Skocz do zawartości

F6F-3 Hellcat 1:72 A.Vraciu


M.Durant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zaprezentować. Model od Eduarda, F6F-3 Hellcat .

Jest to drugi model którego budowę udało mi się zakończyć.

Proszę o wyrozumiałość.. ale i szczere komentarze.Jestem też,w trakcie ujarzmiania aparatu więc zdjęcia jeszcze..takie sobie.

Model malowany farbami Humbrol oraz Xtracolor. Stawiam również pierwsze kroki w temacie aerografu.

3052354d7d4b21f4med.jpg

a9717722aa43c785med.jpg

f06f6ec22e1f9843med.jpg

d78db7874706623fmed.jpg

494eb8fd0aa493e2med.jpg

ca086565bfd98401med.jpg

f5854ce4710c3cbfmed.jpg

Dziękuję za poświęcony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na drugi model, to z tego co można zauważyć efekt jest naprawdę wyśmienity! Tak trzymaj, liczę na kolejne Twoje produkcje.

 

Teraz trochę dziegciu, raczej nie dotyczącego samego modelu. Zdjęcia nie pozwalają tak do końca ocenić tej pracy. Przede wszystkim są za małe, format 800 pikseli szerokości to moim zdaniem absolutne minimum w obecnych czasach kiedy łącza są szybkie, a aparaty wielomegapikselowe. Zdjęcia rób bez flesza, w naturalnym świetle i postaraj się o jakies lepsze tło niż firanka. Postaraj się, aby model był wszechstonnie wyeksponowany (jak wygląda spód???).

 

Co do modelu, to z takich drobnych rzeczy... Nawet jak nie stosujesz washa to warto by było na kalkomaniach odtworzyć zarys linii podziałowych, szczególnie na jasnych fragmentach (jak biel gwiazd). Ja to robię ołówkiem przed finalną warstwą lakieru bezbarwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Banny.

Z washem to u mnie ciężko ,parę razy podchodziłem do tego tematu...ale mam wrażenie że wychodzi nie tak jak powinien.

Co do tła i owszem, firanka masakra. Jutro zakupię sobie odpowiednie materiały.

W temacie zdjęć, aparat jeszcze świeży tak więc do opanowania.

Dziękuję za wizytę w moim wątku i zapraszam do warsztatu Judy..

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=36032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny modelik Ci wyszedł. Zawsze jak patrzę na Hellcaty, to mi się przypomina moja Amiga i Wings of Fury ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście ładniej na tych fotkach widać tego Hellcat'a. Ładne smugi na wylotach łusek od spodu tylko przydałoby się chociaż delikatne zaznaczenie liń. No i teraz uświadomiłem sobie, że te gwiazdy takie trochę jaśniejsze ale ogólne wrażenie w mojej opinii bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny, skoro to Twój drugi to ja chcę zobaczyć kolejne Podoba mi się też to że również wybierasz tematykę pacyfiku.

Co do łosza to na tym forum w tajnikach modelarstwa jest bardzo dobrze opisany i nie jest niczym trudnym, jednak jeśli nadal będą problemy to zawsze możesz kupić gotowego. Ja z lenistwa kupiłem ostatnio trzy gotowe łosze Tamiya, jeśli przygotujesz dobrze błyszczącą powierzchnię to nie ma prawa coś nie wyjść. Fajnie się je aplikuje załączonym pędzelkiem, także polecam. Pozdrawiam i powodzenia z Judy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.