Skocz do zawartości

Bf 109 G-6 1/72 ITALERI


artus750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę przedstawic model ,który zacząłem końcem września 2008 roku,

skończyłem go dopiero dziś, z racji braku czasu(liceum) .Wreszcie się udało dobrnąc do konca. Mój najnowszy model to Bf 109 G-6 w kamuflażu German A.F ;7/JG27,Greece 1944. Model pochodzi z zestawu ITALERI i jest w skali 1/72.Zestaw posiada kilka błędów . Do budowy posłużyłem się również blachmi z Euarda wyposażając nimi zarówno kokpit jak i zewnętrzną częsc modelu. Co tu dużo mówic sami zobaczcie i ocencie:)

 

abcc0088edfee951.jpg

71f3634e365f16cf.jpg

7c6cb42512d5b4bd.jpg

e0a178477dcc5dbb.jpg

8bab8ba343905388.jpg

25fca1ceaa14061a.jpg

e629fde4b05eabad.jpg

6240b33158a24527.jpg

f71aac1123f3deef.jpg

 

Proszę o opinie i ocenę:)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny samolot. Podobają mi się okopcenia od działek Jedyne do czego mogę się przyczepić to do obić i otarć na skrzydle i na kadłubie i w innych tam miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego mogę się przyczepić to do obić i otarć na skrzydle i na kadłubie i w innych tam miejscach.

Od siebie dodam że wnęki kół były malowane na jasny szary a Wnętrze kabiny na Ciemny szary a nie tak jak to jest w tym modelu. Poza tym to calkiem niezle. A no i łuski z tych karabinów na skrzydłach powinny wypadać do wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to trochę tak jak by było pomalowane a nie obite. Wiem że ciężko się robi obicia bo sam robię błędy. Wydaje mi sie że najlepiej jest nałożyć na mały, twardy pędzelek trochę farby i obijać z umiarem.

Może niech się wypowiedzą co dłużej w tym siedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash, okopcenia fajne. Za dużo brudu wokół wnek podwozia, te obicia są jak namalowane... Blachy na plus. Najbardziej rażą świecące się kalki. Następnym razem użyj lakiery błyszczącego pod nie i bedzie fajnie.

 

Ostatnio się napalam na Messerka G ale w 48

 

pozdrawiam.

 

 

EDIT:

Jeszcze jedna sprawa. Nie przepisuj bezmyślnie oznaczeń jednostki z instrukcji. Nie mówię tu o numerach taktycznych itd bo do tego potrzeba wiedzy albo riserczu, ale chociaż użyj polskich wyrazów zamiast "Greece" i "German A.F." :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dzięki ,niestety zawiodła mnie instrukcja:(

Nie ufaj instrukcją zawsze szukaj fotki, albo pytaj na forum

ps. W opisie malowania, chyba jest o"ciapkach", robiłem go kiedyś. Luknij dobrze w tą instrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory ciut nie takie, wnęki podwozia w ogóle nie przypominają tego co tam się znajdowało w rzeczywistości. Wiem, że to 72, ale lepszym rozwiązaniem byłby model Academy jak sądzę, z tych budżetowych. Brak, tudzież niekompletne istotne dla Bf 109 linie podziałowe.

 

Ogólnie nieźle, ale można się było bardziej przyłożyć, mimo iż to skala 1:72.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu według Ciebie brakuje lini podziałowych?Z zestawu italeri 1/72 nie można zbyt wiele wymagac, większą częsc linii musiałem drążyc albo poprawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio popełniłem ten model, w wersji Swiss,a le wstydzę się pokazać bo spaprałem w kilku miejscach :( Generalnie to przód kadłuba w tym modelu jest jakiś niespasowany i golenie kół mają chyba różne długości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu według Ciebie brakuje lini podziałowych?Z zestawu italeri 1/72 nie można zbyt wiele wymagac, większą częsc linii musiałem drążyc albo poprawiac

 

Ano brakuje dwóch rzekłbym charakterystycznych dla każdego Bf, za kabiną pilota na grzbiecie kadłuba do ogona oraz na spodzie kadłuba od centropłata do kółka ogonowego. Zaszpachlowałeś te linie jako rzekome łączenie połówek kadłuba, a powinny tam być linie podziałowe.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Błąd niezależny od jakości zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Na bokach kadłuba powinny być plamy kamuflażu w kolorach tak jak masz na górze kadłuba". - przeglądnąłem dwie książki z z samolotami z IIWW i encyklopedie lotnictawa i przy tym kamuflazu nie było plamek. Te samoloty było wielokrotnie łatane, przemalowywane stąd na twoim zdjęciu te plamy(tak sądze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.