Skocz do zawartości

Spitfire MkVb Cyrk Skalskiego Revell 1/72


czsochaj

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonanie naprawdę do rzeczy. Warsztat pędzelkowy na wysokim poziomie, ale czy ten Spitfire Vb Skalskiego (jeden z ostatnich w tej jednostce przed wprowadzeniem Mk. IX) nie miał czasem innego filtra przeciwpyłowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korniku, nie da się przed tobą nic ukryć. Jest to maszyna na której Polacy latali gdy jeszcze ich eskadra nie miała własnych samolotów. Wypożyczali od Anglików, na tym latał czasami Maciej Drecki nie Skalski. To tylko tytuł postu. Filtr jest O.K. Pochodzi z Tamyi. Dostałem go od kolegi z klubu, wraz ze zdjęciami tej maszyny. Jakbyś jeszcze coś zauważył nie tak, napisz,uwagi od Ciebie mile widziane. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobione latadło. Mam tylko jedno pytanie: czy przed nałożeniem matowego lakieru był nakładany jakiś błyszczący? Jakiej firmy? Bo oczywiście rozumiem, że kalki są pod matową Pactrą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matowa Pactra jest także pod kalkami, to mój patent. Trochę dziwne, prawda? Ale mat Pactry daję i pod kalki. Zero Sido, zero połysków. Mat pod i mat na kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie dawałeś żadnego błyszczka, to jak zapuściłeś linie podziału? Pochwal się Wyglądają naprawdę nieźle.

Do czego jeszcze mogę sie przyczepić...Do czerwonego łomu, który powinien być srebrny lub barwy kokpitu, oraz do podłoża, które jakieś takie mało pustynne jest , ale to już takie tam szczególiki są...

Poza tym jak już wspominałem, modelik jest ekstra.

Pokaż go może jeszcze od spodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny spitfirek, dużo "wyciśnięte" z zestawu revella (sam go dwa tygodnie temu skończyłem). Gratuluję! Bardzo, bardzo wysoki poziom opanowania sztuki malowania pędzelkiem!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jestem tu od niedawna. I odkrywam takie fajne modeliki.Sam chcę zrobić

spita Vb pustynnego(bo jest modell revella w miarę dobry)Mk9 w tej skali

to chyba jedynie hasegawa. A to oznacza DUŻY wydatek.italeri to syf.Za cienki kadłub.dużo za cienki, i w ogóle kiepska jakość.Szukam tylko jakiegoś filtru pustynnego. Twój spit nie ma filtru. To z lenistwa, czy spity V PFT nie miały filtrów???

Aaaa,, zapomniałem powiedzieć że prezentuje sie Bardzo dobrze, tylko "lotnisko"musi kolega zrobić bardziej pasujące ...więcej piachu :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton, należy Ci się wyjaśnienie co do filtru w tym modelu, jest to filtr typu Aboukir, mniejszy od Vokes'a , dlatego mniej widoczny. Dolne okaptowanie silnika oraz sam filtr pochodzą z modelu Tamiyi, kolega wraz z tą częścią pokazał mi zdjęcie tego samolotu, gdzie był ten typ filtru przeciwpyłowego. Taki sam spód jest w Italieri, na samolocie na którym latał Wing Comander Ian Gleed, dowódca 244 skrzydła. Wychodzi więc na to, że w 145 dywizjonie były samoloty z dwoma rodzajami filtrów. A lotnisko, to takie ogólnosamolotowe, podstawiane pod niemalże każdy model. Zamiast piasku wolałbym dołożyć jakąś palemkę Pozdrawiam Spiton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chodzi Ci o ZX-O, czy o ZX-4? ZX-4 nosił numer EN-313 i był to Spitfire MkIX C. W polskiej eskadrze samoloty nosiły numery zaczynające się od liter EN, Polacy spity MkIX dostali jako pierwsi, inne eskadry latały na piątkach w wersjach b i c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhhh , pomroczność jasna mnie dopadła - nie wiem czemu ale wydawało mi się że A na Twoim modelu to 4 ...

 

Ogólnie chodziło mi że zaraz po rozpoczęciu działalności (w okresie od 13 marca do 23-26 marca 1943), PFT miał przydzielone Spitfire V (oznaczone ZX, 0-9). Z tego w konfiguracji Vc były BP959, ES214 -4, ER804, ER920 -5, ER903, ER805 -9.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.