Skocz do zawartości

Upalny dzień i wiatr we włosach? BMW Z3 Roadster


Browarek90

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 3 - Pojazdy cywilne

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 5 - najlepsza praca w klasach 1,2,3,4,5 zbudowana w oparciu o model Tamiya

 

Witam wszystkich forumowiczów, postanowiłem spróbować swoich sił w konkursie. Jest to mój pierwszy start w jakimkolwiek konkursie modelarskim, jestem świadom że do najlepszych jeszcze mi daleko ale cicha nadzieja na wygraną jest

 

Na warsztat trafia BMW Z3 Roadster od Tamiya. Wybór padł na to auto ponieważ cabrio zawsze kojarzy mi się z latem a BMW miało swój epizod w mojej ulubionej serii filmów o agencie brytyjskiego wywiadu 007 James Bond a konkretnie w Golden Eye (gdzie mamy polską aktorkę u boku Pierca Brosnana :-)).

 

Mama plan zrobić go na niebiesko mniej więcej tak:

 

latest?cb=20140605125358

 

A tutaj inbox:

 

20160519_125657_zps6pcsnbno.jpg

 

20160519_125747_zpspozv1wtx.jpg

 

20160519_125817_zpsfxkcelvu.jpg

 

20160519_125830_zpsmoqc4llk.jpg

 

 

A zatem niedługo zaczynam ;] Powodzenia Wszystkim i szczęśliwego ukończenia projektów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na ramkę przedniej szyby. Bardzo delikatna, jeden zły ruch, za duży nacisk i masz zabawę w klejenie i szpachlowanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wybrałeś sobie rewelacyjny - ten model Tamki jest wykonany świetnie i nawet prosto z pudła prezentuje się doskonale

Ramka to jedno, ale zmień tez sobie mocowania lusterek - w temacie Jakuba476 ( NSX ) masz pokazane jak to zrobić - przyda się przy końcowym montażu.

 

Masz we mnie wiernego widza - przepadam za tym autem i tym modelem

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam i przypominam się, żeby nie było że nic się dzieje ;] Z powodu chronicznego braku czasu udało mi się tylko raz przysiąść do modelu

Ale co by nie było wystartowałem już z pracą i wstępnie przygotowałem parę części do dalszej pracy oraz przymierzyłem je aby zobaczyć jak to wygląda:

 

20160530_150521_zpsapmsgi6r.jpg

 

Sporo czasu zajęło mi poszukiwanie metalowych sticker'ów, które to złośliwie wypadły z woreczka i nie mogłem ich znaleźć swoja drogą nie powinny być na takiej małej karteczce w woreczku z ramka z częściami

 

P.S. też tak macie że tego białego podkładu od Tamiya jakoś słabo się trzymają farbki? Tak jakby był za śliski, z szarym nie miałem problemów a tu przy wcześniejszym modelu tak miałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po krótkiej przerwie spowodowanej oczekiwaniem na chemie

 

Póki co podkład dostało podwozie:

20160613_114620_zpsxyost23u.jpg

 

Następnie małe maskowanie:

20160613_122633_zpsrylfmsli.jpg

 

I pierwszy kolor:(to zdjęcie najgorzej wyszło, bo pogoda się już popsuła ;/)

20160613_172605_zpslp0bkkt0.jpg

 

Jak na razie bez problemów tylko farba słabo przez aero przechodziła chyba za grube ziarna ma ta mieszanka (3 części X-13 + 1 część X-11) albo za słabo rozcieńczyłem, lub co bardziej możliwe za mała dysza 0.3. Co by nie było to z koloru jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z małą aktualizacją

 

Najpierw zamaskowałem podwozie pod drugi kolor jakim jest X-18 od Tamiya:

20160616_215014_zpsiks5nkuc.jpg

 

Następnie pomalowałem:

20160617_113805_zpsexddvzbb.jpg

 

A tak to wygląda po zdjęciu maskowania:

20160617_115554_zpsbcsfomsc.jpg

 

Pozdrawiam i myślę że niebawem będzie kolejny update

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńcz bardziej X-13, też miałem ten problem ostatnio, zatykała mi dyszę. Ja rozcieńczyłem 40:60 z Gunze Levelling Thinnerem i jest znacznie lepiej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam w kolejnej aktualizacji, podwozie już jest w sumie skończone jeszcze tylko trochę smoke'a od Tamiya w paru miejscach i przy ładnej pogodzie pstryknę fotkę .

 

Teraz zabrałem się za kaste, za radą forumowego kolegi dorobiłem do lusterek druciane mocowanie(fotki warsztatowe)

20160703_214735_zpsffp2yia2.jpg

 

20160703_214751_zpsski2lhd0.jpg

 

20160703_214834_zpsdxume2rb.jpg

 

Teraz właśnie nasuwa mi się pytanie w którym momencie na stałe zespolić lusterka z kastą? Pomalować osobno i dopiero po polerce przykleić czy może po podkładzie przykleić i malować razem ? przy drugiej opcji wydaje mi się że będzie problem z polerką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja po polerce ;]

 

A w międzyczasie kasta dostała podkład:

 

20160704_185831_zpsc2h8zukd.jpg

 

a potem kolor, który zresztą bardzo mi się podoba :

 

20160705_125253_zpsj6f0syiw.jpg

 

20160705_125307_zpsk3i7hrt6.jpg

 

Wstępnie przygotowane do dalszej pracy zostało też wnętrze:

 

20160705_125338_zpsae6gchk1.jpg

 

No jakoś robota ruszyła ale zaraz ślub i urlop to znowu trochę przerwy będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, by ten kolor położyć idealnie, bo papierem ściernym będziesz mógł się dopiero pobawić po bezbarwnym. Ja osobiście jak go polerowałem, to nawet nie ruszyłem papieru ściernego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjazdem urlopowym to będzie chyba ostatnia aktualizacja. W sumie jestem zadowolony z wnętrza ale nie obyło się bez problemów w modelarski niebyt odeszła kalka z logo BMW na kierownice ;-( Podoba mi się też okleina zamszowa , której użyłem na podłodze Pierwszy raz jej używałem i mogę polecić każdemu Zdjęcia takie sobie ale na galerie postaram się żeby były tip top ;p

 

20160708_115627_zpslbpbd9ps.jpg

 

20160708_115614_zpscmigfmgq.jpg

 

P.s. dodam jeszcze jakieś kolorki na konsolę środkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość w moim odczuciu jest dobra jak będę miał chwilę to zmierzę suwmiarką ;-)

Tu masz link do aukcji z której kupowałem http://allegro.pl/okleina-samoprzylepna-welur-zamsz-plusz-8barw-gw-i5775709453.html

A z nakładaniem też dobrze bo moim zdaniem daję się ona nawet trochę rozciągać, np. u mnie na podłodze od strony pasażera jest taka wypukłość (na zdjęciu wnętrza w białym podkładzie kawałek widać) i bardzo dobrze się dopasowała tylko żeby to na zdjęciu zobaczyć to trzeba wiedzieć że coś tam jest takiego ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.