Skocz do zawartości

PZL P.11c Mirage 1:48


hardy1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Parę lat temu chcąc zmotywować mojego młodszego kuzyna do modelarstwa, zakupiłem mu w prezencie na urodziny model jedenastki z Mirage Hobby.

Że był to zły wybór świadczyć może fakt że młody model częściowo posklejał gubiąc przy tym większość drobnych elementów, po czym wrzucił wszystko do szafy :(

 

W tym roku sobie o nim przypomniał i poprosił mnie o zmalowanie tego co z niego zostało

 

Malowanie przedstawiające maszynę podporucznika Hieronima Dudwała ze 113 eskadry Myśliwskiej stacjonującej we wrześniu 1939 na polowym lotnisku Poniatów. Sam Dudwał z liczbą czterech zestrzeleń w kampanii wrześniowej znalazł się na drugim miejscu jeśli chodzi o liczbę zestrzeleń w kampanii wrześniowej ustępując tylko Stanisławowi Skalskiemu.

 

Model ma przedstawiać maszynę z przed 1 września kiedy to maszyna podporucznika Dudwała została ostrzelana przez Bf 110 oraz poważnie uszkodzona, w wyniku czego mechanicy musieli połatać uszkodzone fragmenty blach za kabiną w takim stanie w okresie pózniejszym dostał się w ręce niemców i jest dość dobrze obfotografowana.

 

indeks.jpg

 

a tak wyglądała biała 10 przed uszkodzeniem pierwszego września:

b_hieronim_dudwal_113_eskadra_samolot_10_no_8_70_lotnisko_a.jpg

 

Zdjęcia moich malarskich wypocin:

 

STD_5347.jpg

 

STI_5352.jpg

 

STL_5355.jpg

 

STN_5357.jpg

 

STO_5358.jpg

 

STN_5357.jpg

 

STC_5346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny pilot i piękna maszyna jedynie co bym poprawił to miejsce na którym chyba nie siadła farba - prawa lotka no i możnaby się pokusić o dorobienie owiewki, w P11 jej kształt jest bardzo prosty, swoje klisze też gdzieś posiałem i dorabiałem z butelki plastikowej. No a ogólnie to podobuje się, w końcu to nasza jedenastka

 

A bo tam pierwotnie była rozciągnięta antena:) ale po przeanalizowaniu dokumentacji okazało się że ten takowej nie miał więc usunąłem.

Już poprawione

 

Pozdrawiam i życzę Zdrowych, Wesołych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.