Skocz do zawartości

Prawie Bf109K-4 FUJIMI 1:48


Ripper1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w przerwie budowy F4U5-N zbudowałem sobie taki oto model samolotu Messerschmitt Bf109K-4 prosto z pudła bez dodatków jedynie posiadany złom modelarski i kalki które pozostały po innych modelach. Model budowany z zestawu FUJIMI P1 który według producenta miał umożliwić budowę wersji od G do K. Ponieważ na rynku dostępnych jest wiele wspaniałych modeli wersji "G" a nie ma wersji "K" postanowiłem zbudować taki samolot. Niestety w trakcie prac okazało się, że dostępne części nie do końca są zgodne z wersją "K" i niestety przekonałem sie o tym za późno. Częściowo starałem się dorobić niektóre elementy we własnym zakresie ale na niektóre było już za późno stąd też tytułowy "Prawie K". Sam model prezentuje się przyzwoicie, dobrze się go składało a uwagę zwracają bardzo ładne wypukłe nity - szkoda że FUJIMI już go nie produkuje bo zapewne nabyłbym kolejny i zbudował jeszcze raz. Malowanie samolotu por Ernst Dieter Bernhard z III/JG54 kwiecień 1945 rok obrona Rzeszy

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zapraszam do oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

O, jakoś mi umknął w trakcie urlopu... No, to faktycznie jest raczej późne G, niż K.

Nie miałem tego zestawu w rękach, robiłem K z Fujimi, ale to zupełnie chyba inny model.

 

Co do Twojego, przyłączam się do uwag Atlisa - ale i tak jest lepszy, niż mój.

Fajnie wyszły nity. Ogólny efekt moim zdaniem jest też okay, tylko cieniowanie jest rzeczywiście zbyt mocne, coś bym tu jeszcze podziałał, szczególnie na usterzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i o to chodziło, po to zamieszcza się jakiś model w galerii żeby usłyszeć konstruktywne uwagi od kolegów. Wielu rzeczy ( że tak górnolotnie powiem ) twórca nie zauważa patrząc codziennie na swoje dzieło i dopiero inne, świeże spojrzenie pokazuje jakieś błędy i pozwala uniknąć podobnych wpadek przy innych pracach. Dziękuję więc serdecznie za Wasze uwagi.

Model jest bardzo fajny, ale wiesz... kolejny Kościuszko, kolejny Vajper, kolejny Spitfajer, kolejna sto dziewięć...

 

Zgadzam się - muszę obiektywnie przyznać, że sam przeglądając galerię bardziej zwracam uwagę na coś nowego jakiś Me 163, Do 335, Horten, itp a nie jak wyżej to jednak pojawia się to coś : "a skoro go zrobiłem to pokażę - zawsze czegoś nowego się nauczę"

 

Ode mnie - unikaj szerokokątnego obiektywu, zniekształca

 

No to mnie boli cały czas walczę z aparatem, szukam poradników jak robić zdjęcia no i jakoś ta materia jest na razie dla mnie no może nie czarna ale ciągle szara

 

Preshading jest jak na mój gust trochę za mocny.

 

Ponieważ przyznam był to model na którym trenowałem jakieś tam nowe pomysły vide malowanie oznaczeń od masek, zastosowałem postshading bez pre i może faktycznie wyszedł zbyt intensywny muszę nad tym bardziej popracować. Co do innych metod? Oglądałem ostatnio filmik prezentujący bardzo stary sposób cieniowania linii podziału z wykorzystaniem bardzo miękkiego ołówka pewnie wypróbuję go na jakimś modelu

 

Blackbasing?

 

Upsss - a tak bliżej polskiego? Powiem tylko że nie pryskałem modelu "Sido" bo nie wiem jakim Teraz są do kamienia, do drewna, do....... i diabli wiedzą jakiego użyć więc maluję MrHobby

 

No, to faktycznie jest raczej późne G, niż K.

 

Jak pisałem model wykonany z zestawu P1 opisanego jako Me109 G-K de facto wypraski były tylko do modelu G a w instrukcji było tylko jedno jakieś malowanie wersji "K" i według producenta różnica w budowie polegała na tym, że samolot nie miał bulwiastych osłon na masce silnika. Temat jednak na tyle mnie zainspirował, że zakupiłem ostatni jaki znalazłem w sieci model Bf 109K z Hase i postanowiłem zbudować go z wypasem. Uważam, że te ostatnie z samolotów ze stajni Messershmitta były najfajniej pomalowane.

 

ale i tak jest lepszy, niż mój.

 

zbytnia skromność - bardzo wiele podpatrywałem z Twojego

 

coś bym tu jeszcze podziałał, szczególnie na usterzeniu.

 

Na tym już nie podziałam ale w następnym obiecuję poprawę.

 

Jeszcze raz dzięki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.