Skocz do zawartości

PZL? "MEDUZA" 1:48 Model KZL RH


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc pod wrażeniem konstrukcji podwojnego Spita kolegi na jednym z forum .postanowilem że coś sklece w tym stylu.Aby nie małpowac konstrukcji "kropka w kropkę " wykonałem model jako wodnoplatowiec do walki z wroga flotą dla lotnictwa morskiego w PUCKU .Czyli seria "Co by bylo gdyby......" Jako półfabrykaty wykorzystałem 3szt modelu Spita z Academy.+ badziewie z innych modeli. Konstrukcja wlasna czyli z Krakowskiej Wytworni Samolotów RH Wiem że model ma bledy konstrukcyjne i tym podobne ,ale jako usprawiedliwienie może byc fakt ze to przecież SF więc wszystkie chwyty dozwolone

P7270172.jpg

P7270171.jpg

P7270170.jpg

P7270169.jpg

P7270168.jpg

P7270167.jpg

P7270166.jpg

P7270165.jpg

P7270164.jpg

P7270163.jpg

P7270162.jpg

P7270160.jpg

P7270159.jpg

P7270158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV to jest konstrukcja, jak mówił Krzynówek w jakimś kabarecie- "cały czas do przodu"...:-)

 

I zero na boki;-)

 

Na pewno z niezatapialnego lotniskowca Cewice;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie wydaje ze spit istnial na plywakach i nawet firma pmmodel wypuscila go w 1/72

 

Z serii znajdź 10 różnić:

SpitFloatplane.jpg

P7270162.jpg

 

 

Model... wiadomo, SF itd. itp. Rozumiem, że przy Twoim przerobie standardowe modele mogą się znudzić. Może spróbujesz kiedyś coś z tematu Luft'46 w ten sposób pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna wygląda jak samolot zbudowany do bicia rekordu prędkości, klasa

Krakowska Wytwórnia Płatowców RH&RH, zmieniła jak widzę nazwę na KWS RH, no fakt, KWS RH

Szachownica na takim drapieżcy budzi respekt, hm..., co by było ... .

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Szkoda tylko że zamiast trawiastej podstawki nie ma morza. Ale mimo to model wygląda bardzo dobrze Bije od niego jakiś taki...power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też podoba . Lubię "Co by było gdyby...", a tym bardziej jeśli to posiada polskie szachownice . Zastanawiam się tylko nad jednym - wpadłem na sugestię wykonania drobnej podstawki w postaci wody i może jakiegoś mola do cumowania tego wynalazku. Tutaj pytanie - jak wsiadało by się do takiego samolotu ? Może to głupie pytanie ale zaparkowanie czegoś takiego to było by nie lada wyzwanie dla pilota. Trzeba podwiesić pociski, bomby no i jakoś do niego się dostać. Dok musiał by mieć jakąś dziwną konstrukcję bo prześwit pomiędzy śmigłami czy też statecznikami pionowymi a taflą wody był by bardzo mały.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też podoba . Lubię "Co by było gdyby...", a tym bardziej jeśli to posiada polskie szachownice . Zastanawiam się tylko nad jednym - wpadłem na sugestię wykonania drobnej podstawki w postaci wody i może jakiegoś mola do cumowania tego wynalazku. Tutaj pytanie - jak wsiadało by się do takiego samolotu ? Może to głupie pytanie ale zaparkowanie czegoś takiego to było by nie lada wyzwanie dla pilota. Trzeba podwiesić pociski, bomby no i jakoś do niego się dostać. Dok musiał by mieć jakąś dziwną konstrukcję bo prześwit pomiędzy śmigłami czy też statecznikami pionowymi a taflą wody był by bardzo mały.

 

Pozdrawiam

 

To nie jest głupie pytanie ,mialem zamiar zrobic drabinke oparta o pływak i kadlub srodkowy ,ale w pośpiechu zapomniałem o tym

Co do doku technicznego to myśle że tu nie bylo by problemu.Przecież mieliśmy i mamy bardzo zdolnych inzynierow konstruktorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się podoba, może ma kiepską widoczność. Ale moim zdaniem jest świetny. Mam tylko jedno pytanie z którego roku miał by to być kamuflaż. Mnie chodzi po głowie model RWD-14r Czapli w barwach voltzpolicaj rep. Wendyjskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się podoba, może ma kiepską widoczność. Ale moim zdaniem jest świetny. Mam tylko jedno pytanie z którego roku miał by to być kamuflaż. Mnie chodzi po głowie m

Rok pozostawiam do wlasnej interpretacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.