Skocz do zawartości

Airbus 319 Austrian 1/144 Revell


DesChi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy temat na forum. Nie ma za dużego doświadczenia w temacie modelarstwa jestem na etapie poznawania tajników tej sztuki. Mimo że modelarstwo towarzyszy mi dobre parę lat to dopiero od roku zająłem się tym bardziej profesjonalnie .

 

Jest to mój trzeci model malowany aerografem, a pierwszy pasażer i chyba pozostanę przy nich na dłużej . Chyba na starość zrobiłem się pacyfistą .

 

Zachęcam do oglądanie i komentowania, krytyki się nie boję i jestem na nią gotowy a i pochwałami też nie pogardzę (oczywiście jak się takie znajdą )

 

IMG_3597forum.jpg

IMG_3661f.jpg

IMG_3662f.jpg

IMG_3668f.jpg

IMG_3677f.jpg

IMG_3678f.jpg

IMG_3679f.jpg

IMG_3684f.jpg

 

A co do zdjęć proszę o wybaczenie pierwszy raz fotografowałem model . No i tło może trochę nie takie nie miałem lepszego, ale się poprawię. Zdjęcia robiłem przy świetle dziennym (słonce oświetlało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Na zdjęciach nawet lepiej wygląda Jest sporo rzeczy które nie wyszły mi jak bym chciał, ale w następnym modelu postaram się tego nie powtórzyć.

 

 

Jest ok . Napisz kilka słów o sposobie malowania kadłuba, ile polożyłeś warstw bialej farby, czy stosowałeś podkład itd.

 

 

Co do malowania to zastosowałem podkład z emalii Humbrola szarej. Kadłub pomalowałem dwa razy białą farbą akrylową Vallejo błyszczącą i taką samą farbą (niebieską matową) spód samolotu. Do skrzydeł użyłem emalii Humbrola. Reszta pomniejszych części to głównie akryle Revella. Na końcu wszytko potraktowałem sido x2 położyłem kalki i sido. Czekam jeszcze na lakier błyszczący. Niestety ciemny szary na skrzydłach nie wyszedł do końca jak chciałem i mimo sido kalki się trochę srebrzą

 

Ze względu na małe doświadczenie z malowaniem aerografem trochę się obawiałem efektu końcowego. Ale akryle milo współpracowały i nie przyczyniły się do ataku serca Oczywiście podparłem się również wiedzą z forum . Co do sposobu malowania rozcieńczania farb itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Jak na trzeci model malowany aero i białą to wyszedł super Tylko dostrzegłem jeden feler. Mianowicie niebieski lekko uciekł Ci z linii prostej. I takie zapytanko robiłeś go od jakiegoś szablonu czy tak na oko??

 

http://i771.photobucket.com/albums/xx356/DesChi2010/IMG_3679f.jpg

 

http://i771.photobucket.com/albums/xx356/DesChi2010/IMG_3668f.jpg

 

Ale ogólnie cieszy oko pasażer

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mimo sido kalki się trochę srebrzą Mad

Żebyś widział jak na właśnie skończonym przeze mnie Mig-u 29 kalki się błyszczą mimo że był potraktowany chyba trzema warstwami sido i błyszczącym bezbarwnym. Ja tam na twoim tego nie widzę.

Ładny pasażer. Gratuluję

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dostrzegłem jeden feler. Mianowicie niebieski lekko uciekł Ci z linii prostej. I takie zapytanko robiłeś go od jakiegoś szablonu czy tak na oko??

 

Od szablonu pierwszy raz robiłem coś takiego i fakt zeszło z linii. Ale niedługo będzie okazja do poprawy, jak zdrowie dopisze i czasu i nie zabraknie to zabiorę się za A 320.

 

 

GrzechuG dzięki z opinie, uwierz mi, mimo że są małe to się srebrzą i śmieją się ze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też się bardzo podoba:)

Podoba mis ie ten niebieski

Co do kształtu niebieskiej farby z tyłu kadłuba to w oryginale jest równe ale przecież nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, model bardzo ciekawy.

 

Z utęsknieniem patrzę na Wasze fotki; mój warsztat modelarski został przerwany przeprowadzką, a na nim jest w trakcje budowy A319 Germanwings...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.