Jump to content

Jurgen75

Members
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  OLSZTYN

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W weekend przysiądę - teraz mam na głowie rozmowy kwalifikacyjne...
 2. A to wybierz to co ci się podoba. Byle nie wszystko na raz. Albo tarczki albo godła.
 3. A widzisz jakąś różnicą pomiędzy dwoma pokazanymi? Bo dla mnie to to samo.
 4. Tradycyjnie już w pierwszą rocznicę ostatniego wpisu odpalam warsztat dalej. Wieża gotowa - kadłub po długich rozważaniach zostanie w stylistyce reszty serii, czyli tak jak go Mirage zmontował z małymi poprawkami.
 5. Model z duszą... ja bym tak zostawił - lepsze jest zawsze wrogiem dobrego.
 6. Jurgen75

  M 48 IDF

  Bardzo ładnie i czysto wykonane. "Takie nie za dużo-nie za mało" - gratulacje.
 7. Jeżeli to jest jak piszesz - "kaszana", to ja chciałbym takie kaszany robić cały czas... Dla mnie super.
 8. Na razie nie ma co "focić" - bo to by były trzy strony zdjęć z prób prostego wycięcia żaluzji.... masakra...
 9. Wielkie dzięki za wsparcie. Tak, mam trochę literatury, bo w zasadzie nigdy innych modeli nie robiłem poza Vickerso podobnymi, więc przez lata się uzbierało Kadłub poszedł przedwczoraj na żyletki - mocuję się z płytą silnika, bo ta ze zdjęcia jest po prostu nie bardzo w planach. Mam nadzieję, że uda się ją wykonać poprawniej.
 10. Jak się patrzy na te gąsienice i zimowe kamo to reszta jest milczeniem... dla mnie rewelacja.
 11. To zasadniczo wyjaśnia sprawę.
 12. Może i masz kilkaset narzędzi, co nie zmienia faktu, że nie masz wiertła. Rozwiercenie reflektora dużo daje do końcowego efektu przy niewielkim nakładzie finansowym. Tak na marginesie kilka słów od początkującego modelarza: Ten czołg to oczywiście Twój model i masz pełne prawo zrobić go tak jak masz na to ochotę. Ważne, żebyś to Ty był zadowolony z końcowego efektu. Więc jeżeli podoba Ci się taki jaki jest, to masz do tego pełne prawo. Nie możesz tylko oczekiwać od wszystkich, że będą podzielali Twój gust, bo kwesta gustu to kwestia subiektywnego odbioru.
 13. Rozwiercić możesz wiertłem, na przykład takim do metalu - komplet kiepskich wierteł to wydatek rzędu 15 złotych. Do wiercenia plastiku lepsze nie są potrzebne. Wiertłem do średnicy powiedzmy 5-6 mm możesz wiercić używając ręki, lub wiertarki modelarskiej za 10 złotych. Klej na bazie żywicy - taki dwuskładnikowy, przeźroczysty to kolejne 10-15 złotych - przy czym bedziesz miał zapas na 2-3 lata. Niestety inewestycji w sprzęt nie ominiesz, o ile chcesz robić coraz lepsze modele, gdyż za pomocą kliku prostych narzędzi nie da się zrobić wszystkiego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.