Skocz do zawartości

Spitfire Mk I, Airfix 1/72


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejnym Spitfire'em w mojej kolekcji polskich Spitów jest najlepiej obfotografowana "jedynka", których za wiele nie było, ponieważ wedle informacji dostępnych mi, służyły tylko w 303. Dywizjonie (Polskim) RAF. To słynna "Krysia" vel "Wojtek" - jakże mi pasujący

Model to najnowszy Airfix plus kalki z broszury Polish Spitfires Kagero.

 

79n0.jpg

edcv.jpg

4aty.jpg

2xh3.jpg

hwkj.jpg

jwtf.jpg

tqhs.jpg

0d2x.jpg

42n9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tak to jest, jak się powiększa model Airfixa w skali 1/72 ok. 300%.Najlepiej to widać na trymerze steru kierunku; przecież poziome odcięcia trymeru są takie same jak długie, pionowe, które wyszło czarne (w cieniu), a poziomych w ogóle nie widać. Nie stosuję metody wash do zapuszczania linii podziałowych w mojej skali, bo uważam to za nierealistyczne, modele wychodzą jak kartonówki, z całym szacunkiem dla nich - swego czasu zbudowałem ich mnóstwo. Wystarczy, że jak na tą skalę nawet Hasegawa, czy Tamiya nie jest w stanie wykonać dostatecznie cienkich imitacji podziałów, które na prawdziwym samolocie z odległości ok. 20-30 m są tak samo niewidoczne , jak powinny na modelu w skali 1/72 z odległości 30-40 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuję metody wash do zapuszczania linii podziałowych w mojej skali, bo uważam to za nierealistyczne, modele wychodzą jak kartonówki, z całym szacunkiem dla nich - swego czasu zbudowałem ich mnóstwo.

Hmm, ciekawe czy większość modelarzy plastikowych, którzy sklejają/slejali modele kartonowe mają jakąś awersje do podkreślania linii podziałowych. Ja też swego czasu sklejałem modele kartonowe i to co mnie raziło to właśnie ich ostro widoczne linie podziałowe, dlatego teraz w plastikach jakoś nie moge się do tego przekonać.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mini pytanie - Jak wykonałeś tak dobrej jakości napis " Wojtek " przy kabinie. Widziałem już takie coś wiele razy ale nigdy się w to nie wgłębiałem. To tylko biała farba i pędzel z malutkim i cieniutkim włosiem + mega precyzja (Szczególnie że to jest skala 1/72, więc samolocik jest mały, a co dopiero napis )? Jeśli tak to jestem udupiony bo też chciałem coś takiego wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.