Skocz do zawartości

[Standard] Pzl P-11c "K.O.P." Mistercraft ...


jkorjat

Rekomendowane odpowiedzi

... bo każdy polski modelarz kiedyś musi ;) Ja się na swojego w dzieciństwie nie załapałem (brat mnie uprzedził i go całkiem ładnie złożył ;) ) więc nadrabiam zaległości

 

Jako że z migiem robota aktualnie jest "dorywcza" jak coś wyschnie to znowu dłubie, a że weekend w pełni, żona w robocie postanowiłem skleić "szybkiego" w standardzie

Przy okazji model ma mi posłużyć jako pole eksperymentu przed migiem z washem temprowym i płynami do kalek :P

 

Inbox:

dsc05336o.jpg

prezent od mastercrafta :

dsc05337m.jpg

Malowanie będzie takie :

dsc05347m.jpg

 

Farby : humbrola 26 khaki i ...i tu mam zagwozdkę albo polish blue II pactra a70 albo humbrol 65 ?!

 

Prace w toku i przy okazji widać polish blue w akcji ;)

 

dsc05348bs.jpg

 

dsc05349a.jpg

 

p.s. nie doszukałem się zakazu prowadzenia dwóch wątków warsztatu naraz, mam nadzieje że nie naruszam regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Kolega skleił już połówki kadłuba, bo z tego co wiem to "Jedenastka" Była srebrna/naturalnie aluminiowa w środku... Chyba, że źle mówię (w takim razie proszę by ktoś mnie poprawił ).

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za kolejną Pezetelkę,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farba zeszła przy przymiarkach do osłony silnika, będzie poprawione

 

co do wnętrza to po przejrzeniu kilku zdjęć faktycznie zauważyłem że niebieskiego ni jak w środku ni ma. Kierowałem się instrukcją, a ta jako w mastercrafcie...;)

 

dsc05353y.jpg

 

dsc05355f.jpg

 

no i ból zdaje się że statecznik pionowy nie trzyma symetrii

dsc05354e.jpg

 

teraz szlifowanie i przygotowanie do malowania, wzmocnienia skrzydeł przykleję po malowaniu.

Pytanko

koła od zewnętrznej khaki ?

Wzmocnienie podwozia zeszlifować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła całe khaki (no może prócz opon ). A "wzmocnienia" chyba można zeszlifować, ale kształt przekroju musi być okrągły, bo z tego co wiem to były gumowe liny ciągnące się od piast kół do amortyzatorów we wnętrzu kadłuba...

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jkorjat! Podoba mi się Twoje entuzjastyczne podejście do budowy modeli, ale mam wrażenie, że nie zrobiłeś wiele by poznać Pezetelkę. I o ile wielu innych konstrukcji znać nie trzeba (choć warto, gdy buduje się dany model), to Pezetelki po prostu nie znać nie wypada.

Jeśli mogę, to pozwolę sobie zaproponować, abyś np. sprawił sobie nowy nr Aeroplana albo sięgnął do dość bogatych materiałów wcześniej opublikowanych choćby Monografie Lotnicze. Po prostu szkoda Twego wysiłku, a Jedenastce należy się szacunek. I przecież nie trzeba się spieszyć..

Mam nadzieję, że nie uznasz moich uwag za niestosowne, w razie czego z góry przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jkorjat! Podoba mi się Twoje entuzjastyczne podejście do budowy modeli, ale mam wrażenie, że nie zrobiłeś wiele by poznać Pezetelkę. I o ile wielu innych konstrukcji znać nie trzeba (choć warto, gdy buduje się dany model), to Pezetelki po prostu nie znać nie wypada.

Jeśli mogę, to pozwolę sobie zaproponować, abyś np. sprawił sobie nowy nr Aeroplana albo sięgnął do dość bogatych materiałów wcześniej opublikowanych choćby Monografie Lotnicze. Po prostu szkoda Twego wysiłku, a Jedenastce należy się szacunek. I przecież nie trzeba się spieszyć..

Mam nadzieję, że nie uznasz moich uwag za niestosowne, w razie czego z góry przepraszam

 

Niestosowne ? Broń Boże, toć to prawda za którą jakoś nagle zrobiło mi się wstyd . Rzeczywiście wygrzebałem tylko kilka fotek od wujka gogla, i kierowałem się instrukcją.Co do samego modelu podszedłem, szybki z pudła do washa i kalek. :(

Aeroplan miałem dziś w łapkach, ale ta cena... blachy parta bym kupił do tej pezetki, a miałbyć szybki weekendowy. Tego nie zmienie już, ale gdzieś na horyzoncie w planach jest takowy z blachami, ( model tani, i fajny w sam raz na pierwszy kontakt z blachami ) ale już nie na łanach konkursu. Do tego kolejnego obiecuję się bardziej przyłożyć również merytorycznie

 

a tym czasem paskudny humbrol wyschnąć nie chce?! od rana miękki i lepiący .... dlatego wole pactry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i drugi latacz w toku, podszedłem do niego trochę po łepkach, ale staram się to poprawić w trakcie. Wiem jedno na pewno nie jest to moja ostatnia 11 ;)

 

wstępnie pomalowany khakim, zeszlifowałem "wzmocnienie " podwozia ( choć tak naprawdę ta część nadaje się tylko na szablon do zrobienia jej prawidłowo ;) ) trochę poprawiłem profil kabiny. Przemalowałem środek w zasięgu pędzla na alluminium fotel na czarno.

a i pozwoliłem sobie na wizualne oszustwo z silnikiem, ale niewiem czy to zostawić.

 

dsc05382b.jpg

 

dsc05381x.jpg

 

dsc05383jg.jpg

 

Brakuje kilku elementów, przykleję potem żeby nie przeszkadzały w malowaniu

silnik trzyma się narazie bez kleju

 

 

dsc05384pw.jpg

 

na tych kalkach jest tablica z zegarami, wpadłem na szatański pomysł , nie ma jej gdzie przykleić, ale jakby ją wzmocnić cyjanoakrylem, polakierować mógłbym ją wkleić jako część. Mam to to w zestawie więc to chyba nie open ?nie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na tych kalkach jest tablica z zegarami, wpadłem na szatański pomysł , nie ma jej gdzie przykleić, ale jakby ją wzmocnić cyjanoakrylem, polakierować mógłbym ją wkleić jako część. Mam to to w zestawie więc to chyba nie open ?nie ? ;)

W końcu kalek możesz używać do woli.

 

Szkoda że robisz 11 w standardzie choćby dla samej satysfakcji. Było trzeba poczekać do końca konkursu a teraz wziąć iny model w standard jak nie czujesz się na siłach by zrobić 11 z waloryzacją konkursową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

niestety wyniku mojej nieudolnej pomyłki P 11 trafia do "kosza". Błędnie przykleiłem kalki szachownic, na wzór po 1993... ponieważ wyznaję zasady rozpoczęty- skończony to i do takiego stanu model mam zamiar doprowadzić ale że wstyd i siara taka że pokazywać go nie będę.

A tym czasem wątek zamknięty ... klęska

Generalnie model jest fajny więc w najbliższym czasie zabiorę się za niego ponownie nie będąc już ograniczonym obwarowaniami konkursu zrobię go tak jakbym chciał, jeśli zdolności pozwolą. Z tej jedenastki i tak nie jestem zadowolony ponieważ po obejrzeniu wielu zdjęć modelu chciałbym z niego wyciągnąć 'ciut' więcej .

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... szkoda

A może wystartujesz jeszcze w standard z pzl p.7 bo model nawet w standardzie prezentuje się o niebo lepiej od 11, a i jest w miarę łatwy więc pewnie byś zdążył tylko lekko się sprężając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... szkoda

A może wystartujesz jeszcze w standard z pzl p.7 bo model nawet w standardzie prezentuje się o niebo lepiej od 11, a i jest w miarę łatwy więc pewnie byś zdążył tylko lekko się sprężając.

 

hehe właśnie oglądam p7 i się zastanawiam czy go zacząć bo faktycznie "prosto z pudła" mógłby być ciekawszy pewnie go rozgrzebie ale do końca konkursu nie zdążę na pewno więc nie nie będę się śpieszył i niepotrzebnie zakładał wątku konkursowego:(

 

p.s. po obejrzeniu p7 ipkinssa zastanawiam sie czy jednak nie zajać się np... malowaniem ścian zamiast modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. po obejrzeniu p7 ipkinssa zastanawiam sie czy jednak nie zajać się np... malowaniem ścian zamiast modeli

 

Mam podobnie i podobnie jak w Twoim przypadku - IŁ-2 właśnie dziś lotem koszącym trafił do... kosza. Coś nie mogę się oprzeczyć przeczuciu, że konkurs mi jakoś nie służy - dwie wyrzutki mi się trafiły i obydwie w ramach tego samego konkursu... Brrr...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do źle ułożonych szachownic... Rozumiem, że są polakierowane? Bo jeśli nie to może by się gdzieś w zapasiku znalazły na podmianę, a te źle ułożone by odeszły delikatnie mocząc je wodą... (uwaga - pomysł nie sprawdzany w praktyce ).

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do źle ułożonych szachownic... Rozumiem, że są polakierowane? Bo jeśli nie to może by się gdzieś w zapasiku znalazły na podmianę, a te źle ułożone by odeszły delikatnie mocząc je wodą... (uwaga - pomysł nie sprawdzany w praktyce ).

 

Pozdrawiam,

JK

niestety dół płata położyłem wcześniej żeby klejące kalki nie przeszkadzały w kolejnym etapie, razem dziś rano poszedł lakier, zorientowałem sie przy kładzeniu góry płata... ostatnie zdjęcia pzl :

 

 

dsc05428k.jpg

 

 

dsc05429s.jpg

 

wkurzony , resztę kalek położyłem jak widać, model wyszedł delikatnie mówiąc średnio więc już nie widzę sensu go ratować.

Będzie stał na półce do czasu ukończenia "następcy":)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończony będzie na pewno , ino w galerii raczej się nie znajdzie. olśniło mnie i wygrzebałem kalki z szachownicą od zakupionej eksperymentalnej czapli.W ramach eksperymentu spróbuje je zdrapać, wodą/zmywaczem

 

p.s. wcześniej była ballada wrześniowa czy już mi się całkiem w głowie miesza ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. wcześniej była ballada wrześniowa czy już mi się całkiem w głowie miesza ?;)

 

Była, była ale jest tyle tekstów Pana Kaczmarskiego, że już nie wiem który wybrać .

A swoją drogą polecam Jego muzykę !

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kaczmarskiego polecać nie trzeba , często się racze jego muzyką ;)

 

post mikołaja75 w rozmowach ogólnych trochę mnie ruszył, faktycznie niby tylko 10 zł, ale jednak, wiec walczę z nim dalej choć ze świadomością słabego efektu :( zresztą jak patrze na to co teraz robią najmłodsi na forum, to mam ochotę się schować;)

 

zdarłem kalki :

dsc05430g.jpg

 

dsc05431y.jpg

 

jak widać z winy płynu na kalki, dobrze przylegały, sama woda nie pomogła było trzeba zdrapać, miejscami razem z farbą. przy okazji straciłem pasy na górze płata

 

więc w ruch poszedł zmywacz:

dsc05432j.jpg

 

dsc05433wq.jpg

 

 

i znowu pactra sido i nowe kalki

dsc05434p.jpg

 

dsc05435m.jpg

 

szachownice są od czapli, pasy z nowego pzl p 11 dziś zakupionego na przyszłość

 

jest słabo, ale kończę... a miał być na jeden weekend. jak sie wyrobie to dorobię anteny , a jak nie... to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.