Skocz do zawartości

Sherman M4A1


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie skoniczylem swojego Shermana był to mój pierwszy pojazd gąsienicowy, jaki wykonalem.Przy modelu tym pierwszy raz użyłem aerografu.Cel, jaki chciałem osiągnąć to żeby był czysto sklejony i ładnie pomalowany.

Zestaw to Italeri w skali 1:72 oczywisie prosto z pudełka.

Resza do waszego wgladu.

62fece32be221a11m.jpg 25ceb1f5d0727042m.jpg bfc49409664546e2m.jpg

ebd5cd2c4a14d54bm.jpg 9a86d0f0d16a6316m.jpg

 

Mam nadzieje ze wasze sugestie pomogą mi poprawić przyszłe prace i ewentualne błędy w tym modelu.

 

 

 

 

Pozdro

 

EDIT:

Umiesciles Zdjecia w dziale pojazdow cywilnych. Przenioslem je w odpowiednie miejsce, ale nie spiesz sie tak nastepnym razem.

Majek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie musi. model również nie musi być do końca posklejany, pomalowany, nie musi mieć gąsienic, i kól itp...

dla mnie model po prostu jest. Ot taki model- ładnie posklejany, ładnie szczegóły pomalowane i tyle.

Wrażenie pozytywne, ale faktycznie- bez cieniowania zacieków "itepe" jest zbyt monotonny

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki za opinie i komentarze.

Co do cieniowania , zaciekow itp. to niestety nie potrafie jescze takich rzeczy robic :(.Niema mnie kto nauczyc wiec pozostaje mi metoda prob i błedów.

 

 

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno cieniowanie jak i ślady eksploatacji to sprawa subiektywna. Czyli w skrócie: co kto lubi. Jak na pierwszy raz, to model naprawdę fajny! Czysto sklejony i równo, ładnie pomalowany. to co mi nie pasuje to chyba antena jest troszku za gruba, a zapasowe ogniwka chyba powinny być przyklejone bo bokach tej półeczki z tyłu, a nie leżeć na niej. Ale jak dla mnie, to modelik naprawdę fajny możesz teraz go zachować na pamiątkę pierwszej styczności z pancerką, żeby potem chwalić się jak zaczynałeś albo możesz potrenować na nim jakieć cuś polacałbym teraz suche pastele Weź kredkę pastelową w kolorze ziemisto/kurzowym i zetrzyj jej nożykiem, pilniczkiem lub czymś ostrym, tak aby powstał drobny pyłek. następnie weź zwykły suchy pędzelek i wcieraj ten proszek w czołg, szczególnie na dolnej części kadłuba, gąsienic i układu jezdnego, a potem w takich miejscach, gdzie najbardziej gromadzi się kurz, itp. kolorki pasteli możesz zmieniać, tak, aby osiągnąć dobry efekt w razie pomyłki możesz zawsze zetrzeć palcem nadmiar, albo spłukać wodą całość

A jeśli chodzi o zacieki, itp. to polecam znakomity artykuł:

http://naritafamily.com/howto/Tiger1/photo_frame.htm (step 8: Washing)

Albo w ogóle najlepiej popytaj Artka lub Wojtka o techniki wykańczania, bo to są prawdziwi mistrzowie, a nie taki ja, co ledwie sobie coś tam dłubie pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni jak bylem w sklepie modelarskim skusilem sie na pigmet wproszku (SD 01 taki ma nr. na wieczku) tylko jescze zabardzo niewiem jak sie nim poslugiwac,pierwsze pruby widac na sikierce umieszczonej na czołgu

Bede sie staral w jakis sposob postarzac model.Ale jak to mowia nie odrazu Krakow zbudowali.

 

 

 

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początki to model wygląda dobrze.

Ja tam uważam, że trzeba rozwijać się powoli. I by zabierać się za brudzenie, to najpierw trzeba się nauczyć robić modele czyste.

 

Co do sugestii, to myślę, że powinieneś nawiercić lufę. Można do tego użyć nawet igły od zastrzyków.

 

A tak w ogóle, to co z Fuchsem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie musi. model również nie musi być do końca posklejany, pomalowany, nie musi mieć gąsienic, i kól itp...

Przeczytaj sobie swoją wypowiedź kolego raz jeszcze i zastanów sie zanim następnym razem wybełkoczesz podobną bzdurę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie cieniowanie masz na mysli. Sa dwa rodzaje - preshading, czyli cieniowanie przed polozeniem koloru zasadniczego i cieniowanie po malowaniu kolorem glownym (hmm... postshading?). Szukaj hasla preshading.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa to jest preshading, jedna z metod cieniowania. Tylko podczas właściwego malowania trzeba uważać, żeby nie zamalować preshadingu (co mi się kiedyś zdarzyło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.