Skocz do zawartości

C-47 Italeri 1:72


grzesiek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam Wam skończony model C-47 z zestawu Italeri. Model przedstawia samolot z 94 Dywizjonu Transportowego, wchodzącego w skład 439 Grupy Transportowej. Według tego co znalazłem w necie, z samolotów tej właśnie grupy w dniu inwazji skakali nad Normandią spadochroniarze I i II batalionu 506 Pułku Piechoty Spadochronowej, wchodzącego w skład 101 Dywizji Powietrzno-Desantowej.

 

Model ogólnie sklejało się przyjemnie, największym minusem zestawu jest ubogie wnętrze, ale można sobie jakoś z tym poradzić. W modelu oprócz wnętrza, dorobiłem także wnęki podwozia oraz drabinkę w drzwiach. Najwięcej problemu sprawiły mi kalkomanie, a konkretnie gwiazdy na kadłubie, spod których prześwitywały pasy inwazyjne. Na szczęście jakoś udało mi się to poprawić. A teraz zapraszam na zdjęcia:

 

095_C-47.jpg

096_C-47.jpg

097_C-47.jpg

098_C-47.jpg

099_C-47.jpg

102_C-47.jpg

100_C-47.jpg

101_C-47.jpg

103_C-47.jpg

106_C-47.jpg

104_C-47.jpg

105_C-47.jpg

 

Podsumowując jestem zadowolony z tego modelu, Jego budowa była na prawdę miła i przyjemna, lecz to jeszcze nie koniec. Jak już złożyłem Dakotę czas się zabrać za podstawkę pod nią, to dopiero będzie dla mnie wyzwanie. Pozdrawiam wszystkich i czekam na Wasze komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy zaskakuje pozytywnie. Znaki uratowane przez otwarte drzwi Wiemy, że jest tam trochę mankamentów, ale w sumie ok, no i temat ciekawy. Widziałem samochodzik na pancerce, mam nadzieję na dobry rezultat dioramowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze, że podoba Wam się Dakota. Sam ten model uważam za najlepszy jaki złożyłem, chociaż parę błędów sam widzę i dzisiaj chyba zrobiłbym parę rzeczy inaczej. Mam nadzieję, że sprostam Waszym wymaganiom przy tworzeniu dioramy. Na pewno nie będzie łatwo, bo nigdy czegoś takiego nie budowałem. Obawiam się też trochę malowania figurek, sporo prób i nauki przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.