Skocz do zawartości

Wellington Mk X Italeri 1/72


jozik

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Wam efekt konfrontacji, skadinąd dobrego modelu Italki i zdjęć z internetu , z moimi przeciętnymi umiejętnościami .Model był już prezentowany przez ZIO BY NAITT .Model zasadniczo skleja się dobrze ,ale przy jego sklejaniu należy przygotować się na sporo pracy przy pasowaniu wieżyczek zwłaszcza tylnej.Osobny temat to kalkomanie: S-w złym kolrze,to samo element z przodu (z tymi dwoma defektami jakoś się uporałem),zbyt jasne numery płatowca,oraz zbyt duża kokarda na kadłubie.Oczywiście nie wszystko wyszło jak zaplanowałem,ale jak zawsze mam nadzieję,że następny będzie lepszy.Zapraszam do oglądania i komentowania.

10.jpg

PICT6776.JPG

PICT6770.JPG

PICT6814.JPG

PICT6809.JPG

PICT6780.JPG

PICT6783.JPG

PICT6784.JPG

PICT6786.JPG

PICT6787.JPG

PICT6788.JPG

PICT6789.JPG

PICT6795.JPG

PICT6798.JPG

bypicasa2html.gifPICT6792.JPG

]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Wellington robi całkiem pozytywne wrażenie choć nie jest pozbawiony kilku wad:

 

1. Szachownica na lewej burcie jest trochę przekrzywiona;

2. W kilku miejscach widać lekko "poszarpane" przejścia kolorów;

3. Gdzieniegdzie widać łączenia półówek kadłuba;

 

Te drobne niedoskonałości nie są jednak aż tak poważne, aby w znaczący sposób umniejszyć wartość tak fajnego modelu

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Szachownica na lewej burcie jest trochę przekrzywiona;

2. W kilku miejscach widać lekko "poszarpane" przejścia kolorów;

3. Gdzieniegdzie widać łączenia półówek kadłuba;

 

ad.1Fakt,nie zauważyłem w porę

ad.2 Jeżeli masz na myśli przejścia kolorów w biały na kadłubie i silnikach,to efekt jest zamierzony.

ad 3 Pod tylną wieżyczką rysa pojawiła się już po brudzeniu i ostatecznym macie,a na komorze bombowej ,z potraktowania tego fragmentu samolotu bez należytej uwagi To się nazywa,, czytanie bez zrozumienia"(oczywiście planów).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...drobne niedoskonałości nie są jednak aż tak poważne, aby w znaczący sposób umniejszyć wartość tak fajnego modelu ...

 

Dokładnie tak.

Widać na zbliżeniach i drobne niedociągnięcia i ogrom pracy włożonej w model. Bardzo fajny model-gratuluję.

Na focie nosa km-y mają na sobie kamo, tak przynajmniej to widzę, to wina zdjęcia, czy tak ma być?

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tylną wieżyczką rysa pojawiła się już po brudzeniu i ostatecznym macie,a na komorze bombowej ,z potraktowania tego fragmentu samolotu bez należytej uwagi To się nazywa,, czytanie bez zrozumienia".

Nie wiem czym się kierowałem , że nie naprawiłem tego błędu odrazu.Mam nadzieję , że po poprawce wygląda lepiej:

PICT6816.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Teraz zauważyłem , że przy poprawkach zawieruszyła się lufa od bocznego km , ale ją znajdę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.