Skocz do zawartości

Diorama 1:72


roni526

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zrobiłem tą dioramę z dobre pół roku temu. Jest to moja pierwsza diorama. Nie wiedziałem jak ją nazwać, więc dałem ją na forum bez nazwy.

 

Diorama przedstawia Normandie z lata 1944. Model czołgu to Pz. Kpfw. IV

z firmy Italeri. Żołnierzyki to niemiecka piechota także z Italeri.

 

Przejdźmy do zdjęć:

 

Zdjecia2039.jpg

Zdjecia2031.jpg

Zdjecia2032.jpg

Zdjecia2033.jpg

Zdjecia2035.jpg

Zdjecia2036.jpg

Zdjecia2037.jpg

Zdjecia2038.jpg

 

Proszę o wyrozumiałość.

Przyjmę wszystkie wasze porady oraz oceny: dobre i także te złe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO niemożliwe żeby trawa się kończyła tak równo z błotem. I to niemożliwe żeby członkowie załogi stali na 15cm płycie(chodzi o podstawki musisz je odcinać). Jakości wykonania figurantów jak i samej machiny wojennej troszkę nie za bardzo da się ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawka jest tandetna. Kiedyś też taka diorkę zrobiłem i sobię myślę... jak w ogóle do tego doszło To z czego zrobiona jest trawa przypomina wygladem bardziej papier ścierny, drzewka natomiast są ładne. Popraw zdjęcia bo niektóre są strasznie rozmazane. Jak na dioramę to czołg za czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawka jest tandetna.To z czego zrobiona jest trawa przypomina wygladem bardziej papier ścierny

Trawę kupiłem za kilkanście złotych w jakimś sklepie z kolejkami. Wiem, że może wyglądać tandentnie. To z czego ja mam ją zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tych zdjęć to nie da się za dużo powiedzieć nt poziomu zdetalowania elementów dioramki. Z tego co widać, to trawa przy zetknięciu z drogą wygląda strasznie nienaturalnie, powinna być bardziej postrzępiona. Tak ja wspomniał afruch, figurki nie powinny mieć tych podstawek pod nimi. Oprócz tego to podstawka jest znacznie za duża jak na tak małą ilość pojazdów i żołnierzy, imo powinna być przynajmniej 2 razy mniejsza.

Tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.