Skocz do zawartości

Arado Ar240c-2 night fighter 1/72 Revell


sdk_uk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie. Chciałbym pokazać kolejny model w moim wykonaniu.Tym razem firmy Revell.Model wykonałem prosto z pudła bez żadnych udziwnień.Do malowania użyłem farb humbrola do zabrudzenia pigmentu tej samej firmy plus suchych pasteli tamija.Na końcu warstwa lakieru matowego i zrobione.

Model składał się bez większych problemów dopasowanie części też spoko.Generalnie fajna zabawa

Tak się składa ze nie widziałem tego modelu na tym forum oraz kilku innych. Samolot rzadko spotykany.Nie stoi za tą budową żadną historia opowiastka czy anegdota.Jak ktoś jest zainteresowanyjakimiś info to Wojtek Google czy ciotka Wikipedia napewno pomogą.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam do zdjęć

IMGP8716_zps3a499094.jpgIMGP8715_zpsc1eacd0f.jpg

IMGP8714_zps800b6d6f.jpgIMGP8711_zps071501f8.jpgIMGP8710_zps7f4e31f8.jpgIMGP8709_zpsc3c89e1a.jpgIMGP8708_zps8622ea55.jpg

I kilka w świetle dziennym

DSC_0581_zpsddaf27e0.jpgDSC_0575_zpsfe17de41.jpgDSC_0570_zpsc14012e3.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania krytykowania. Jak kto woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stoi za tą budową żadną historia opowiastka czy anegdota.Jak ktoś jest zainteresowany jakimiś info to Wojtek Google czy ciotka Wikipedia na pewno pomogą.
No niewiele pomogą bo historia Ar-240 jest pełna białych plam i domysłów. Np. o prezentowanym BO+RD jest tylko wzmianka o tym że ten egzemplarz był testowany pod względem osiągów i miał się stać protoplastą nocnego myśliwca. Natomiast nie jest pewne jak wyglądał, nie są znane zdjęcia tej maszyny. Nawet nie wiadomo czy miał anteny radarów. Schemat malowania oczywiście to fantazja Revella, wzorowany wyraźnie na Ta-154. Tak na marginesie, to ostatni ukończony Ar-240 przed wstrzymaniem projektu.

 

Co do modelu to poprawnie, choć jak wyżej wspomniano razi niespasowany nos z kadłubem. Antenki szpecą ten model, oprócz tego że są zbyt grube, to mają niewłaściwy kształt. Warto by było dołożyć jakieś blaszkowe. No i uparcie trzymasz się tego głęboko matowego werniksu, który "zabija" bryłę modelu... Zdjęcia mogłyby być lepiej wykadrowane, poza tym nie widać spodu. Ale fajnie że zrobiłeś tak rzadki okaz i nam pokazałeś.

 

Poza nadmiernie uproszczonymi antenkami zestaw bardzo fajny jak na nie najnowsze dzieło Revella. Akuratnie też go składam i jestem mile zaskoczony. Dziwne że rzadko pojawia się w galeriach, bo samolot ciekawy i model OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stoi za tą budową żadną historia opowiastka czy anegdota.Jak ktoś jest zainteresowany jakimiś info to Wojtek Google czy ciotka Wikipedia na pewno pomogą.
No niewiele pomogą bo historia Ar-240 jest pełna białych plam i domysłów. Np. o prezentowanym BO+RD jest tylko wzmianka o tym że ten egzemplarz był testowany pod względem osiągów i miał się stać protoplastą nocnego myśliwca. Natomiast nie jest pewne jak wyglądał, nie są znane zdjęcia tej maszyny. Nawet nie wiadomo czy miał anteny radarów. Schemat malowania oczywiście to fantazja Revella, wzorowany wyraźnie na Ta-154. Tak na marginesie, to ostatni ukończony Ar-240 przed wstrzymaniem projektu.

 

Co do modelu to poprawnie, choć jak wyżej wspomniano razi niespasowany nos z kadłubem. Antenki szpecą ten model, oprócz tego że są zbyt grube, to mają niewłaściwy kształt. Warto by było dołożyć jakieś blaszkowe. No i uparcie trzymasz się tego głęboko matowego werniksu, który "zabija" bryłę modelu... Zdjęcia mogłyby być lepiej wykadrowane, poza tym nie widać spodu. Ale fajnie że zrobiłeś tak rzadki okaz i nam pokazałeś.

Poza nadmiernie uproszczonymi antenkami zestaw bardzo fajny jak na nie najnowsze dzieło Revella. Akuratnie też go składam i jestem mile zaskoczony. Dziwne że rzadko pojawia się w galeriach, bo samolot ciekawy i model OK.

Czesc dzieki za opinie co do anten I pasowania nosa z kadlubem to tak jak nizej napisalem.Matowy werniks jakos mi sie podoba ale nastepnym razem dla odmiany uzyje satiny.Jestem ciekaw jak tobie wyjdzie tem model pewno lepiej niz mnie ale nauka nie idzie w las I staram sie rozwijac

Pozdrawiam

model zacny,rzadki ....sam myślałem kiedyś o zakupie...

szkoda tylko ,że nie pokusiłeś się o zmianę anten bo w tej skali to za grubo to wygląda.

 

czesc dzieki za opinie nie zmienilem anten z tego wzgledu ze model byl budowany w ramach bugowy grupowej I ograniczaly mnie zasady tej zabawy

 

Ta osłona radaru tak mam być czy to wina zestawu ,bo dopasowana jest nie najlepiej.Model fajnie pomalowany ,rażą poszarpane krawędzie na owiewce i nie rozwiercone lufy km pod kadłubem.

 

ta oslona to po czesci moja wina.

do mometu polozenia washa wygladala ok nastepnym razem postaram sie bardziej.

O rozwierceniu luf poprostu nie pomyslalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu.... gdy tylko ten model pokazał się na rynku zaraz pobiegłem go kupić. Nie pamiętam czy była tam wersja z radarem.... ale ja popełniłem taką: (proszę się nie smiać.... modelu od kilku lat już nie mam i zostały mi po nim dwie fotki)

model001_zpsf6e398bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.