia na pociski jakieś kabelki poprowadze i będzie git

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.