Skocz do zawartości

FAIREY SWORDFISH Mk. 1 1:48 TAMIYA


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Ostach ja wiem, że twoje uwagi miały na celu podpowiedź jak to można zrobić, i tutaj się z tobą zgodzę, tak też można było to zrobić. Ja może źle określiłem "efekt światłocienia”, bo to jest przecież na razie pomalowany spód skrzydeł, a tam raczej cień nie będzie występował. Tak jak zauważyliście moim celem było podkreślenie tego, że powierzchnia skrzydła nie jest płaska tylko pofalowana. Na dolnej powierzchni to pikuś - sory- pan pikuś, ale cały czas mnie męczy jak uzyskać podobny efekt na górnych powierzchniach. Tam przecież będą dwa kolory. I uzyskanie podobnego efektu na całej szerokości skrzydła to będzie dla mnie duże wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To żeby to wyszło równomiernie to tylko postshading. Koledzy od WW1 robili takie efekty pastelami na przykład. Ewentualnie próbuj aero.

 

Wszelkie moje uwagi służą tylko temu, żebyś miał lepszy model ale jak napisałem są to moje uwagi i nie chcę tu forsować żadnych metod bo nie jestem modelarskim mesjaszem Jak jeszcze fajna dyskusja będzie o jakimś efekcie to w ogóle super

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po świątecznej przerwie. Dzięki temu że mam urlop mogę troszkę pomodelować. Dzisiaj kolejna relacja z postępu prac. Kadłub i skrzydła są pomalowane, i częściowo zapolerowane filcem. Nie są jeszcze zabezpieczone lakierem. Przejście farby w przejrzystą część kadłuba będzie jeszcze dopracowane. Tak to się w tej chwili prezentuje.

 

77759684.png

44674317.png

47898421.png

37042176.png

83620599.png

 

Teraz zastanawiam się co dalej? W tych miejscach gdzie na kadłubie są linie podziału to trochę je zapuszczę, pomyślę nad śladami eksploatacyjnymi. Cześciowo jest już gotowe uzbrojenie. itp itd.

 

pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda, ale nie wiem czy dolny płat samolotów morskich nie powinien być pomalowany innymi odcieniami?? Niech ktoś, kto wie więcej na ten temat się wypowie (być może tak pomalowałeś, ale na zdjęciach nie wiele widać) Nie zmienia to Faktu, że świetna to robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wychodzi ten Swordfish

Czy możesz napisać jakimi kolorami malowałeś górne i dolne płaty?

 

Górne płaty i góra kadłuba były malowane MM 2027 i MM 1723

Dolne miały być malowane MM 2035 i Humbrol 80. ale jak zrobiłem próbne malowanie to doszedłem do wniosku że 2035 jest troszeczkę za jasny i przyciemniłem go w stosunku 6:1 MM1723

H 80 też mi za bardzo nie pasował do reszty i zrobiłem mieszankę MM 20 27 i H 80 w stosunku 3:1

Wydaje mi się, że w miarę te kolory się ze sobą komponują.

 

Dzięki za słowa otuchy do dalszej wytężonej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym roku

Tak jak wczoraj pisałem, w niekonwencjonalny sposób spędziłem sylwestra. Od mojej ostatniej relacji przy mieczniku zrobiłem linie podziału blach, tu i tam przybrudziłem, zrobiłem trochę śladów zużycia, podcieniowałem górne powierzchnie płatów, no i położyłem kalki. A to efekty mojej sylwestrowej pracy.

 

99298380.png

70178818.png

96706697.png

71106803.png

11844421.png

93117244.png

 

Teraz czeka mnie wykonanie naciągów, kilka małych poprawek tego co już zrobiłem, bo po zrobieniu zdjęć zobaczyłem kilka niedociągnięć.

Czy waszym zdaniem ślady zużycia wyglądają w miarę realnie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Twój model . Ślady jak dla mnie są świetne, delikatne jak na samolot przystało, a nie jak niektórzy upodabniają samoloty do zabłoconego czołgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ślady zużycia wyglądają rewelacyjnie. Szczególnie czarny wydech robi kolosalne wrażenie.

 

Czym go tak pięknie okopciłeś?

 

Okopcenia robię dość mocno rozcieńczoną czarną Pactrą. Aerograf ustawiony na minimalną dawkę farby, ciśnienie ok 3 bary.

rozpoczynam malowanie w kierunku wylotu spalin delikatnie po plamce, im bliżej wylotu tym więcej warstw.Farba jest tak rozcieńczona że po pryśnięciu powstaje tylko lekkie przybrudzenie. No i tak jakoś to wychodzi.

 

Koledzy. Zachęcony tym że wasze uwagi były łagodne, postanowiłem posklejać to wszystko do "kupy"

 

52649607.png

14381255.png

45827455.png

84054153.png

 

Tak to aktualnie wygląda.

 

Jak widać jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia.

Myślę że jest to chyba ostatni post w dziale budowy, następny to będzie galeria konkursowa.

Na zakończenie chciałbym bardzo, bardzo podziękować wszystkim kolegom którzy swoimi uwagami i podpowiedziami, nadesłanymi materiałami bardzo mi pomogli przy budowie tego modelu.

Panowie współpraca z wami to czysta przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko takie tyci tyci pytanie... Czy wersja Mark I na pewno mogła przenosić takie uzbrojenie? Pamiętam, że sklejałem Swordfisha z Revella i zrobiłem misz masz Mark I i II - dałem i torpedę, i rakiety... i było źle.

Jeśli tak było w oryginale to przepraszam za zamęt - FAA to nie jest mój konik - ale na bazie własnych doświadczeń chcę uchronić innych

 

pzdr.

 

P.S.: Zapomniałbym napisać - całość wykonaniowo piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś mi małego klinika. Przyznam że nawet za bardzo nie zastanawiałem się czy robię dobrze. W instrukcji jest właśnie tak, widziałem wiele zdjęć modeli wykonanych z tego zestawu i w takiej wersji i w większości jest podwieszone właśnie takie uzbrojenie.

Ale dzięki za uwagę

Muszę jeszcze poszperać. Zawsze można jeszcze z czegoś zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że na zakończenie wrzucę jedną sentymentalną fotkę.

Obok siebie stają dwaj bracia. Ten mały to Swordfi którego wykonałem więcej jak 30 lat temu z zestawu zakupionego na "ruskim "targu.

 

18509169.png

 

Wkrótce wrzucę zdjęcia nowego Miecznika do galerii konkursowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.