Skocz do zawartości

„Letnie orzeźwienie” Diamond T 968 [020]


wilczurs

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria Konkurs Lato 2016

Model zakwalifikowany do:

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 4 - Najlepszy warsztat/model młodego modelarza (do lat 15-tu)

Warsztat TUTAJ

 

Mój model konkursowy to wojskowy transporter produkcji amerykańskiej czterotonowy 6x6 Diamond T 968 z Kompanii B 15 Batalionu Saperów 9 Dywizji Piechoty 1 Armii US Army stacjonującej w Normandii. W warsztacie można zobaczyć dokładne opisy budowy ,a także ciekawostki związane z napojami gazowanymi po obu stronach frontu II Wojny Światowej.

Podstawka 2/10 ale gdyby było więcej czasu i szybciej wykonał model poprawiłbym chociaż drzewa i krzaki z tyłu. Najważniejszy jest sam model.

Zapraszam do oglądania.

 

IMG_1030_zps9vaehlxz.jpg

 

IMG_1025_zps0q2iawpr.jpg

 

IMG_1046_zpsbshzettq.jpg

 

IMG_1043_zpszojjzd7z.jpg

 

IMG_1055_zpsvxz7kqrs.jpg

 

IMG_1080_zpsjjpvp2xi.jpg

 

IMG_1105_zps4imfipg3.jpg

 

IMG_1176_zpsmcsvrpww.jpg

 

IMG_1163_zpseakiulaf.jpg

 

IMG_1087_zpsdej3vuvd.jpg

 

 

A tutaj dowód mojej daty urodzin. Galeria została zamieszczona 7 sierpnia 2016 roku więc mogę przystąpić do klasy specjalnej 4. Jeśli ktoś z administracji ma jakieś wątpliwości to proszę o kontakt na pw.

20160807_143742_zpsiqugz6gw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator

Myślę, że to dopiero wstęp do tego czym nas zaskoczysz na forum. Cieszę się, że się udało. Praca generalnie ok - jest jednak kilka elementów, nad którymi koniecznie musisz popracować - skala roślin musi być dostosowana do skali pojazdu, postaraj się kleić czyściej (spróbuj klej z pędzelkiem). Uważaj jak kleisz szyby (zawsze używaj kleju białego, nigdy na bazie rozpuszczalników - po nim szyby będą brzydko parować). Reszta kwestia obycia - ale jak napisałem na początku - coś mi się wydaje, że to tylko początek Twojej fantastycznej przygody z modelarstwem! Potencjał jest - teraz tylko kleić, kleić, kleić :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się więcej słów krytyki do tego byłem przyzwyczajony. Jeszcze wiele przede mną.

Fakt modele wyglądają coraz lepiej ale nadal moja niedokładność się pojawia , zwłaszcza praca z pigmentami i to o czym wspomniał Reflect.

Powinienem więcej pracy i czasu włożyć w szczegóły w przypadku dioram, podstawek. Będę czekał na następny konkurs w ,którym dam z siebie wszystko.

Gratuluję wszystkim którzy zaczęli swoje prace nawet tym ,którzy ich nie skończyli ,a w szczególności zwycięzcom na których się próbuję wzorować.

Dziękuję za docenienie mojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.