Skocz do zawartości

P-51D Mustang Mk.IV - Hasegawa 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Wam kolejny zamknięty przed końcem roku projekt, tym razem trochę niedoceniany Mustang Mk.IV w edycji Hasegawy. Na rynku zdominowany przez Tamiyę popadł w zapomnienie, niedawno przypomniało go Italeri w swoich dwóch wypustach. Zestaw wydaje mi się trochę bardziej finezyjny od Tamiyi, linie podziału są delikatniejsze ale nie składa się niestety jak klocki Lego. Największy problem to zbyt płytkie wnęki podwozia które można zastąpić żywicą Airesa oraz koła tutaj podmienione na Tamkowe. Model przedstawia maszynę z KH663 z 303 Dywizjonu PSP przed wypadkiem i remontem, po przygodzie otrzymał charakterystyczną niemalowaną owiewkę i oznaczenia PD-L. Budowany prosto z pudła, uzupełniony o małą blaszkę Edka, kalki składanka, malowany Tamiyą i Gunze serii H, miłego odbioru :

 

7SR4n1X.jpg

 

AevjDFY.jpg

 

67owFVD.jpg

 

ruqbpG6.jpg

 

lvDIPh5.jpg

 

vHCaisU.jpg

 

da5Egx3.jpg

 

PnpCkQ4.jpg

 

rlDNXKd.jpg

 

8skqDkb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, fajny konik, ale pozwolisz że wytkne pewne błędy wynikający być może z niewiedzy. Dosyć mocno wgryzłem się w ten temat i mam nadzieję że innym przyda się ta wiedza

Brak ślady po oslonie przeciwko płomieniom (KH663 miał takie)

kr3IrWm.jpg

Za krótkie żółte pasy na krawędzi natarcia, brak czerwonych śladów po taśmie zabezpieczającej wyloty kaemów

Tutaj na innym egzemparzu z 303 i lepiej widać

0rhXnGj.jpg

Czerwony kątownik, nie było go

Błędne osłony wlotów do gaźników, powinny być skrzela

SlO5K2b.jpg

Tutaj masz moją wizję konika

viewtopic.php?f=64&t=54318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur dzięki za spostrzeżenia. Twojego konika znam świetnie, kawał dobrej roboty. Wszystkie uwagi przydadzą się bo jest jeszcze w planach jeszcze jeden Mk.IV tym razem PD-L, czekam tylko na nowe wypusty Airfixa lub Edka. Bardziej interesuje mnie ten drugi, choć Airfix na zdjęciach wygląda nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się ten mustang podoba !

 

fachowcy się wypowiedzieli, mnie natomiast ponad to zastanawiają ponadto dwie rzeczy: o ile góra skrzydeł ma podziały, po washu jest delikatnie zróżnicowana, to spód sprawia wrażenie bardzo jednolitego i czystego, może tak to tylko na zdjęciu wyszło?

a druga rzecz to - czy osłona kabiny nie powinna jechać po kadłubie? chodzi mi o jej tylną część - u Ciebie odstaje trochę jak w FW-190, myślę że powinna leżeć na kadłubie - tak jak u Artura (nie wdając się już w szczegóły mechanizmu itd)

Ale i tak jest super

 

pozdrawiam!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.