Skocz do zawartości

Bf 109 G-10 Revell 1/48


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Model skonczony juz dawno temu. Jak juz pisalem w watku warsztatowym nie jest to idealna kopia oryginalu. Wlasciwie od poczatku budowy zaczalem z bledami (kokpit w zlym kolorze). Potem bylo kilka wpadek min. zeszlifowanie krawedzi wlotu powietrza do turbosprezarki "na okroglo". Kilka kalek jest bardziej matowych niz model pod nimi. Ale mimo tych bledow jestem z niego zadowolony. To pierwszy model jaki malowalem aerografem. Wpakowalem w niego sporo zywicy i chalupniczej walorki. Efekt zobaczcie sami:

 

DSC01146.jpg

DSC01147.jpg

DSC01150.jpg

DSC01151.jpg

DSC01153.jpg

DSC01154.jpg

DSC01156.jpg

DSC01157.jpg

DSC01158.jpg

DSC01159.jpg

DSC01160.jpg

DSC01161.jpg

DSC01165.jpg

DSC01167.jpg

DSC01169.jpg

DSC01170.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra, ale mam kilka zastrzeżeń. A zatem:

- czy nie przesadziłeś ze skosem podwozia? Chyba przesadziłeś

- czemu jedne linie podziału zapuściłeś, a inne nie?

- czemu na kalkomaniach nie poprawiłeś linii? Szczególnie widoczne jest to na boku kadłuba

- przydałyby się delikatne zakopcenia przy ekshauście

- wnęki podwozia coś nie tego z kolorkiem chyba

I jeszcze pytanie jedno na koniec. Rozumiem, ze to jakiś nachtjager? Tak? I że ma uzbrojenie w wersji light - bez działek MK108 w skrzydłach?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Avi!

 

Dlugo wahalem sie zanim wstawilem ta galerie. Dumny z wykonania tego modelu nie jestem, ale tez nie rozpaczam, bo to wazne ogniwo w mojej modelarskiej ewolucji. Wlasciwie ze wszystkim masz racje. Ten wash mi sie nie udal, bo nie mam dopracowanej receptury. Roznie to w kilku miejscach wyszlo. Ogolnie model dostalem w prezencie od szwagra. Sam pewnie bym go nie kupil, ale ze to byl prezent - musialem sie troche postarac. Chcialbym zobaczyc ten sam model Revella w lepszym wykonaniu (nawet model ze zdjec na pudelku jest badziewiacki).

 

- Mozliwe ze podwozie sie rozjechalo zanim klej dobrze zlapal. Wczesniej tego nie zauwazylem.

- Gdzies na forum widzialem recepture washa - musze ja odnalezc bo ianczej wszystkie moje modele beda tak wygladac.

- Okopcenia musze jeszcze pocwiczyc

- Wneki zle zamaskowalem. Babola postanowilem zwalczyc zamalowujac je tym samym kolorem co reszta...

- Co do uzbrojenia i malowania, pojechalem po najkrotszej linii - z instrukcji.

 

No tom sie modelarsko skompromitowal. Ale nie od razu Rzym zbudowano. Wszystkie moje plastikowe modele moznaby policzyc na palcach obu rak - wiec jeszcze duzo wody uplynie zanim nabiore praktyki. Jedno jest pewne - kazdy kolejny model bedzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ogólnie ciekawy, tylko, że na tych zdjęciach wygląda troszkę, jakby w całości był pomalowany na jeden kolor tylko w różnych miejsach mniej lub bardziej cieniowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że to tego Revellowskiego stworka mam wielki sentyment, więc pozytyw.

Ale czegoś mi w nim brakuje, nie ma takiej swojej "osobowości" a ty to naprawdę potrafisz zrobić. Pomimo paru błędów spoko model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie działka Mk.108 w skrzydłach Malowanie takie śmieszne wysokościowe Mi bardziej pasuje do Bf-109G6 AS lub G14AS ale to nie moja już działka Ciekawe co by powiedział Kuba P. Ogólnie model fajny ale troszkę popraw to będzie bardzo fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tom sie modelarsko skompromitowal.

Marudku, a kto tutaj mówi o kompromitacji???? Nie taki miałem zamiar zwracając uwagę na te kilka kwestii, które moim zdaniem były 'nie takie jak powinny'. Nie zaniżaj swojej samooceny, bowiem przy Ryanie odwaliłeś naprawdę kawał solidnej modelarskiej roboty, która zasługuje na wielkie uznanie. Po prostu mi osobiście ten Messer się nie podoba, ale to tylko moja opinia, i niekoniecznie musisz się nią przejmować .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.