Skocz do zawartości

Mirage III CJ EDUARD 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny modelik z długiego cyklu pt. "Miraże po żydowsku" Tym razem w barwach ,a raczej w naturalnym metalu z okresu wojny sześciodniowej,Mial on na koncie 1 Libański Hawker Hunter i 2 Irackie Migi 21

Dokładny opis zacytuję z tytulu malowania instrukcji Eduarda :

Mirage III CJ ,No 745 ,Yehuda Koren, 117th Tayeset ,Ramat-David Air Base ,June 1967

P9270504.JPG

P9270505.JPG

P9270506.JPG

P9270507.JPG

P9270508.JPG

P9270509.JPG

P9270510.JPG

P9270511.JPG

P9270512.JPG

P9270514.JPG

P9270515.JPG

P9270516.JPG

P9270517.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH&RH Coś pięknego, cieniowanie blach i czerwonego świetne, a scalenie różnych kolorów poszycia tak by nie było zabawkowo genialne. No chylę czapkę po raz kolejny.

Pozdro Jarek

 

Ps. To kiedy te warsztaty dla chętnych w doskonaleniu warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak w skrócie

Model po sklejeniu ,potraktowany podkładem gunze w sprayu 1200 ,po tym zabiegu prysnąłem farbę w miejscach gdzie są elementy czerwone ,szare i zieleń(to od spodu)Po zamaskowaniu tych części (maski w komplecie z Eduarda ) całość potraktowałem czarną (tu można stosować rożne czarne ,byle były akrylowe .ja osobiście użyłem czarna w sprayu do malowania części plastikowych samochodu )

Teraz przyszedł czas na metalizery. pierwszego użyłem Alcada II stall (to najciemniejsze na kadłubie i wydechu) drugim Alcadem byla farba Alumninium,A po zamaskowaniu obu odcieni całość prysnąłem Alcad Chrom .kolor czarny spodni wydobywa głębie tych metalizerow ,co daje taki efekt.Po nałożeniu kalek wszystkie łączenia blach itp trysnąłem Gunze SmokeGray.Ot i cala filozofia

Ten sposób malowania przedstawiłem przy okazji budowania tego modelu ,jako że cały czas eksperymentuje z metalizerami i co za tym idzie w każdym modelu jest inaczej to robione .Nie mam jednego kanonu w tym rodzaju malowania ,Po za tym co samolot to jednak to inaczej wyglada .No może gdyby robić te prosto z fabryki

Myślę że zaspokoiłem ciekawość ,"Jak to jest zrobione "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomysłowo malowane. Model jak zwykle wyszedł Ci świetnie. No i tradycji stało się za dość ( Picea glauca Conica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, dzięki. Czarny błyszczący pod spód?

 

P.S. Przejrzałem Twoje warsztatowe tematy z tego roku i nie znalazłem budowy Mirage. Mogłem przegapić.

Ja akurat dałem czarny półmat ,ale ,błyszczący też jest Ok tylko jedna bardzo ważna zasada to musi być akryl!!

Natomiast jeżeli chodzi o miejsca malowania tym kolorem ,to oczywiście cały model tym traktujemy

Co do warsztatu to ,raczej nie było mowy o przegapieniu ,bo ten model nie był w wątku warsztatowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób malowania przedstawiłem przy okazji budowania tego modelu

 

Z powodu tej wypowiedzi, myślałem, że przegapiłem wątek warsztatowy, ot nieporozumienie i tyle

Moja wina bo tak nieudolnie sformułowałem to zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.