Skocz do zawartości

Supermarine Spitfire MkVb TROP - UFO


tombie01

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynając ten model miałem konkretny zamiar wykonania brakującego na moich pułkach Spita w pustynnych barwach, tak jak pisałem w warsztacie śladu zużycia i eksploatacja była moim celem jeśli chodzi o doskonalenie tych praktyk modelarskich dlatego zdecydowałem się na model 'z pudła'.

 

f8ee4fb11905a1d3med.jpg

0c772cbf17d6da8emed.jpg

f1e63db250c08facmed.jpg

7ed66957cc356975med.jpg

fa639c5401f42e54med.jpg

cc363d201ca9b3dfmed.jpg

3b8a976e1181ee81med.jpg

651a3350b180b466med.jpg

ed0f06685c88c088med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem w warsztacie

 

Był warsztat? Na tym forum?

Tak to jest jak sie przekleja ten sam tekst na roznych forach;nie,nie czepiam sie i troche widac film na kalkach.

Reszta bardzo mi sie podoba;slady zuzycia i kopec fajny.

A zestaw to Tamiya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem w warsztacie

 

Był warsztat? Na tym forum?

 

warsztat prowadziłem na starym PWMie

 

 

A zestaw to Tamiya?

 

Tak to Tamiya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zastanawiania się nad tym modelem odkryłem, że zniknęła z sieci bardzo pożyteczna strona :

http://www.spitfires.ukf.net/home.htm

 

Mimo to z największym prawdopodobieństwem Twój model przestawia raczej EP481, a nie EP689, który nosił kody UF-X i jest przypisywany Skalskiemu, chociaż w trochę późniejszym czasie.

 

Znalazłem zdjęcie tego EP481

A+formation+of+Spitfires+on+interception+patrol+over+De+Djerba+Island,+off+Gabes,+on+their+way+to+the+Mareth+Line+area,+1943.jpg

 

large.jpg?action=e&cat=photographs

ROYAL AIR FORCE OPERATIONS IN THE MIDDLE EAST AND NORTH AFRICA, 1939-1943.. © IWM (CNA 821)IWM Non Commercial Licence

 

O kolorach już Ci pisano.

Zdecydowanie ten ciemniejszy brąz nie jest dobrze dopasowany. Sprawdziłem, że pytałeś na forum i dostałeś odpowiedź, mam wrażenie, że jednak wybrałeś zestaw z ciemniejszym brązem.

Ten kolor był dokładnie taki sam jak na samolotach z czasów BoB, po prostu Dark Earth.

 

Szkoda, że brakuje lusterka wstecznego, przy tej skali powinno być.

Co do malowania rur wydechowych, to odeślę Cię do czegoś do czego mnie niedawno odesłano:

http://www.network54.com/Forum/149674/thread/1380240319/Exhaust+stacks+on+Spitfire+XIX-++did+they+get+rusty%2C+and+how+do+you+recreate+it-

 

No i ten łom. To pułapka zastawiana przez instrukcje montażu, mająca za zadanie odróżnienie nowicjusza od tego kto już trochę temat liznął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.