Skocz do zawartości

Ts-11 Iskra 200 BR 1:72 ZTS Plastyk


Kuba9575

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem kolejny model. Miałem fabrycznie pękniętą i porysowaną owiewkę kabiny. Nie uniknąłem błędów (1 szachownica krzywo), ale ogólnie jestem zadowolony. Proszę o krytykę, komentarze i porady.

DSC00188.JPG

DSC00190.JPG

DSC00191.JPG

DSC00192.JPG

DSC00193.JPG

DSC00195.JPG

DSC00196.JPG

DSC00197.JPG

DSC00198.JPG

DSC00199.JPG

DSC00200.JPG

DSC00201.JPG

DSC00202.JPG

DSC00204.JPG

DSC00205.JPG

 

link albumu: https://picasaweb.google.com/110704210316804448250/Iskra?feat=directlink

 

Pozdrawiam

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcia na jednolitym tle, jest taki melanż, że nie chce się ich oglądać.

Z chęcią bym spojrzał, bo zestaw nie należy do łatwych.

Zmień też format fotek, trochę małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie krytycznie

Gruba warstwa farby, oraz widoczne smugi, nie wszędzie zaszpachlowane dziury, oraz nie wszędzie wyszlifowana. Nierówne i poszarpane krawędzie łat.

Ogólnie musisz popracować nad warsztatem, więcej cierpliwości, zainwestuj w taśmę maskującą i powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze fotki, to raz, ale z tych co patrzyłem w albumie to przede wszystkim za dużo farby!!! Nie zaszpachlowałeś dokładnie lini łączących połówki kadłuba, i nie pracujesz z taśmą do maskowania (podobnie jak ja, i nie wychodzi mi to na dobre). I jeszcze jedno, na prawej burcie kadłuba nakleiłeś szachownice inaczej niż na lewej, tzn. na prawej przykleiłeś poprawnie jeśli chodzi o to malowanie, ale w 1994 roku szachownice obrócili o 90 stopni, czyli tak jak na lewej burcie. Ale ja bym lepszego modelu nie zrobił, więc dla mnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno wyłapałem? Pilniki ma? Jak ma to używa jak nie ma to niech zakupi bo widać łączenia form

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model byłby o wiele lepszy gdybyś włożył w niego więcej pracy. Używaj więcej szpachli i pilnika lub papieru ściernego, żeby nie było widać linii łączenia elementów. Co do farby, spróbuj nakładać więcej cieniutkich warstw zamiast jednej grubej, efekt będzie o wiele lepszy, no i oczywiście używaj taśmy maskującej. Ogólnie jednak nie jest źle, myślę, że kolejne modele będą coraz lepsze. Zapowiada się nieźle.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i pamiętaj o odważeniu dziobu, żeby Iskra nie siadała na tyłek, ale ogólnie nie jest najgorzej, dużo lepiej prezentuje sie na tych nowszych zdjęciach, ale na następny raz wrzuć większe zdjęcia

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.