Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109F-4Trop 1/72 Mastercraft


jozik

Rekomendowane odpowiedzi

Po maratonie z Wellingtonem,postanowiłem zabrać się ,tak dla relaksu,za coś prostego i trafiło na Bf 109F-4Trop Oblt.Hansa Joahima Marseille.Niestety to co oferuje Mastercraft do modeli łatwych i wiernych oryginałowi nie należy.Tylko od inwencji i umiejętności modelarza zależy ,jaką wersję 109-ki dosłownie wyrzeżbi.Sklejał się fatalnie.Nie polecam początkującym ,bo mimo niskiej ceny,mogą się zrazić do modelarstwa.Model malowałem Pactrami waloryzacja we własnym zakresie.Efekt okazał się lepszy(ocywiście z daleka) niż mogłem się spodziewać w czasie pracy.To tyle o zestawie,zapraszam do oglądania efektu mojej pracy i komentowania.

PICT6853.JPG

PICT6855.JPG

PICT6856.JPG

PICT6861.JPG

PICT6867.JPG

PICT6872.JPG

PICT6877.JPG

PICT6879.JPG

Fatalnie wyglądają na zbliżeniach moje poprawki linii podziału.Muszę jeszcze dużo poćwiczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie prezentuje się przyjemnie dla oka choć tak: koła chyba za bardzo ci się rozjechały, mam wrażenie że malowałeś go b gęstą farbą, troche niedopracowane przejście płat - kadłub w dole (to jest typowa bolączka - tam trzeba sporo płat pocienić i ładnie leży), mnie osobiście bardzo podobają sie 109tki w tych barwach

 

to co oferuje Mastercraft do ... wiernych oryginałowi nie należy

tu sięz kolegą nie zgodze, to co pakuje MC to jest z tego co wiem to samo co od lat pakuje InTech, a ci znowuż przejęli formy od JoHan, i gdy się to pokazało była to jedna z najlepszych pod względem wymiarów miniatura 109tki (porównywana do Hasegawy - powtarzam chodzi o zgodność wymiarową), nawet w ówczesnym Aeroplanie go chwalili, fakt model nie jest prosty w montażu i wymaga dużo pracy, ale został tak zrobiony (dodatki) że można na jego bazie wykonać całą gamę Friedrichów i Gustawów, zestaw trudny ale ma swoje zalety.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wierność oryginałowi ,to przedewszystkim kupując model Bf 109F-4Trop chciałbym tam znależc model w tej wersji , a nie półprodukt,przy sklejaniu którego trzeba mieć dużo cierpliwości ' samozaparcia i wiedzy o różnicach w poszczególnych wersjach 109-ki.Niestety masa poprawek w tym modelu troszkę mnie przerosła,i stąd niedopracowane podwozie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz z takim podejściem to proponuje DieCast-y... nie mówiłem że jest to łatwy model, wręcz przeciwnie - b pracochłonny, ale coś za coś, za dużo chyba cie nie kosztował pln-ów...?

 

podwozie to efekt twojego niedopracowania a nie zestawu, instr jasno mówi (przynajmniej te co widziałem) które duperelki dodać i gdzie żeby uzyskać żądaną wersję, nie che cię zniechęcać czy punktować, po prostu model jest taki jak się modelarz przyłożył, więcej cierpliwości! a nast modele będą lepsze, jak nie powalające to przynajmniej starannie zbudowane,

tutaj widać duży wkład twojej pracy - dla tego efekt jest przyjemny dla oka! - ale i kilka ewidentnych niedoróbek, model fajny ale myślę że nie po to go pokazujesz żeby ci słodzić, tylko żeby poddać do ocenie forumowiczów, dowiedzieć się co jest nie tak, co i jak można zrobić lepiej.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówiłem że jest to łatwy model,

Niestety ja o tym nie wiedziałem, jest to mój pierwszy Mastercraft.Praktycznie każdy element wymagał poprawek

podwozie to efekt twojego niedopracowania a nie zestawu, instr jasno mówi (przynajmniej te co widziałem) które duperelki dodać i gdzie żeby uzyskać żądaną wersję

Całkowicie się z Tobą zgadzam co do podwozia(już je wyłamałem i wkleiłem na nowo), jednak co do instrukcji to ta dołączona do zestawu jest ,delikatnie mówiąc,,opracowana"do innego modelu.

myślę że nie po to go pokazujesz żeby ci słodzić, tylko żeby poddać do ocenie forumowiczów, dowiedzieć się co jest nie tak, co i jak można zrobić lepiej.

Po raz kolejny się z Tobą zgadzam,ale również po to,aby każdy kto sięgnie po ten tani model,wiedział jakie to wzwanie.Dotyczy to innych Bf 109 tego producenta , wypraski te same ,różną się tylko opakowaniem i kalkomanią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to innych Bf 109 tego producenta , wypraski te same ,różną się tylko opakowaniem i kalkomanią.

ano fakt, InTech robił tak samo, na pocieszenie powiem Ci że za jakiś czas jak już będziesz sam dużo dostrugiwał, kombinował z wersjami, przerabiał itp docenisz ten darmowy zestaw dodatków

jest to mój pierwszy Mastercraft

oki jasna sprawa, z nimi jest dość kuriozalna sprawa - paradoksalnie mimo że są najtańsze to tak po prawdzie są dla bardziej zaawansowanych modelarzy - tak żeby coś sensownego z nich wystrugać, nie dziwi mnie że początkujących trafia przy nich... :| ja je bardzo lubie za ciekawe kalki w dobrej cenie z modelikiem gratis o tej firmie napisano dużo, zarówno złego jak i dobrego, i tu i tu jest dużo słuszności, ale dla mnie osobiście jest to jedna z niewielu polskich firm która aktywnie działa i ciągle coś robi, i już za to ją cenie.

Academy, HB, Revell (ale też nie każdy) to są firmy gdzie za nieduże pieniądze kupisz łatwy w montażu przyjemny model, na przyszłość szukaj i pytaj w dziale 'nowości i in-boxy', po to on jest jak i całe forum, na pewno poradzimy - odpowiemy

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem mily Messer, choc na zblizeniach niestety sporo traci. Ale widac wklad pracy. Wspomniane koła są nie tylko wklejone pod złym kątem, ale ich kształt jest nieprawidłowy. Takie były stosowane w Gustawach.

 

pytaj w dziale 'nowości i in-boxy', po to on jest jak i całe forum, na pewno poradzimy - odpowiemy
Dokładnie! Kto o drogę pyta, ten nie błądzi! Sam kilka modeli Bf-109 opisałem jakiś czas temu tutaj: viewtopic.php?t=20025 . Moze bedzie pomocne przy kolejnych Messerach...

 

A wersje F-4 wolałem zrobić z Academy ( galeria: viewtopic.php?t=21375 ) niż "babrać" się z Mastercraftem. Zakres zmian nie był wielki, a Academy jest dość dobrze spasowany, łatwo się skleja i ma całkiem sporo detali (np wnętrze kabiny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.