Skocz do zawartości

P-400, 1:48, Eduard


MikeP

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety to kaszana prosto z pudła (wywaliłem radio i dodałem jakieś pasy). Robiony bez napinki bo punktem wyjścia był zestaw z pękniętym oszkleniem. Od siebie dodałem jeszcze kilka baboli z jego przyklejeniem (szpachla odeszła miejscami razem z maskowaniem. Kalkomanie zestawowe chciałem zamienić na jakieś o lepszych kolorach, ale niestety te, które zaaplikowałem mają koszmarne przesunięcia. Malowany farbami mieszanymi na oko z tego co było pod ręką.

Przepraszam za fatalną jakość zdjęć i brak pitotki, która ułamała się przy fotografowaniu.

 

SAM_2337_zpsf996e6cc.jpg

 

SAM_2326_zps9c90176f.jpg

 

SAM_2334_zpsc87d488f.jpg

 

SAM_2323_zps909afdcd.jpg

 

SAM_2332_zpsb61f40a2.jpg

 

SAM_2339_zpsed3ef816.jpg

 

Postaram się jeszcze kiedyś poprawić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć MikeP!

Jeśli jesteś z Łodzi to zapraszam dzisiaj do Piwoteki o godz. 17.00 na 100 spotkanie Łódzkiej Sjesty Modelarskiej. Będzie tort, szampan i grupa pozytywnie zakręconych oszołomów

P.S:model możesz zabrać do pomacania na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć MikeP!

Jeśli jesteś z Łodzi to zapraszam dzisiaj do Piwoteki o godz. 17.00 na 100 spotkanie Łódzkiej Sjesty Modelarskiej. Będzie tort, szampan i grupa pozytywnie zakręconych oszołomów

P.S:model możesz zabrać do pomacania na żywo

ale macie fajnie...ja w swojej miejscowości...choć to Karpacz,jestem chyba jedyny który bawi się w klejenie samolotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia faktycznie wyjątkowo kiepskie, do tego w ogóle nie pokazuja spodu... W sumie nie wiem czy ich publikowanie w tej formie nie ociera się o kpinę z oglądających, ale mają ten plus że dzieki małemu kontrastowi widać świetnie zrobione przebarwienia i ogólne podniszczenie powierzchni płatowca. Ten element wykonania wygląda naprawdę realistycznie i robi wrażenie.

 

Dla odmiany dobre wrażenie psuje przesunięcie białego na gwieździe kadłubowej... Doświadczony modelarz nie powinien zostawiać takiego babola! Wydechy też wyglądają dziwnie, jakby były pomalowane farbą. Tyle czepialstwa.

 

Nie zmienia to faktu, że model jest zdecydowanie na plus i bardzo mi sie podoba.

 

PS Określenie "kaszana" to taka skromność autora, krygowanie się albo też oczekiwanie, że napiszemy że nie jest taki zły? Bo jeśli faktycznie autor tak postrzega model, to po co w ogóle go prezentować publicznie??? Z utęsknieniem czekam na jakiś "udany" produkt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banny, Twoje opinie, może odrobinę nazbyt mentorskie w tonie, są jak zwykle celne - jeśli idzie o stronę merytoryczną. Te przesunięte kalkomanie to tragedia. Jak piszę, że "kaszana", to nie jest ani fałszywa skromność ani krygowanie się. Jakby miał dobre kalki, dobre szkło, dobre wydechy, lepsze detale a ja miałbym świadomość, że sprawdziłem wszystko i niczego nie zaniedbałem od strony historycznej, to powstrzymałbym się od samokrytyki. Ale skoro wiem, że popełniłem błędy, to nic mnie nie powstrzyma żeby trochę ponarzekać. A jeśli miałoby być tak, że pokazujemy tylko te modele, które uważamy za doskonałe, to myślę, że i Ty nie wszystkie swoje dałbyś do galerii.

PS. jak zrobię kiedyś "udany" to obiecuję, że będzie to mój ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Mike jak sam zauważyłeś nie jest łatwo o wykonanie modelu perfekcyjnego, wszyscy to rozumiemy także asekuranctwo ("kaszana", "bez napinki", "różne problemy" itd) jest po prostu zbędne, bo oprócz tego że próbuje narzucać zdanie komentującemu to wzbudza pewien dyskomfort wyrażenia opinii pozytywnej.

 

W każdym razie ja czuję się jak idota kiedy autor twierdzi że model jest do bani, a mnie się... podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kalki są nieoryginalne, po F2A-3. Te Eduarda mają bardzo dziwny kolor niebieski - o wiele za jasny. W Aircobrze szczególnie to widać, ale w Hellcacie też jest coś nie tak. Może w Profi-packu dali lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem lepszy aparat i pogoda ładna więc będą nowe zdjęcia, ale muszę jeszcze poprawić parę drobiazgów w samym modelu, mała próbka (niestety znowu na "szybkim kartoflisku"). Mocno przerobione w edytorze Photobucketa:

 

bdb30a04-acfa-46ed-ba5f-e89e18215d96_zps857e0d7f.jpg

 

d602bdd3-093a-487b-9865-134654a2f1de_zps83b75f71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Zrobiłem parę nowych zdjęć. Też nie są najlepsze, ale może na nich będzie lepiej widać dlaczego napisałem, że kaszana. Starałem się poprawić gwiazdę - trochę widać ingerencję, ale chyba mniej daje po oczach niż wcześniejsze białe przesunięcie. Dokleiłem też brakującą rurkę Pitota.

 

DSC06949_2_zpsb4358c87.jpg

 

CropPreview00_zpscc25cf52.jpg

 

CropPreview01_zps37eaa61d.jpg

 

DSC06930_zps30fea5c4.jpg

 

DSC06918_zpsc31081c9.jpg

 

DSC06923_zps4d229d2f.jpg

 

DSC06915_zps6cbffdba.jpg

 

DSC06908_zpsf4a95d68.jpg

 

DSC06907_zps16d64c74.jpg

 

CropPreview_zps0381a893.jpg

 

DSC06941_zps4abf3c39.jpg

 

DSC06937_zps91947ff3.jpg

 

DSC06917_zps48726148.jpg

 

DSC06832ad_zps4df2b9c3.jpg

 

DSC06949_zpsb900daba.jpg

 

Jeszcze małe porównanie oryginału z modelem. Niestety pokazuje, że tym razem lekcji nie odrobiłem - układ plam kamuflażu i przebieg linii podziału góra/dół.

Clipboard01_zps2124c31b.jpgd4e80791-5d53-43e5-b7c3-174f59f137d9_zps2b724067.jpg

 

Clipboard011_zps0e120aa4.jpg

Clipboard013_zpsa7e91d35.jpg

To właśnie "brak napinki" - oczywiście teraz pluje sobie w brodę, bo zdjęcia miałem pod ręką.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.