Skocz do zawartości

EF-111 A Raven


ppfalcon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w mojej drugiej galerii.

Jest to model EF-111 A Raven firmy Italeri w skali 1:72. Model wykonywałem w okresie 11.12 - 04.13.

660d6b480122595.jpg

 

Na modelu tym po raz pierwszy wykorzystałem:

- blaszki fototrawione (nie dostałem dedykowanych do tego modelu, ale udało mi się dostać do F-111 i wykorzystać część),

- podkład z aero

- preshading

 

Z tym ostatnim jest ciekawa historia, gdyż pierwszy raz wykonałem go czarnym markerem. Następnie przeczytałem na forach jaki to zły pomysł i próbowałem naprawić swój błąd, ale było już za późno - marker nie zszedł i jest częściowo widoczny nawet pomimo ponownego malowania podkładem i farbami. Cóż, nauczka na przyszłość. W modelu po raz pierwszy wykonałem cieniowanie za pomocą aero.

 

A teraz galeria:

5WMyEGG.jpg

cmvmTjT.jpg

TMfgtpJ.jpg

nq0uQzX.jpg

jIYX9Bl.jpg

kAlmele.jpg

CTOhsmm.jpg

fxJnj4G.jpg

dg5DSHt.jpg

zIy4Kxn.jpg

LEkyjlv.jpg

CxVssLM.jpg

giU3aK0.jpg

T4cJNJI.jpg

2yZiThD.jpg

4slE3pI.jpg

86oPY6U.jpg

 

Model ten zdobył nagrodę na V Festiwalu Modelarskim w Jaworznie w 2014:

zPOHVOv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

To był mój drugi model malowany aero i może rzeczywiście farba jest dość grubo położona, ale to dlatego że kładłem wiele warstw żeby przykryć ten nieszczęsny marker :( Malowałem wtedy starym aero (jakimś chińskim Adlerem) i ciśnienie miałem ok. 2 bary. Teraz staram się malować przy dużo mniejszym ciśnieniu, ale póki co też na razie mi to wychodzi tak sobie.

 

Jeśli chodzi o serwis hostingujący zdjęcia to korzystam z niego już od paru lat i umieszczam stamtąd zdjęcia na różnych forach i jeszcze nikt nigdy nie zgłaszał z tym jakichś problemów. W/g mnie jest on dużo prostszy i czytelniejszy (i darmowy) niż wszelkiego typu photobuckety czy imageshacki, które to właśnie serwisy są strasznie ciężkie , przeładowane i nieintuicyjne. A zdjęcia, racja - są w dużych rozmiarach, żeby można było zobaczyć wszystkie szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.