Skocz do zawartości

P-47M Thunderbolt Revell 1:72


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pierwszy samolot malowany aerografem uważam za skończony.

Wnioski wyciągnięte:

- Samoloty to chyba jednak nie moja działka

- Na pierwszy raz nie polecam starć z powierzchniami metalicznymi

- Małe to tp

 

Model ma sporo błędów z mojej winy takie jak np. brak poprawnego kamuflażu (brak farb), brak jednej litery H oraz bardzo spieprzony wash (muszę w końcu zainwestować w porządną chemie).

Ogólnie katastrofy chyba nie ma, prawda? Na 99% nie porzucę pojazdów na rzecz samolotów, a ten jest po prostu polem treningowym przed 2 dużymi projektami w postaci MiG-29 i Mi-24. Bo tak, wolę zepsuć tego szkraba, niż to co docelowo stanie na półce. Na dzbankach nie znam nie w ogóle, dlatego wybaczcie za wszelkie błędy merytoryczne.

Samo malowanie też wiem, że wygląda tragicznie, ale posiadałem jedynie Humbrola gdzie pigment jest okropnie gruby.

Model natomiast jest całkiem przyjemny, dobrze spasowany, detal jakiś jest. Kalkomanie grube, ale to dało mi lekcje, że jednak warto zainwestować w seta i sola.

 

IMG_8596.JPG

 

IMG_8598.JPG

 

IMG_8599.JPG

 

IMG_8600.JPG

 

IMG_8601.JPG

 

IMG_8602.JPG

 

IMG_8603.JPG

 

IMG_8604.JPG

 

 

Za zdjęcia też nie bijcie

Link do skromnego warsztatu: viewtopic.php?f=86&t=54516

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie jest źle, najbardziej rażą źle przy klejone zbiorniki paliwa. Robiłeś okopcenia? To nie wyszły, co do washa to można było go nie robić na srebrnych powierzchniach linie są lepiej widoczne niż przy innych kolorach. Malowałeś srebrnym Humbrolem 11 czy metalizerem?

Zrób kolejny samolot może tym razem w kamuflażu bo idziesz w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze zbiornikami jest źle? Bo szczerze, nie mam pojęcia Okopceń nie robiłem, nie wiem skąd i co może cieknąć. Humbrolem tym niby do polerowania, a co do następnego samolotu to zdecydowanie będzie w kamuflażu, nigdy więcej takich metalicznych malowań.

 

 

Zbiorniki są dobrze. Były różne, niektóre miały szew w poziomie, inne tak jak Twój w pionie. Można się tylko przyczepić do miejsca gdzie nakleiłeś kalkomanie oznaczające wlewy paliwa do nich. Gdyby tam były te wlewy, to nie dałoby się napełnić ich do pełna:)

 

A srebrne samoloty są fajne, tu położyłeś trochę temat malowania, bo użyłeś dość słabej farby. Humbrole są passé. Pomijając już zupełną swobodę w pominięciu instrukcji malowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.