Skocz do zawartości

MH-47E SOA Chinook/ 1:72 Italeri


PabloA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w mojej najnowszej galerii

 

Zbudowany przeze mnie Chinook pochodzi z zestawu Italeri o numerze 1218. Zrobiłem go bez żadnych dodatków, prosto z pudła a jego budowa zajęła mi prawie równo 3 miesiące.

Model jest wg. mnie dobrze spasowany, trochę roboty było w rejonie podstawy tylnego wirnika gdzie trzeba było trochę poszpachlować i poszlifować ale dało się to ogarnąć. Początkowo myślałem żeby zainwestować w dedykowane kalki od Werners Wings i pomalować model na czarno ale sobie to odpuściłem i chyba dobrze zrobiłem bo w tym malowaniu bardziej mi się podoba

 

Malowałem farbami Tamiya i Vallejo Air, jako podkładu użyłem Mr. Finishing Surfacer 1500 od Gunze. Do wykonania śladów eksploatacji użyłem Dark Brown Wash'a od MIG-a, Streaking Grime for dark yellow vehicles od AK a odrapania zrobiłem zwykłym twardym ołówkiem.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z osiągniętego efektu choć jak to zawsze bywa można coś poprawić, dodać czy zrobić inaczej. Ciągle się uczę malowania aerografem czy technik brudzenia i jeszcze pewnie trochę czasu minie aż to opanuję. Do modelu zrobię jeszcze mini pustynną dioramkę ale czekam aż zrobi się podstawka i wtedy dodam jakąś fotkę

 

Za niedługo pewnie wystartuję z warsztatem kolejnego wiatraka z rodziny MH, tymczasem zapraszam do oglądania i komentowania

 

132d432612241009.jpg

 

52c7518a4040eacb.jpg

 

de801425d20bcb40.jpg

 

59aabe2bd7607ea4.jpg

 

6cf2d8d5a06c3691.jpg

 

5cbd40a935a02768.jpg

 

c79ce691c7988018.jpg

 

d85c5307a4c5b4dc.jpg

 

4a3fb6417b2ec70a.jpg

 

8168266b7732c738.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mówisz, i masz

 

...cóż, za zielony; za duży; za dużo wirników... itd, itp, etc

 

A na poważnie, kawał porządnej modelarskiej roboty Waść żeś wykonał,

 

Dwie rzeczy...

Mnie zawsze drażnią jasne obwódki dookoła szybek (niestety efekt

maskowania i szarego podkładu... właśnie dlatego, próbuje coś z tym zrobić i

kombinuje z czarnym podkładem do LPR-a przy przednim oszkleniu)

 

...i te zadrapania , technika prosta i stara ale nie umiejętnie (mało subtelnie, nielogicznie)

wykonana daje zgoła odmienny efekt od zamierzonego, i tu się zgodzę z opinia Wojtka

mnie też one jakoś nie leżą...

 

Na pocieszenie powiem Ci tak, chciałbym tak pomalować swojego

niestety mój aerograf z dolnej półki nie jest w stanie osiągnąć takiego efektu

... i dla tego przymierzam się do rychłej zmiany tego stanu rzeczy

już nawet jest wybranka

 

Poza tym mój SOA będzie very czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie do końca przemyślałem sprawę z tymi zadrapaniami i też chyba chciałem na siłę już skończyć ten model. Swoje robi też lampa od aparatu, normalnie nie są aż tak bardzo widoczne. Nastęnym razem obiecuję poprawę w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super, ale faktycznie troszeczkę brakuje większych śladów eksploatacji, śmigłowce z reguły brudzą się dość porządnie. Popatrz na galerie Daza, on tam bardzo fajnie przedstawił brudzenie (przynajmniej w moim odczuciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super, ale faktycznie troszeczkę brakuje większych śladów eksploatacji, śmigłowce z reguły brudzą się dość porządnie. Popatrz na galerie Daza, on tam bardzo fajnie przedstawił brudzenie (przynajmniej w moim odczuciu).

 

Jeszcze popracuję trochę nad brudzeniem, tylko muszę dokupić odpowiednie specyfiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.