Skocz do zawartości

Gloster Gladiator Mk.1 Revell 1/72


Adamik616

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Około miesiąca temu poszedłem do sklepu z zabawkami w celu zakupienia prezentu dla mojej czteroletniej siostrzyczki. No i pośród puzzli i gier planszowych stał sam, samotny jedyny Gladiator, więc się zlitowałem i zabrałam go do domu

 

Zestaw taki sobie, dosyć dziwne tworzywo i dużo szlifowania. Przekonałem się, że w pudełkach Revella można znaleźć przeróżnej jakości modele np. kiepski SPAD XIII i bardzo dobry (moim zdaniem) Me-262.

Wracając do tematu. Model wykonałem prosto z pudełka bez żadnych dodatków. Pomalowany pędzlem farbami pactry.

Pierwszy raz spróbowałem swoich sił w łoszu Wyszło tak sobie, ale jestem nawet zadowolony.

Zapraszam do oglądania.

 

3044199036

 

P080313_08.560002.JPG

P080313_08.590001.JPG

P080313_09.000001.JPG

P080313_09.000002.JPG

P080313_09.000003.JPG

P080313_09.040002.JPG

P080313_09.070002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat produkt Matchboxa, może nieco zgrubny i prostacki ale powinien się składać bajecznie. Moim zdaniem zestaw dobrze nadaje się dla początkujących.

 

Malowanie sporych połaci aluminium, do tego pędzlem to zawsze spore wyzwanie, ale tutaj nie wyszło źle. Jednak na pewno lepiej by to mogło wyglądać przy jakimkolwiek natrysku (np sprayem samochodowym, jeśli nie masz aerografu). W obecnych czasach brak naciągów może nieco razić, ale w Matchboxie to akurat do przyjęcia, jeśli założyć że to wykonanie vintage. Wash w lotkach jest, chwali się, ale dlaczego nie ma go w sterze kierunku, który wygląda jak "przyspawany" kalkomanią? Oponki na pewno lepiej mozna by było wymalować.

 

Generalnie jak na początkującego można uznać że to poprawny wprostpudełkowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakoś tak znajomo wygłądał mi ten model, a to stary Matchbox przecie! Bardzo miły zestaw do skladania. W tej konwencji dałbym sobie spokój z czernieniem i brudzeniem. Ale i tak wyszło sympatycznie, nieco retro. Zastanawiam się czy te kalki Revella to nie jakieś SF. W Matchboxie było malowanie RAF z tym samym serialem K7984, lecz uzupełnione o inne elementy graficzne: żółto-granatowe oznaczenia 73. dywizjonu w 1938 r. A tutaj ta zielona "trójka". Hmmmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy te kalki Revella to nie jakieś SF. W Matchboxie było malowanie RAF z tym samym serialem K7984, lecz uzupełnione o inne elementy graficzne: żółto-granatowe oznaczenia 73. dywizjonu w 1938 r. A tutaj ta zielona "trójka". Hmmmm....

 

Na ten temat się nie wypowiem bo po prostu niczego konkretnego nie wiem.

Przy schemacie malowania napisane jest : Gloster Gladiator Mk.I No.3(F) Squadron Royal Air Force Kenley 1938.

 

Muszę przyznać rację. Revell i Matchbox niczym się nie różni, oczywiście z wyjątkiem kalek.

P1010187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeśli Revell dał malowanie 3. dywizjonu, to może być ok., bo w 1938 r. Gladiatory z 73-go, który przezbroił się w Hurricany, zostały przekazane właśnie 3-mu dywizjonowi.

On 15 March 1937, No. 73 reformed at Mildenhall as a fighter squadron with Furies. In June, these were replaced by Gladiators which were flown until conversion to Hurricanes took place in July 1938 and the Gladiators transferred to No. 3 Squadron.

źródło: http://www.raf.mod.uk/history/73squadron.cfm

Ale ta zielona "3" i tak mi się nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem kilka modeli Novo, które mój Tata kiedyś dawno kupił ;) Z tego co pamiętam jest tam Beaufighter , A-31 Vengeance, P-39, P-40 i Spitfire XIV z bombą V1 i jeszcze kilka innych. Popakowane w taką dziwną folie, nigdy nie otwierane. Mam jeszcze (również z zapasów mojego Taty) Spitfire IX UTI z firmy bodajże LOTNIA (??) wygląda na bardzo stary.

Kiedyś w przyszłości jak nabiorę więcej umiejętności to się za nie zabiore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznakowanie tej maszyny dla 3 Sqn jest jak najbardziej prawidłowe. Mam gdzieś fotkę tej maszyny w tym mundurku.

 

W modelu widzę jeden b.duży błąd montażowy: Rury wydechowe szły między golenie, a nie na boki kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu widzę jeden b.duży błąd montażowy: Rury wydechowe szły między golenie, a nie na boki kadłuba.

Faktycznie, ale to się chyba da łatwo poprawić.

 

Ja znalazłem kilka modeli Novo, które mój Tata kiedyś dawno kupił

Uuups, to chyba paru gości tutaj jest w wieku Twojego Taty Posiadasz Bracie zabytki na stanie. Obchodź się z nimi z szacunkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem poprawię ten bubel ;)

No mojemu Tatowi za miesiąc styknie 45 wiosenka. Mi dopiero (albo już) 21:D

 

Każdy z tych modeli jest schowany, spakowany w osobne pudełko. Nic złego się im nie stanie. No chyba, że któregoś zacznę kleić:D

 

 

Nijak się to ma do tematu, ale wydaję mi się że na pewno się spodoba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.