Skocz do zawartości

Fiat ICR 42 Idrovolante 1:48 Classic Airframes


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Relację z budowy tego modelu można znaleźć tutaj. Model sklejało się całkiem przyjemnie, choć trochę mnie rozczarował. Wcześniej myślałem, że za kwotę jaką za niego zapłaciłem dostanę "samosklejalny" model. Żadnych zastrzeżeń nie miałem do momentu rozpoczęcia budowy. Tymczasem moja relacja potwierdza, że jest to typowy "short run"...

 

fiat_icr_42_6.jpg~original

fiat_icr_42_5.jpg~original

fiat_icr_42_4.jpg~original

fiat_icr_42_3.jpg~original

fiat_icr_42_2.jpg~original

fiat_icr_42_1.jpg~original

 

Jestem gotów na Waszą krytykę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety modele Classic Airframes nie grzeszą Tamiyowską samosklejalnością. Nawet jedne z najnowszych zestawów jak Bf-109 C/D potrafią zszarpać nerwy najbardziej cierpliwych modelarzy. Short run rządzi się swoimi prawami...

 

Przyglądałem się Twojej relacji i pomimo mojej niewielkiej wiedzy na temat "pływakowej" wersji tej maszyny i problemów na jakie napotkałeś przy budowie muszę stwierdzić, że wyszedłeś z tego projektu obronną ręką.

To bardzo ciekawa konstrukcja i ciekawy model.

 

To co mi się w nim najbardziej podoba, to całkiem ładnie położony metalizer i wykonany przez Ciebie "wózek" (model fajnie się dzięki niemu prezentuje).

To czego mi w nim brakuje, to trójwymiarowość. Moim zdaniem Twój Fiat dużo by zyskał gdybyś zrobił na nim wash. Przydałoby się również nieco rdzy na wydechach. W końcu to wodnosamolot. Ślady eksploatacji, które wykonałeś są niezłe, bardzo delikatne, jednakże według mnie nie zaszkodziłaby nieco większa ich ilość.

 

No chyba, że dopiero co wszedł do służby

 

W każdym razie modelik wygląda całkiem przyjemnie i napewno będzie ciekawym elementem kolekcji.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Na wstępie gratulacje za ukończenie tego, jak się okazało, niełatwego modelu

 

Sam model robi bardzo pozytywne wrażenie Pierwsze zdjęcie nadawałoby się do katalogu reklamowego Fiata Wózek, który dorobiłeś jest wg mnie "kropką nad i" tego modelu. Oba "obiekty" świetnie się uzupełniają

 

Miło oglądać kolejny ciekawy projekt w Twoim wykonaniu!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Wielkie dzięki za Wasze cenne komentarze. kornik_69 celowo nie "eksploatowałem" go za bardzo, bo nigdy nie wszedł do służby. W 1940 zbudowano jedyny prototyp, który oblatano w 1941. Właśnie dlatego stoi na fabrycznym/muzealnym wózku, a nie na takim jakie mieli w bazach wojskowych

 

Jeszcze raz dziękuję za Wasz doping, pomoc i cenne uwagi (np. co do malowania śmigła). Gratuluje Wam wspaniałych modeli i życzę wygranej w konkursie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.