Skocz do zawartości

Mig-27 Academy 1:72


Adamik616

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać Szanownych Kolegów.

Pragnę pokazać Wam mój nowy ulepek Pierwszy raz od długiego czasu udało mi się skleić coś odrzutowego Taka mała odskocznia od IIWŚ. Model składał się się przyjemnie. Szpachli poszło tylko troszkę, spasowanie części też dobre ( z wyjątkiem owiewki) Jako, że to mój pierwszy odrzutowy Mig, pomyślałem sobie, że warto było by mieć w gablocie całą rodzinkę Migów....

 

Mig pochodzi z zestawu Academy. Wykonany z pudełka, malowany pędzlem. Nawet nawet jestem z niego zadowolony. Udawało mi się robić troszkę lepsze modele... Ujęło mnie to malowanie. Podobają mi się kolory;)

Zapraszam do oglądania i komentowanie.

 

P150413_18.290001.JPG

P150413_18.360001.JPG

P150413_18.360002.JPG

P150413_18.370001.JPG

P150413_18.380003.JPG

P150413_18.390001.JPG

P150413_18.400003.JPG

P150413_18.410001.JPG

P150413_18.420001.JPG

P150413_18.440002.JPG

P150413_18.450002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawy model. Wydaje mi się, że numer taktyczny jest za duży?? Kamo ciekawe. Płetwa stabilizująca na dolnej powierzchni w czasie uziemienia powinna być złożona, w Twoim jest rozłożona taka jak w locie i jestem ciekawy czy czasami nie stoi na niej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer taktyczny jest z kalek Academy... W ogóle jakieś dziwne te kalki są, każda gwiazda różni się kolorem, szerokością obramowania i wielkością. Na zdjęciach tego nie widać (całe szczęście ;)), ale tak niestety jest. O nakładaniu tych kalek już nawet nie wspomnę, bo chyba Mastercraft ma lepsze. |

O tym, że płetwa stabilizująca podczas postoju powinna być złożona dowiedziałem się już po złożeniu i pomalowaniu modelu. Czyli troszkę zbyt późno.

 

Tak w ramach sprostowania... Mig nie stoi na płetwie ;)

mig.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety z tymi baniakami w serii mig-23/27 tak jest, czyli albo cały czas rozłożone skrzydła (najlepiej skleić) lub zrezygnować z nich w ogóle -to drugie wyjście ja wybrałem przy swoim "dwudziestym siódmym". Moim zdaniem lepiej by wyglądał bez baniaków.

 

Cinekf1 myślę ,że Robertowi chodziło o złożone skrzydła z baniakami czyli coś co nigdy nie miało miejsca z powodu braku regulacji węzłów zbiorników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinekf1 myślę ,że Robertowi chodziło o złożone skrzydła z baniakami czyli coś co nigdy nie miało miejsca z powodu braku regulacji węzłów zbiorników

 

dokładnie bo w takiej konfiguracji jak na modelu to raczej by daleko nie poleciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zbiornikach bodajze nastepowało blokowanie krańcówek czy czegoś takiego pozwalających na złożenie skrzydel. W razie przypadkowego przesunięcia dzwigni zmiany kąta.

 

pozatym wydaje mi się że węzły są do skrzydeł przykręcone a nie na jakieś wpusty :-) nieźle jest to pokazane w fotomngrafii Mig-23 serii Topshots.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie wykonany model, chociaż brakuje mi trochę cieniowania i jakichś oznak zużycia. Co do malowania to wersja proponowana przez Academy jest raczej wyssana z palca, podobnie jak oznakowanie (jego rozmiar i brak czarnej obwódki). Wydaje mi się, że płetwa na postoju powinna być złożona. Na temat zbiorników paliwa wypowiedzieli się już koledzy, więc nie ma sensu powtarzać . Niemniej jednak model całkiem ładny i fajnie widzieć kolejny egzemplarz tej maszyny na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.