Skocz do zawartości

Mitsubishi J2M3 Raiden (Tamiya 1/48)


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

Mitsubishi_J2M3_Raiden_001.jpg

 

Model firmy Tamiya (zestaw 61018) bardzo przyjemnie się skleja. Części idealnie do siebie pasują. Nie ma mowy o jakiejkolwiek szpachlowaniu. Jeżeli powstają jakieś szpary to są bardzo drobne. Jedynie z owiewką były malutkie problemy, ale nieznaczne. Kalkomanie były rewelacyjnej jakości chociaż ciut za grube.

Model wykonany przeze mnie jest bez weatheringu. Nawet nie aplikowałem washa. Decyzja ta wynikała z wypukłych linii podziału. To jest największa wada tego zestawu.

 

Aczkolwiek polecam! Ponieważ za stosunkowo niską cenę jak na skalę 1:48 otrzymujemy rewelacyjny w montażu model.

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_002.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_003.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_004.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_005.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_006.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_007.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_008.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_009.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_010.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_011.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_012.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_013.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_014.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_015.jpg

 

Mitsubishi_J2M3_Raiden_016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze będę pierwszy.

W porównaniu z innymi Twoimi produkcjami ten odstaje bardzo na minus.

Linie nie wszystkie są wypukłe, pozostałe można było przeryć. Myślę że dla Ciebie nie stanowiło by to

problemu.

Rury wydechowe w kolorze kamuflażu.

Brak działek w skrzydłach.

Oj starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tez mam go w planach. I startuję z nim w przyszłym tygodniu jak uporam się z malowaniem obecnych modeli.

 

Nie jestem specjalistą , ale twój model podoba mi się. A jakie były problemy z owiewką?

 

W swoim będę robił linie podziału blach i planuję porobić zadrapania. Albo metodą, 'na sól', albo na lakier do włosów ;-)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pełną świadomością po nałożeniu kamo i kalek nie robiłem z modelem nic więcej. Po prostu model nie był tego wart. Pisałem o tym w pierwszym poście Panowie ;) Również to był powód dla którego postanowiłem nie robić bajeranckiego tła pedzelek. W sumie nie każdy modle musi mieć takie bajeranckie tło ;)

W sumie zainspirowało mnie to do zrobieniu kilku "czystych" modeli, które mam nadzieję za niedługo pokażę.

 

Z owiewką trzeba było trochę powalczyć. Średnio spasowana była. Pamiętam, że maskowanie też było trochę problematyczne bo linie nie były aż tak wypukłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.