Skocz do zawartości

MS -30E Special Hobby 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jeden modelik który teraz skończyłem .Z tym że miałem wątpliwości czy go pokazywać.Osobiście trochę się wstydzę że zrobiłem taką fuszerę .

Po prostu Special Hobby nie za bardzo się popisal.Mam takie wrażenie ze te zastrzaly i miejsca ich usytuowania zrobil na odwal sie .(tu wlaśnie miałem problemy ,aż 7 razy skladałem zanim jakoś to wyszło .Z tąd wlasnie model mi się trochę zapaskudzil) A wracając do samej konstrukcji ,to producent tak to do kitu narysował ze robiąc to wedlug niej zostaje sie narazony na całkowita klęskę .po prostu nic do siebie nie pasuje a skrzydlo laduje tam gdzie nie potrzeba .

Wniosek : model nie dla początkujących a po za tym musi być podbudowany solidnymi planami

Mialem go juz poslac do kosza ,ale co tam przynajmniej wreszcie bardziej powaznie zostane skarcony ,ku uciesze wszystkich tych co czekali na ten moment z utensknieniem:)

 

Model zrobiłem(za delikatnie powiedziane :( powinno byc spartaczyłem ) w malowaniu z Wyższej Szkoly Pilotazu Grudziąc ok 1923r

PA010302.jpg

PA010301.jpg

PA010300.jpg

PA010299.jpg

PA010298.jpg

PA010297.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie no takie partactwo że szok... jak takie coś wogóle można na forum pokazywać ??? cały taki srebrny monotonny, tylko 2 kółka, nawet dolnych skrzydeł mu pożałowałeś... ale cieszy fakt że sam masz świadomość swojego braku talentu i umiejętności, mówiąc krótko zmień hobby i nie spamu więcej forum

 

taki żarcik oczywiście twoja skromność jest równie ujmująca jak kapitalne wykonywanie modeli, powiem szczerze że nie znam tej konstrukcji ale model wygląda niezwykle lekko, realnie, w klimacie tamtych czasów, kolejny świetnie wykonany model, gratulacje

a jak byś jeszcze zdradził technikę wykonania czerwonych lamówek skrzydeł i usterzenia to byłbym ogromnie wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak byś jeszcze zdradził technikę wykonania czerwonych lamówek skrzydeł i usterzenia to byłbym ogromnie wdzięczny

Że się wtrącę - sądząc po delikatnych, jak mi się wydaje, nierównościach krawędzi owych lamówek, one chyba po prosu zostały namalowane z ręki przy pomocy pędzla, co nie umniejsza urody modelu. No, chyba, że się mylę, to ...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do modelu raczej z sercem nie podeszłem ,z powodu wcześniej wspomnianego.To i lamówki sie spaprały.

No a tak na poważnie to czerwone paseczki wykonalem w ten sposob.:

najpierw pomalowałem na czerwono wszystkie krawędzie ,a nastepnie zamaskowałem taśmą odpowiedniej szerokości i pomalowałem sreberkiem.

Jednak w trakcie walki związanej z przyklejaniem płata troche sie" popśniło"

i musiałem poprawić ,Ale wpadlem na drugi bradzo dobry sposób malowania paseczków ,a mianowicie po pomalowaniu skrzydla na kolor srebrny po calym obwodzie za pomoca sklapela i linijki delikatnie naciąc po całym obwodzie skrzydla .potem za pomocą pedzelka malujemy lamówke .,a dzięki temu że jest rysa lakier wplywa tylko do rowka co i tym samym linia jest rona ,niczym od maskowania .Sposob ten jest terz dobry przy malowaniu ramek w kabinach gdy sa niezbyt dobrze zaznaczone .I tym samym mamy bardzo ładne i równe pomalowane elementy kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.