Skocz do zawartości

Airbus A340, Revell, 1:144


pepe_666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum i chcialem pokazac moj pierwszy model samolotu pasazerskiego a 340 jako ze jest to moj pierwszy model bo nigdy nie mialem doczynienia z modelarstwem prosze sie ze mnie nie smiac staralem sie jak moglem nastepny bedzie A 380 duzo sie nauczylem i wykorzystam to na drugim modelu.

44d5d2451330e766m.jpgb3b1cbb9a5b7cf1cm.jpg3e0f26d79b62af93m.jpg

a06ae3f45079e4d3m.jpgedb623330fd63196m.jpg4d388cf643377dd6m.jpgaaa246394991b0bfm.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skala 1:144 model Revell"a malowanie, spray samochodowy bialy, szary, niebieski, lakier bezbarwny w sprayu i srebrzanka taka do piecykow. Model sie wszyskim podoba przychodza i patrza wow ale fajny jak ty go zrobiles nastepny zrobie bardziej dokladnie i czysciutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko zmień linki na przynajmniej miniaturki, gdyż Twój post jest niezgodny z regulaminem i będziemy zmuszeni usunąć ten temat...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posprzątałem w temacie.

 

Jak na pierwszy model, nie jest źle. Trochę trudny temat wybrałeś, jak na początki z modelarstwem, ze względu na kalkomanie. Niestety, poległeś na nich, nie wszędzie położyły się poprawnie. Czy całość lakierowałeś? Czy też kalkomanie nie są niczym jeszcze zabezpieczone?

 

Kolejna rzecz - szlifowanie śladów po klejeniu. Szczególnie widoczne łączenie połówek kadłuba na górze samolotu. Trzeba było jeszcze dać trochę szpachlówki i poszlifować.

 

I na koniec malowanie - korzystaj z taśmy maskującej, żeby podziały kolorów były równe (widać na skrzydłach).

 

Jak to jednak napisałem na początku - nie jest źle. Kolejne miniaturki będą lepsze. Może już robisz kolejny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, podoba mi się, chociaż niektóre błędy wspomniane przez kolegów rzucają się w oczy. Może spróbuj zasięgnąć trochę pomocy u kolegów, w jaki sposób zrobić model samolotu pasażerskiego, aby był jeszcze lepszy i jeszcze bardziej budził zachwyt u oglądających? Polecam KonDiego albo Kermita - oni u nas najwięcej pasażerów ostatnio robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calosc lakierem bezbarwnym przed kalkomania ale boje sie lakierowac na kalkomanie poniewaz nie wiem jak sie zachowa, czy nie zje mi kalkomani?! I czy nie pofalduje sie jeszcze bardziej!. O szpachlowce nie mialem zielonego pojecia! nastepnym razem kupie szpachlowke i zrobie jak radzicie, dobry pomysl. nastepny model kupie po wyplacie i zaczne pomalu PORZADNIE go robic! Z tasmy maskujacej korzystalem ale srebrzanka mi sie zgryzla z sprayem akrylowym niestety juz za puzno.nie bede juz tego poprawial zostawie tak jak jest nie zepsuc jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.