Skocz do zawartości

Horten Go 229, Revell 1:72


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu zlepiłem sobie taki samolocik. Zrobiłem go w kolorze materiału z jakiego był wykonany, czyli blacha i sklejka pomalowana mieszanką pyłu węglowego i kleju. Smugi są specjalnie porobione bo taka mikstura to była nanoszona raczej pędzlami i nie wszędzie równiutko. Jaśniejsze linie i plamki to szpachla zakrywająca łączenia i nity. Robiłem to na podstawie zdjęcia z książki gdzie widać takie właśnie taką szpachlę. Nie są jak od linijki bo miały wyrównywać różne niedoskonałości na dużych powierzchniach. Dałem mu oznaczenia tak jakby nie malowany samolot od razu do służby wcielili. Ponieważ zrobiłem otwarty "kadłub" od dołu to musiałem na podstawie rysunków wykonać część szkieletu z rur i uproszczone mocno imitacje silników, żeby nie biło pustką. Przerobiłem też mocowanie karabinów na druciane i wychylone klapy.

DSC01889.jpg

DSC01895.jpg

DSC01896.jpg

DSC01897.jpg

DSC01898.jpg

DSC01900.jpg

DSC01901.jpg

DSC01902.jpg

DSC01903.jpg

DSC01907.jpg

DSC01908.jpg

DSC01910.jpg

DSC01915.jpg

DSC01919.jpg

Coś mi dzisiaj fotki nie chcą wychodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... gdybym nie wiedział, jakie modele robisz Robercie, uznałbym, że jesteś początkujący...

Nie wiem czemu, ale model mi się niezbyt podoba. Nie to, że "są smugi, niedokładne, be" - jeśli tak było, to duży plus... chodzi mi o odbiór estetyczny Twojej pracy. Dorabianie części jest naprawdę super, ale no ciężko mi jest wytłumaczyć mój punkt widzenia (jeśli Cię obraziłem - od razu przepraszam, nie miałem takiego zamiaru!!!!)

 

Pamiętaj, że jest to tylko i wyłącznie MOJE OSOBISTE ZDANIE i nie mam zamiaru ani Cię obrazić, ani w jakikolwiek sposób demotywować. Po prostu model jako taki mi nie podchodzi

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie obrażam się bo sam wiem, że model wyszedł średnio. Był robiony na szybko, nie miałem pomysłu na niego a tylko to było do lepienia. Sama konstrukcja samolotu też nie pozwala poszaleć za bardzo Pewnie to malowanie i linie i kropki szpachli nieregularne tak wpłynęły na odbiór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się dziwić temu co napisał Jachu. Na prawdziwym samolocie mogłyby się pojawić smugi, ale tu moim zdaniem smugi wyglądają jakby nie uwzględniono skali, a po prostu pomalowano model nierównomiernie pędzelkiem. Mam nadzieje, że wiadomo o co mi chodzi... Wydaje mi się, że lepszy efekt z pokryciem tą magiczną mieszanką uzyskałbyś, kładąc na jasny, drewno pochodny kolor kilka mocno rozcieńczonych warstw najmniejszym pędzlem jakim się da. Szpachla też ok, ale tu wygląda po prostu jak paski i kropki malowane w taki sposób jak na jajcach świątecznych. Poza tym, na prawdziwym samolocie, raczej te szpachle by przeszlifowali Bo tu wygląda jakby na prawdziwym samolocie dopiero co nałożyli putty z italeri

 

I ostatnia sprawa... nie nazywaj mocarnych działek MK 103 karabinami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.