Skocz do zawartości

MiG 21 MF Plastyk 1/72


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym pokazać mój najnowszy model. Jest to MiG 21 MF 1/72 z zestawu Plastyk. Model malowałem pędzelkiem i nie jestem zadowolony z efektów swojej pracy . Farba którą użyłem to Agama i jakoś dziwnie mi się ją malowało , Pactra chyba lepsza. Po raz pierwszy próbowałem odtworzyć linię podziału ale nie wyszło mi to za bardzo , muszę zaopatrzyć się w porządny rylec i odpowiednią taśmę.

Podsumowując , nie jestem zadowolony z tego modelu ale biorę pod uwagę że nie mam zbyt dużego doświadczenia. Następnego MiG-a postaram się zrobić lepiej, w kolejce czekają jeszcze 3 MiGi 21 Fujimi, Zvezda i Innex.

 

Najważniejsze że sklejanie sprawia mi frajdę .

 

Pozdrawiam

 

Grzesiek

 

DSC00321.JPG

DSC00323.JPG

DSC00327.JPG

DSC00328.JPG

DSC00329.JPG

DSC00331.JPG

DSC00334.JPG

DSC00335.JPG

bypicasa2html.gifcreated by

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd masz rację, szybki w 1/144 wyszedł Ci ładniejszy, ale może tylko dlatego, że Eduard>Plastyk

Pierwsze rycie lini podziału masz za sobą, przy następnym modelu spróbuj z łoszem.

Nie jestem pewien czy to błąd, ale na st. pionowym masz 2 anteny IFF zamiast 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda oldskulowo. Malowanie na srebrno pędzelkiem jest zawsze ryzykowne. Pmiętam, że jedyny raz, gdy byłem zadowolony z efektu, to było użycie emalii srebrnej lub aluminium humbrola. Niestety, nie pamiętam numeru. Siadała cieniutką warstwą i nie zostawiała smug. spróbuj doświetlić nieco zdjęcia i eksponowac model na jednym dużym arkuszu papieru. Naprawdę poprawia to odbiór.

Nie wiem, skąd pochodzą formy Plastyka. Kiedyś czeski KP robił niezłego Miga-21. Jest to jeszcze w obiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to błąd, ale na st. pionowym masz 2 anteny IFF zamiast 3

 

Faktycznie powinny być 3 anteny , moja nie uwaga

 

 

Nie wiem, skąd pochodzą formy Plastyka. Kiedyś czeski KP robił niezłego Miga-21. Jest to jeszcze w obiegu?

 

Wydaję mi się że właśnie Plastyk to formy KP tylko że przerobione na wklęsłe linie podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pędzelek to on całkiem nieźle wygląda... Hmmm... Dobrą opcją, jeśli planujesz więcej srebrnych rurek, byłoby kupno dużego, srebrnego spray'u - fajnie kryje i ma zbliżony odcień do humbrolowskiej 11-tki. Ze zdjęciami - faktycznie, lekka kiszka - weź jakiś jednorodny kawałek brystolu, czy nawet dużą płachtę papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie uzyska się dobrego efektu przy metalizerach a i przy aerku trzeba mieć trochę wprawy, widać jednak że zrobiłeś wszystko co mozliwe aby model wyszedł; a i wykonanie trudnego zestawu ci się chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.